Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Sty 2013, 19:11
Temat postu:

11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Po przejechaniu 11tys. Tiguanem 1.4 TSI 160KM, 4MOTION, zawieszenie DCC, musze przyznac, ze był to bardzo dobry wybór, ale... jest kilka problemów, które serwis bagatelizuje, lub nie potrafi sobie z nimi poradzic a nie wydaje mi sie to normalne w nowym samochodzie, obojetnie za jaka cene. Dlatego prosze Was o odpowiedz, czy ktos mial rowniez podobne dolegliwosci w swoim aucie, ewentualnie czy uwazacie, ze "ten typ tak ma" i nie ma sie czym przejmowac :
1) metaliczne stuki z komory silnika na kazdym nawet niewielkim wyboju (opisywany juz w innych tematach spory i uciazliwy problem)
2) metaliczne stukniecie przy puszczaniu sprzegla podczas zmiany biegów
3) czy komus przygasaja xenony na wybojach/nierownej drodze? (tak jakby na ulamki sekund cos je przyslanialo) ?
4)dziwne odglosy szurania w silniku jadac kilka km/h na jedynce
5) terkot silnika przez pierwsze 3-5 sekund podczas porannego uruchamiania (nawet w garazu)
6) calkiem glosna prace silnika podczas mrozow w zasadzie moglbym pominac..
7)podczas hamowania slychac glosne szuranie (jaby skonczyly sie klocki) slychac rowniez trzeszczenie a tuz przed zatrzymaniem, glownie podczas mocniejszego hamowania, kilka stukniec
Cool zeby jechac prosto, musze miec kierownice skrecona kilka stopni w prawo (bez wzgledu na ilosc osob i miejsca ktore zajmuja, testowane na roznych krzywiznach drog)
9)przednie reflektory xenonowe paruja od dolu az kilka cm ponad kierunkowskazy na prawie calej szerokosci
10) podczas utrzymywania stalej predkosci pomiedzy 1,5-2tys obrotow silnik szarpie (0,5 sek ciagnie 0,5 sek nie ciagnie ) i tak caly czas na roznych biegach

Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Od razu zaznaczam, ze nie chce zniechecac osob, ktore zastanawiaja sie nad tym modelem. Jestem z niego bardzo zadowolony, moze poza wyborem silnika, ktorego spalanie w rzeczywistosci wynosi tyle samo, co 200-konnego 2.0 Smile
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 22:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Tiguan 2.0 tdi 140 KM, 22 tyś. km.
Z opisywanych objawów pojawiają się u mnie czasem stuki przy puszczaniu sprzęgła oraz szuranie podczas hamowania - znika po paru ostrzejszych hamowaniach. Confused
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 15:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Mam Tiguana dystansowo młodszego o 500 km. Co prawda tez TSI ale 2.0. Nie zaobserwowalem (jeszcze?) niczego takiego co Cie trafilo. Co prawda mam automat wiec sprawy ze skrzynia beda (jesli beda) u mnie zupelnie inne.
Wszystkie usterki powinny byc przez dilera usuniete.
Niemniej jednak jak czytam twoje zastrzezenia to mam taka uwage: sprawdz autko tak dla siebie na okolicznosc stluczki i pozniejszej naprawy.
Napisz co Ci wyszlo.
Musisz miec kogos zaufanego, w zadnym razie dilera od ktorego auto kupiles. Nie raz zdarzylo sie ze sprzedawano jako nowe auto po przejsciach np transportowych. Poniewaz kiedys mialem do czynienia z transportem samochodow to moge powiedziec ze okolo 5 do 7 % aut mialo po transporcie pewne zdazenia. Czasem naprawde nie wazne ale czasem tez pokazne.
Spotkalem tez u jednego dilera Mercedesa np klase E z nieznacznym wgniecieniem dachu. Tu byli uczciwi bo wystawili auto bez naprawy podajec ze podejmuja sie profesjonalnej naprawy. Ale ilu takich dilerow jest??
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 12:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Tego faktycznie nie brałem pod uwagę. Auto zamówione i odebrane w salonie VW, jako fabrycznie nowe, traktowalem jako 100%pewne. Rozeznam sie w temacie i sprobuje w tym kierunku. Natomiast bardzo niepokoi mnie postawa serwisu. Myślałem, że VW dba o swoich kilentów a tymczasem pojawiając sie któryś już raz w serwisie z ww. usterkami ciągle słyszę to samo od Pana kierownika serwisu, po jezdzie testowej ze mna :
1) "no faktycznie slychac mocno te stuki, ale nie wiemy co to jest, mozemy panu rozebrac pol przodu i nie znalezc przyczyny, wiec czy warto ?"
2) "jezeli swiatla by przygasaly, to na pewno wyskoczylby blad na komputerze/ wyswietlaczu. Nie wyskakiwal? To pewnie wszystko jest w porzadku"
Co wiecej, ten sam serwisant wciskal mi, ze wszystkie nowe Tiguany, ktorymi on jezdzil mialy te stuki. Nie wierzac w te slowa odbylem 3 jazdy testowe Tiguanem w 3 innych salonach VW, w zadnym aucie nic nie stukalo, w zadnym salonie serwis nie potwierdzil, zeby ktos zglaszal taki problem Smile
Natomiast dziekuje za rade.
Powrót do góry
Medyc

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan Sport&Style 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 17:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Witam. Odnośnie pkt 5 to chyba wszystkie tsi tak mają, że na początku 3-5 sek głośniej klekocze . Z tego co wiem to popychacze zanim rozejdzie się olej i to podobno normalne.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 17:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 00:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Witam nie mam punktu 3, 9 i 10. Reszta to samo plus mój lewy ksenon drży na dziurach. Co do 8 punktu to znajdz prawdziwy warsztat zajmujacy się ustawianiem zbieżności na cztery koła, taki który zacznie od sprawdzenia ciśnienia w kołach...itd po prostu profesjonalny, 10 lat temu odebrałem nowgo Focusa i ściągało go niemiłosiernie. Przy przebiegu 200 kilometrów wróciłem do serwisu a oni sprawdzili zbieżność tylko z przodu czyli ustwili przód do jak sie potem okazało krzywego tyłu i zaczeło go ściągać w druga stronę.
Dopiero w dobrym warsztacie facet sprawdził że prawdopodobnie ktoś go niefachowo przytaśmował za tylne elementy zawieszenia podczas transportu. Generalnie go już nie ściągało ale kierownica do końca lekko nie trzymała pionu i nic już nie poradziłem na to.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 12:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Medyc napisał:
Witam. Odnośnie pkt 5 to chyba wszystkie tsi tak mają, że na początku 3-5 sek głośniej klekocze . Z tego co wiem to popychacze zanim rozejdzie się olej i to podobno normalne.


Witam, tzn. że silniki TSi po uruchomieniu przez 3-5 sek pracują bez oleju?
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gornik15

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZS
Posiadane auto: VW TIGUAN 2,0 TDI CR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 16:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 11 tys. km i (prawie) 11 problemów...


Witam - u mnie jest tak jak opisał Paawello tyle że w TDI - "podczas utrzymywania stalej predkosci pomiedzy 1,2-2 tys obrotow silnik szarpie (0,5 sek ciagnie 0,5 sek nie ciagnie ) i tak caly czas na roznych biegach" czyli dziwnie szarpie a przy tym słychać metaliczne stukanie jakiejś części - czy może mieć to związek ze sprzęgłem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie

VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Cross

68 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

9 500

2005r.

170 310 km

łódzkie

VolkswagenTiguan

49 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System