Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) 1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ammisiek

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 21:03
Temat postu:

1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Cześć, jestem nowy na forum, a to mój pierwszy post, dlatego chcę się z wami forumowiczami przywitać Smile. Samochód powoli staje się członkiem rodziny XXIw. dlatego też dobrze aby ten "nowy członek" był jak najlepszy. Do rzeczy. Jestem zainteresowany VW Tiguanem. Jazda testowa zaliczona (2.0 TDI) wrażenia? SUPER auto. Salon odwiedziłem już dwa razy i jak wiadomo pan sprzedający lata koło nas jakby to był na służący:). Mówi to i tamto, jednak ile jest w tym wszystkim prawdy to nie wiem, może tutaj się dowiem.

Mają na stanie Tiguana 2.0 TDI z napędem 4MOTION 6 biegowy manual (taki chcę) brakuje mu tylko blokady mechanizmu różnicowego. moc silnika bardzo mi się spodobała( silnik taki jak w wersji demo którym jechałem). Jest to rocznik 2012 a więc 10 000 rabatu a to nie mało jest jednak jeden szkopuł o nazwie 2.0 TDI. Naczytałem się w gazetach motoryzacyjnych o nim sporo i niestety nie jest to chyba zbyt dobry silnik (pękające głowice itd.) Dlatego podczas pierwszej wizyty skonfigurowałem sobie wersje z silnikiem 1.4 TSI 160KM o którym natomiast tutaj wyczytałem, ze to też niezbyt udana konstrukcja Sad

Wersja z silnikiem TSI oraz rocznik 2013 wyniosłaby mnie 134.180 PLN (wraz z magiczną blokadą mechanizmu różnicowego)
Wersja z silnikiem TDI rocznik 2012 131.510 PLN
Różnica już praktycznie znikoma, jednak TDI jest do wzięcia praktycznie w poniedziałek, potem może być różnie ponieważ ktoś już go zarezerwował, ale nie wpłacił zaliczki.

Mój roczny przebieg to ok 10 000 km a więc chyba nie dużo. Nie wiem czy jest sens się pakować w tego diesla 2.0 ponieważ filtr cząstek stałych trochę kosztuje:)

Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi na temat tych silników ponieważ z tego co widzę to żaden nie jest dobry ;/ oraz czy z moim rocznym przebiegiem kupno diesla ma sens (chyba nie) i jak wychodzą koszty eksploatacji (koszty serwisu jednego i drugiego silnika mam na myśli ten filtr cząstek stałych itp.) Przepraszam, że tak dużo nudnego tekstu, ale wiecie 130 tyś nie w kij dmuchał Smile Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


witam - kolego nikt za ciebie nie zadecyduje. Kup to co ci sie podoba i spełnia twoje wymogi.

Auto to tylko auto - nic nie jest wieczne .

Jakie silniki a opinie . Jak ktos kupi auto z przbiegiem np. 4000 .000 km i to pracujace w lizingu, do tego walone, z bujanym licznikiem - to i będzie wkład i ryzyko. kasa i nerwy . I stad biorą sie te rózne opinie. Kolego : dwumasa, wtryski, DPF, EGR i,elektronica itp. maja 99 % współczesnych sam. I co na to poradzisz. ZUK, Polonez ?

Twoja uwaga to VW ... zadaj sobie pytanie : dlaczego ich tyle na naszych drogach, stabilna cena, zainteresowanie, pułap cenowy , zainteresowanie p-ców, ? zaufanie, dostepność części itp . Coś w tym jest.

Disel - benzyna ? kolego ekonomia - dla mnie na dzisiaj w kazdym modelu i marce, przy twoich rocznych przebiegach, tylko benzyna

Silnik 2.0 TDI 140 KM bbardzo ekonomiczny , dynamiczny

Nic nie jest wieczne . Dobrze sprawdzić historie auta, stan tech . udok. przebieg i masz auto ..
Pow.
Powrót do góry
ammisiek

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 22:32
Temat postu:

1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Historia auta jest mi znana (w zasadzie to dwóch ;d) Auta nowe z salonu ( TDI już stoi na placu zaplombowany, poprzykrywany białymi naklejkami transportowymi( żeby czegoś nie zarysować) a więc obawiać się raczej nie ma czego. Co do tych opinii to z tego co tutaj czytam to nowe tiguany z przebiegami po 5-6 tys. km mają przerażające odgłosy z pod maski itp. i tego się boję. O tym dieslu jakoś mniej złego tutaj słyszę. To mogłoby tłumaczyć dlaczego testówki są 2.0 TDI a nie popularny 1.4 TSI 160KM
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 15:23
Temat postu:

do: ammisiek


Witam na forum z nadzieja ze może ono wreszcie się trochę ożywi ale z drugiej strony skromność wpisów świadczy o małej awaryjności.
1/ Gratuluje wyboru.
2/ Ogolne uwagi o Tiguanach:
Tak sie sklada że wraz z kolegą kupowalismy te auta rok temu (w tym samym dniu zamawialismy bryki - co sklonilo do zartow ze robimy zakup grupowy). On wybrał TDI 2.0 140 KM ja TSI 2.0 180 KM. On ma przebiego rocznie 25-30 tys km ja niestety ledwo 10 tys km. I taki wybor jakiego obaj dokonalismy sie sprawdza. Musisz jednak wiedziec ze w moim przypadku (glownie miasto to srednie zuzycie okolo 10 - 11 l/100 k) niestety masa auta robi swoje.
Oboje jestesmy super zadowoleni z naszych aut.
Ja mialem juz ich kilka (mam ponad 60 lat) i wszystkie nowe (lacznie z mercedesem C) a jednak wygoda podrozowania najlepsza jest w Tiguanie.
Zalezy jak dlugo zamierzasz uzytkowac Tiguana ale jesli na dluzej to wyposaz go w to co bedziesz chcial zeby pozniej nie zalowac. Mnie praktycznie brakuje tylko podgrzewania kierownicy (to nie zart ale na prawde zima by sie przydalo)
Odnosnie TDI a TSI - zrob tak (pisze to tulok aby cie utwierdzic w benzynie): skonfiguruj auto (bez wyboru silnika) i zobacz cene tej konfiguracji z TDI a potem z TSI. Zakladam ze roznica w spalaniu to bedzie okolo 2,5 litra na korzysc disla. Dla rownego rachunku przeliczmy tak: te 2.5 l = 14 PLN / 100 km. Jesli roznica TDI/TSI jest np 7000 PLN to musialbys przejechac ok 50000 km aby ceny auto + paliwo sie zrownaly. A ile mniej klopotow serwisowych po drodze - choc osobiscie nie wydaje mi sie aby TDI byl zly.
Nasze oba auta wybralismy z 4 Motion i z automatem. Skrzynie DSG 7 biegow goraco polecam, naprwawde warto. A lopatki przy kierownicy to sam miód.
Pamietaj jednak ze w twoim wypadku wybor TSI bedzie sie wiazal z okolo 4 moze 5 miesiecy oczekiwaniem.
Odnisnie dilera: Nie wierz w to co mowi ze ktos sobie zarezerwowal ten egzemplarz, to taki chwyt tylko. Rezerwacja jest tylko w momencie przedplaty, a wtedy pojawia sie karteczka ze pojazd sprzedany.
Jesli sie zdecydujesz na auto zamawiane to uscislij umowe o to co by bylo jesli by bylo opoznienie w dostawie. Upieraj sie ze jesli opoznienie bedzie ponad 2 tygodnie to oni musza poniesc kare (finansowa).
Moje osobiste uwagi: wyposazenie ktore mnie bardzo zadowala to przede wszystkim chowany hak holowniczy i nawigacje po polsku. Wreszcie niemcy sie nagięli. VW to chyba pierwszy niemiecki wutworca samochodow ktory nas zauwazyl.
Napisz koniecznie co wybrales. opisz swoje pierwsze wrazenia.
Trzymam kciuki.
Powrót do góry
ammisiek

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 19:53
Temat postu:

1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Kolego wyżej bardzo ci dziękuję za posta powyżej takich odpowiedzi oczekiwałem. Co do ceny zakupu to akurat ten model co jest już na placu (2.0 TDI) ma praktycznie wszystko co chcę(poza blokadą dyferencjału) no i skrzyni DSG nad którą po przeczytaniu posta powyżej zacząłem się bardzo mocno zastanawiać Smile wracając do ceny to TDI już opisałem natomiast tsi nowy z fabryki z tą blokadą byłby 3 tys. droższy, a więc to juz są śmieszne pieniądze, ale jednak. Dlatego teraz jak gdyby różnica cenowa w obu wersjach silnikowych się niweluje ( rabat 10 tys. na rocznik 2012) i nie wiem którego serwis będzie tańszy.

Cheng- masz silnik 2.0 TSI jak się sprawuje? Nie wydobywają się jakieś niepokojące odgłosy spod maski, o których się dowiedziałem na tym forum? i czy 10-11l to jest twoje realne spalanie jakie uzyskałeś? Jak sprawa z awaryjnością? coś już się działo itp?

Obecnie mam 46 lat ostatnie nowe auto które kupiłem to była astra II (jeszcze niemiecka produkcja) z 1999r. a więc już 14 rok leci czyli auta eksploatuję raczej długo, z mizernym przebiegiem 10 tys. km rocznie. Tiguan bardzo mi się podoba z zewnątrz, jak i wewnątrz, napęd na 4 koła + 19 cm prześwity powinno dać sobie radę podczas wypadów z synem na narty (służbowa jetta osiadała na brzuchu prawie za każdym razem i był kłopot)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 19:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 20:20
Temat postu:

Przy takim przebiegu to tylko TSI


, jestem posiadaczem 1.4 TSI 160KM i aktualny przebieg to 18700km. Nic sie nie dzieje, nie stuka, nie puka, nie hałasuje spod maski, nie wyłączają mi sie światła w przeciwieństwie do jednego kolegi podstawionego chyba przez konkurencje bo usterki które wymienił sa typowe do sprowadzanych samochodów powypadkowych.
Silnik TSI jest w porzadku i samochód również. Nie warto brać diesla przy takich przebiegach i liczyć litr w tą czy w tamtą tylko cieszyc sie szerokim zakresem momentu obrotowego i super wyciszeniem. Nie moge doradzić tylko czy kupić TSI 2.0 czy 1.4 bo nie mam porównania.
Powrót do góry
ammisiek

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 20:29
Temat postu:

1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Hmmm no to kolega mnie trochę uspokoił jednak wersji 1.4 nie ma ze skrzynią DSG choć nie wiem czy dsg jest mi niezbędny.

Mam natomiast pytanie, czy ktoś z was ma ten zestaw nawigacji R315 ? Jest to dobra nawigacja, czy nie warto sobie nia zawracać głowy?

Drugą rzeczą są te aktywne biksenony? Fakt ładnie wyglądają te ledy ale czy jest to na tyle dobra sprawa że warto dać na to 4.500 zł?
Powrót do góry
kotfili

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Tiguan 2012 ,TSI 210KM , DSG7
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 22:05
Temat postu:

1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Witam. Tak się składa że mam Tigusia 2.0 , 210 KM i praktycznie ze wszystkimi bajerami . Mogę tylko powiedzieć,że przez rok nic się nie działo, zero problemów. Lana benzyna i do przodu . Skrzynia DSG bajer . Przyspieszenie i elastyczność silnika doskonałe . Bi-ksenony poza ładnym wyglądem i ledami to lepiej oświetlona droga i światło podążające za kierownicą . Ale aby nie było za dobrze to na minus spalanie . Miasto 12 , trasa 8 . Aczkolwiek gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym to samo autko . pozdrawiam
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 10:24
Temat postu:

do ammisiek


W moim przypadku to jak na razie (odpukac) zero jakichkolwiek problemow. Jedynie przez ten rok dolalem 0.5 l oleju.
Spalanie jest realne niestety od domu mam do centrum (zakupy, urzedy itd.) okolo 8 km wiec silnik ledwo sie rozgrzeje a juz go zatrzymuje no i spalanie takie mi wychodzi, choc z kalkulatorem nie liczylem.
Uwaga praktyczna: zorientuj sie jacy dilerzy sa w twojej okolicy. Skonfiguruj auto ze szczegolami tak jakbys juz mial je kupowac (wplacic zaliczke) pewnie to bedzie wydruk. Wtedy zacznij 'negocjowac' czyli powiedz tak: chce takie wyposazenie ale cena jest za wysoka, jaki upust mozecie mi dac? (caly czas miej kartke z wycena i konfiguracja w rece). Zobaczysz co powiedza. Jesli cei to nie bedzie satysfakcjonowac, to powiedz ze musisz zobaczyc czy bedziesz w stanie wydac takie pieniadze. Wez wycene i pojedz do innych dilerow i pokaz czy moga przebic tego u ktorego byles. Jak beda mowili o stu zlotych to usmiechnij sie i powiedz ze nie warta skorka z a wyprawke.
Sadze ze conajmniej 7 tys od ceny katalogowej powinienies uzyskac.
A propos wyposazenia: Zastanow sie nad jasna tapicerka (ja mam skore) dla mnie niestety te ciemne sa przygnebiajace - lubie jasno w kabinie dlatego kupilem tez okno dachowe. Uzytek z otwierania niewielki ale w srodku jasniej.
Serwis disla zawsze jest drozszy od benzyny (patrzac w dlugim przedziale czasu).
Z tego co piszesz to Tigus bedzie z wami dlugo wiec jeszcze raz namawiam do DSG. Docenisz jak pojezdzisz. Ma np auto-hold wiec wsystkie ruszania sa bez centymetra obsuwu.
Nawigacja jest tak dobra jak jej mapy. Niestety tu z biegiem lat trzeba by aktualizowac. Na razie to sdrowo kosztuje ale pewnie jak sie skonczy gwarancja to i beda juz jakies updaty nieoficjalne. Fajna funkcja w tej nawigacji jest to ze informuje cie o dozwolonej predkosci tam gdzie jedziesz i mozna sobie ustwic dziwiek gdy ja przekraczasz o zadana ilosc km/h. Nie uzywam jej duzo jako navi (bo tam gdzie z rguły jezdze wszystko znam) ale jest bardzo fajna jako radio - z dotykowym ekranem.
p.s. zawieszam dzialanosc na ok 3 miesiace (wyjazd)
Pozwodzenia
Powrót do góry
kwiatek6178

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa
Posiadane auto: subaru i vw
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 10:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


witam. jestem tu nowy ale doswiadczenie z autami duze.vw autem dobrym jest ale nie najlepszym. za takie pieniadze mozna kupic inne dobre auto.moze warto poczytac inne fora
Powrót do góry
ammisiek

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 22:36
Temat postu:

tiuan a inne auto


To prawda, ale to inne dobre auto musiałoby też nieźle wyglądać. W grę wchodzi jeszcze Mazda CX-5. Patrzyłem też na Audi Q5 (marzenia) z napędem quattro ale po średnim doposarzeniu wyszło ponad 200 tys. a to już sporo. Audi zaskakuje mnie na każdym kroku. Na liście wyposarzenia znalazłem takie bajery jak podgrzewane lub schładzane uchwyty na kubki oraz cyfrowy tuner TV Surprised (czyli kup audi i sprzedaj dom:d ). Wracając na ziemię to opinie które otrzymałem w tym temacie jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że Tiguan to dobre auto. Jak wspominałem auto musi też wyglądać, mam żonę, a jak wiadomo kobietom nie dogodzi. Zacząłem się też bardzo mocno zastanawiać nad tym silnikiem 2.0 TSI ze skrzynią dsg ale koszty auta znowu idą w górę i nie wiem jak to będzie, a swoją drogą nie miałem nigdy styczności z automatem i nie ukrywam, że się trochę boję Smile.
Powrót do góry
zibi1001

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: VW TIGUAN 2,0 TSI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 11:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Posiadam od roku Tiguana 2,0 tsi 200 kM z skrzynią biegów DSG świetne auto przejechałem 15 tys km zero problemów kompletnie nic a komfort jazdy przyśpieszenie super polecam ten zestaw 2,0 TSI plus DSG, ja swojego sciągnołem z USA jestem z niego super zadowolony POLECAM
_________________
zibi
Powrót do góry
pepsi68

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: VW,Tiguan,2TSI 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 14:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


Witam posiadam Tiguana 2,0TSI 180km z automatyczną skrzynią biegów.Jest to mój pierwszy samochód z automatem i już nigdy nie kupię z manualem to jest bajka.Zona ma w swoim samochodzie manuala i od roku przestałem nim jedżcić .Miałem też takie obawy jak Ty co do tej skrzyni ale po dwóch dniach jazdy obawy znikneły.Co do spalania to widzę mój spala bardzo podobnie miasto 10-12litrów trasa spokojnie do 110km/h ok.8l trasa 170-180 k/h 10l.Kolego zastanów się czy warto kupować mechanizm różnicowy(blokadę)chociaż jak często będziesz korzystał z tego to warto.Ja nie miałem nigdy problemu z wyjazdem 4x4 mnie wystarczy.Co do nawigacji powstają cały czas nowe drogi a aktualizacji od roku nie było.Nie jest tak dokładna w Polsce jak AutoMapa.Koszt aktualizacji w serwisie 1200zł ale i tak nie ma.Podobno ma być koniec roku 2013r.informacja z serwisu.Napisz co wybrałeś.
Powrót do góry
ammisiek

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 17:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 1.4 TSI (160KM) czy 2.0 TDI(140KM) Pomoc w wyborze silnika.


co do blokady to biorę ją i tak i tak 960 zł przy 130 tys. a nawet ponad to już pikuś Smile. Natomiast skoro ta nawigacja jest lipna, to nie wiem czy nie lepszym wyborem będzie zestaw audio z 6 calowym ekranem i zmieniarką na 6 płyt. Swoją drogą ta tańsza nawigacja z 5 calowym ekranem także ma zmieniarkę? Co o silnika to diesla sobie odpuszczam i tego tigiego co stał na placu rówież ( jeszcze miesiąc temu żonie podobał się czarny na tym aucie, a teraz już tylko biały albo ten beżowy, no więc w tej kwestii muszę się podporządkować. No i sprawa tych ksenonów bardzo mi się podobają ale nie podoba mi się ich cena 4500 zł :/
Powrót do góry
kotfili

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Tiguan 2012 ,TSI 210KM , DSG7
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2013, 22:13
Temat postu:

Mapa do rns 510


Witam, Z tymi mapami do rns 510 to nie jest tak źle. Ostatnia aktualizacja mapy była sierpień 2012 rok - wersja V 9 .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

108 800

2018r.

120 000 km

śląskie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

99 900

2020r.

32 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System