Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Sty 2013, 19:11
Temat postu:

11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Po przejechaniu 11tys. Tiguanem 1.4 TSI 160KM, 4MOTION, zawieszenie DCC, musze przyznac, ze był to bardzo dobry wybór, ale... jest kilka problemów, które serwis bagatelizuje, lub nie potrafi sobie z nimi poradzic a nie wydaje mi sie to normalne w nowym samochodzie, obojetnie za jaka cene. Dlatego prosze Was o odpowiedz, czy ktos mial rowniez podobne dolegliwosci w swoim aucie, ewentualnie czy uwazacie, ze "ten typ tak ma" i nie ma sie czym przejmowac :
1) metaliczne stuki z komory silnika na kazdym nawet niewielkim wyboju (opisywany juz w innych tematach spory i uciazliwy problem)
2) metaliczne stukniecie przy puszczaniu sprzegla podczas zmiany biegów
3) czy komus przygasaja xenony na wybojach/nierownej drodze? (tak jakby na ulamki sekund cos je przyslanialo) ?
4)dziwne odglosy szurania w silniku jadac kilka km/h na jedynce
5) terkot silnika przez pierwsze 3-5 sekund podczas porannego uruchamiania (nawet w garazu)
6) calkiem glosna prace silnika podczas mrozow w zasadzie moglbym pominac..
7)podczas hamowania slychac glosne szuranie (jaby skonczyly sie klocki) slychac rowniez trzeszczenie a tuz przed zatrzymaniem, glownie podczas mocniejszego hamowania, kilka stukniec
Cool zeby jechac prosto, musze miec kierownice skrecona kilka stopni w prawo (bez wzgledu na ilosc osob i miejsca ktore zajmuja, testowane na roznych krzywiznach drog)
9)przednie reflektory xenonowe paruja od dolu az kilka cm ponad kierunkowskazy na prawie calej szerokosci
10) podczas utrzymywania stalej predkosci pomiedzy 1,5-2tys obrotow silnik szarpie (0,5 sek ciagnie 0,5 sek nie ciagnie ) i tak caly czas na roznych biegach

Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Od razu zaznaczam, ze nie chce zniechecac osob, ktore zastanawiaja sie nad tym modelem. Jestem z niego bardzo zadowolony, moze poza wyborem silnika, ktorego spalanie w rzeczywistosci wynosi tyle samo, co 200-konnego 2.0 Smile
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 22:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Tiguan 2.0 tdi 140 KM, 22 tyś. km.
Z opisywanych objawów pojawiają się u mnie czasem stuki przy puszczaniu sprzęgła oraz szuranie podczas hamowania - znika po paru ostrzejszych hamowaniach. Confused
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 15:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Mam Tiguana dystansowo młodszego o 500 km. Co prawda tez TSI ale 2.0. Nie zaobserwowalem (jeszcze?) niczego takiego co Cie trafilo. Co prawda mam automat wiec sprawy ze skrzynia beda (jesli beda) u mnie zupelnie inne.
Wszystkie usterki powinny byc przez dilera usuniete.
Niemniej jednak jak czytam twoje zastrzezenia to mam taka uwage: sprawdz autko tak dla siebie na okolicznosc stluczki i pozniejszej naprawy.
Napisz co Ci wyszlo.
Musisz miec kogos zaufanego, w zadnym razie dilera od ktorego auto kupiles. Nie raz zdarzylo sie ze sprzedawano jako nowe auto po przejsciach np transportowych. Poniewaz kiedys mialem do czynienia z transportem samochodow to moge powiedziec ze okolo 5 do 7 % aut mialo po transporcie pewne zdazenia. Czasem naprawde nie wazne ale czasem tez pokazne.
Spotkalem tez u jednego dilera Mercedesa np klase E z nieznacznym wgniecieniem dachu. Tu byli uczciwi bo wystawili auto bez naprawy podajec ze podejmuja sie profesjonalnej naprawy. Ale ilu takich dilerow jest??
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 12:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Tego faktycznie nie brałem pod uwagę. Auto zamówione i odebrane w salonie VW, jako fabrycznie nowe, traktowalem jako 100%pewne. Rozeznam sie w temacie i sprobuje w tym kierunku. Natomiast bardzo niepokoi mnie postawa serwisu. Myślałem, że VW dba o swoich kilentów a tymczasem pojawiając sie któryś już raz w serwisie z ww. usterkami ciągle słyszę to samo od Pana kierownika serwisu, po jezdzie testowej ze mna :
1) "no faktycznie slychac mocno te stuki, ale nie wiemy co to jest, mozemy panu rozebrac pol przodu i nie znalezc przyczyny, wiec czy warto ?"
2) "jezeli swiatla by przygasaly, to na pewno wyskoczylby blad na komputerze/ wyswietlaczu. Nie wyskakiwal? To pewnie wszystko jest w porzadku"
Co wiecej, ten sam serwisant wciskal mi, ze wszystkie nowe Tiguany, ktorymi on jezdzil mialy te stuki. Nie wierzac w te slowa odbylem 3 jazdy testowe Tiguanem w 3 innych salonach VW, w zadnym aucie nic nie stukalo, w zadnym salonie serwis nie potwierdzil, zeby ktos zglaszal taki problem Smile
Natomiast dziekuje za rade.
Powrót do góry
Medyc

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan Sport&Style 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 17:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Witam. Odnośnie pkt 5 to chyba wszystkie tsi tak mają, że na początku 3-5 sek głośniej klekocze . Z tego co wiem to popychacze zanim rozejdzie się olej i to podobno normalne.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 17:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 00:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Witam nie mam punktu 3, 9 i 10. Reszta to samo plus mój lewy ksenon drży na dziurach. Co do 8 punktu to znajdz prawdziwy warsztat zajmujacy się ustawianiem zbieżności na cztery koła, taki który zacznie od sprawdzenia ciśnienia w kołach...itd po prostu profesjonalny, 10 lat temu odebrałem nowgo Focusa i ściągało go niemiłosiernie. Przy przebiegu 200 kilometrów wróciłem do serwisu a oni sprawdzili zbieżność tylko z przodu czyli ustwili przód do jak sie potem okazało krzywego tyłu i zaczeło go ściągać w druga stronę.
Dopiero w dobrym warsztacie facet sprawdził że prawdopodobnie ktoś go niefachowo przytaśmował za tylne elementy zawieszenia podczas transportu. Generalnie go już nie ściągało ale kierownica do końca lekko nie trzymała pionu i nic już nie poradziłem na to.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 12:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Medyc napisał:
Witam. Odnośnie pkt 5 to chyba wszystkie tsi tak mają, że na początku 3-5 sek głośniej klekocze . Z tego co wiem to popychacze zanim rozejdzie się olej i to podobno normalne.


Witam, tzn. że silniki TSi po uruchomieniu przez 3-5 sek pracują bez oleju?
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gornik15

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZS
Posiadane auto: VW TIGUAN 2,0 TDI CR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 16:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Witam - u mnie jest tak jak opisał Paawello tyle że w TDI - "podczas utrzymywania stalej predkosci pomiedzy 1,2-2 tys obrotow silnik szarpie (0,5 sek ciagnie 0,5 sek nie ciagnie ) i tak caly czas na roznych biegach" czyli dziwnie szarpie a przy tym słychać metaliczne stukanie jakiejś części - czy może mieć to związek ze sprzęgłem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

99 900

2020r.

32 000 km

podkarpackie

VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie

VolkswagenGolf

62 200

2017r.

78 559 km

wielkopolskie

VolkswagenTouran

28 990

2011r.

207 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System