Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek1981

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Vw, Bora 1.9 TDI 90PK 1999r AGR
Piwa: 1/5
Wysłany: Nie 27 Sty 2013, 23:31
Temat postu:

Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


Witam
Posiadam Bore 1.9 TDI od grudnia, od jakiegoś czasu już szperam po forum ale nie natrafiłem na temat który pomógł by mi w mojej małej przypadłości.
Dzieje się to jak są większe mrozy po podgrzaniu świec przekręcam kluczyk aby odpalić auto a tu nagle zamknie się i otworzy centralny, wyzeruje licznik i godzinę po czy auto odpala. Dzieje się to wszytko w jednej chwili, potem wszystko jest już ok, jak Bora jest rozgrzana a nawet lekko ciepła jest normalnie.
Czy to może być oznaka słabej baterii ??
Miał ktoś może takie cuda w swoim aucie
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdr
Powrót do góry
alien66

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 385
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki/Warszawa
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 110 KM AHF
Piwa: 22/1
Wysłany: Nie 27 Sty 2013, 23:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


cos podobnego mialem w listopadzie w swojej borce. tylko mi gasla lub nie odpalala. jak dojezdzalem do swiatel to mi wszystko gaslo (jakbym odpial natychmast aku) poczym kontrolki migaly i buzer bzykal. natomiast przy odpalaniu, nie zapalay sie zegary, kilka razy na zaplon i zaskakiwala. co u mnie bylo:
1.nadlamane mocowanie puszki bezpiecznikow (nad aku) do plusa - wymienilem na nowe z kablem
2. luzny przewod masowy - klema i uziemnienie pod mocowanie aku - wymienilem caly przewod na nowy i poprawione uziemnienie
3. delikatnie przetarty przewod (kostka 2 pin) od rozrusznika, nie zaizolowany kabel masowal (dotykal) do metalu - wymieniony na nowy
Od tamtej pory jak to zrobilem ( w sumie ok 30 min pracy) zero problemow a nawet jakby mi lepiej odpala (na mrozie)
Zrob test wez kable rozruchowe i minus z aku do uziemnienia na bloku silnika (obok rozrusznika i skrzyni biegow, duza sruba i gruby kabel), jak bedzie tak odpalal bez problemu to na 100% ucieka ci masa. jak tak bawilem sie 2 tyg zanim namierzylem. na mrozie swiece dluzej grzeja wiecej pradu a jak masa slaba to moze byc efekt.ja obstawiam mase
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 20:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


Słaby akumulator pobiera dużo mocy na odpalenie i dlatego zeruje zegar i zapewne też przebieg jazdy dziennej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Tomek1981

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Vw, Bora 1.9 TDI 90PK 1999r AGR
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 22:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


jnahib napisał:
Słaby akumulator pobiera dużo mocy na odpalenie i dlatego zeruje zegar i zapewne też przebieg jazdy dziennej.


Witam
dokładnie tak się dzieje, wystarczy go podładować czy trzeba za nowym się rozglądać, zdaje sobie sprawę że jak bym miał nowy to pewnie problem z głowy, ale chodzi mi o to czy pociągnie jeszcze trochę jak go podładuje czy to już się będzie powtarzało, nowy aku to jak na razie niepotrzebny wydatek Confused


Ostatnio zmieniony przez Tomek1981 dnia Pon 28 Sty 2013, 22:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tomek1981

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Vw, Bora 1.9 TDI 90PK 1999r AGR
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


alien66 napisał:
cos podobnego mialem w listopadzie w swojej borce. tylko mi gasla lub nie odpalala. jak dojezdzalem do swiatel to mi wszystko gaslo (jakbym odpial natychmast aku) poczym kontrolki migaly i buzer bzykal. natomiast przy odpalaniu, nie zapalay sie zegary, kilka razy na zaplon i zaskakiwala. co u mnie bylo:
1.nadlamane mocowanie puszki bezpiecznikow (nad aku) do plusa - wymienilem na nowe z kablem
2. luzny przewod masowy - klema i uziemnienie pod mocowanie aku - wymienilem caly przewod na nowy i poprawione uziemnienie
3. delikatnie przetarty przewod (kostka 2 pin) od rozrusznika, nie zaizolowany kabel masowal (dotykal) do metalu - wymieniony na nowy
Od tamtej pory jak to zrobilem ( w sumie ok 30 min pracy) zero problemow a nawet jakby mi lepiej odpala (na mrozie)
Zrob test wez kable rozruchowe i minus z aku do uziemnienia na bloku silnika (obok rozrusznika i skrzyni biegow, duza sruba i gruby kabel), jak bedzie tak odpalal bez problemu to na 100% ucieka ci masa. jak tak bawilem sie 2 tyg zanim namierzylem. na mrozie swiece dluzej grzeja wiecej pradu a jak masa slaba to moze byc efekt.ja obstawiam mase


alien a to co mi poradziłeś na pewno wykorzystam poczyszczę tu i ówdzie mimo wszystko
Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 22:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomek1981

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Vw, Bora 1.9 TDI 90PK 1999r AGR
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 23:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


Dzięki chłopaki za podpowiedzi.
Przewody posprawdzane wydają się ok.
Aku niebawem podładuje i zobaczymy ale puki co przestaje mrozić Laughing
oby.
Oczywiście koledzy polecialo po piffku Smile
Zamykamy temat
pozdr
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Wto 29 Sty 2013, 21:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


Podłącz aku na jak najmniejsze ładowanie i jak najdłużej go ładuj.Jak masz aku 72Ah to na 10A ładuj go około 7,5h i nie zapomnij odkręcić koreczków od elektrolitu chyba że masz bezobsługowy to wtedy tylko podłączyć.Jeśli taki zabieg nie pomoże na dłuższy czas to aku do wymiany.
Powrót do góry
myrmex

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Bora 1.9 TDI 90km '99
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 12:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Przy odpalaniu zanika prąd i zeruje liczniki


cześć

U mnie taki problem wystąpił gdy uległ awarii regulator napięcia w alternatorze.

;pozdrawiam
_________________
มวยไทย
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

65 900

2020r.

127 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

49 999

2016r.

184 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

18 000

2006r.

159 616 km

śląskie

VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System