Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_Mioduszewski

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łochów
Posiadane auto: VW Bora Special 1900 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 20:25
Temat postu:

bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Hej borowicze:)
Wie ktoś może który bezpiecznik odpowiedzialny jest za zamek do tylnej klapy bagażnika? czy w ogóle jest taki..
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 20:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


A co się dzieje z zamkiem tylnej klapy?
Powrót do góry
Marcin_Mioduszewski

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łochów
Posiadane auto: VW Bora Special 1900 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 21:13
Temat postu:

bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


bagażnik otwiera mi tylko z kluczyka centralny zamek działa prawidłowo rozebrałem klapę i do mikrostyku jakby nie dochodził prąd..
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 21:17
Temat postu:

( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Masz problem z mikro-stykiem w zamku i czeka Cię albo wymiana całego zamka albo samego włącznika.Zamek klapy nie jest zabezpieczony osobnym bezpiecznikiem .Temat wielokrotnie opisywany na forum.
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=175401&highlight=zamek+klapy
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=152070&highlight=zamek+klapy

I wiele innych wystarczy przeszukać forum (reg. pkt.9 i 11 )
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Marcin_Mioduszewski

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łochów
Posiadane auto: VW Bora Special 1900 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:15
Temat postu:

bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


dzieki kolego
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 20:42
Temat postu:

Re: bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Marcin_Mioduszewski napisał:
Hej borowicze:)
Wie ktoś może który bezpiecznik odpowiedzialny jest za zamek do tylnej klapy bagażnika? czy w ogóle jest taki..

To nie bezpiecznik. Trudno, od strony tylnej kanapy wejdź do bagażnika, odkręć tapicerkę klapy i masz wszystko na wierzchu. Odepnij cięgno od zamka. Przy zamku jest mikro-włącznik, a kabel z niego biegnie do kostki zamocowanej na klapie i wypnij wtyczkę z tej kostki. Odkręć trzy wkręty typu torx mocujące zamek i wyjmij go na zewnątrz klapy. Przy kości na zamku jest taki mały mikro-włącznik i to on daje sygnał do sensora na klapie. Prawdopodobnie w/g mojej wiedzy on nie załącza. Wkładka zamka jest dwudzielna jak ją rozbierzesz i mogło, ale nie musiało przeskoczyć na mimośrodzie i dlatego nie podaje prądu na sensor. Wypnij z zaczepów ten mikro-włącznik, umyj delikatnie w benzynie, wytrzyj do sucha i sprawdź kluczykiem na sucho czy mikro ładnie przełącza. Złóż z powrotem podepnij wtyczkę, cięgno i ręcznie przy klapie zamknij bagażnik. Zamknij, otwórz kilka razy. Musi działać. Jak kluczyk za mocno przekręcisz w zamku w prawo to ten mimośród przeskakuje i mikro ustawia się w innej pozycji, no i wchodzimy do bagażnika od tylca. Działa na bank. Myślę, że komuś się przyda.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 17:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


a co może być przyczyną że tylna klapa nie zamyka się /kombi/ po zamknięciu nie rygluje,komunikat na kompie że tylna klapa otwarta /jakby nie wskakuje na zaczep , kluczykiem przekręcając w zamku klapy rygluje przednie i tylne drzwi, lampka w bagażniku po podniesieniu klapy pali po zamknięciu gaśnie
pozdrawiam
Powrót do góry
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 22:34
Temat postu:

Klapa nie rygluje tak?


totmohen napisał:
a co może być przyczyną że tylna klapa nie zamyka się /kombi/ po zamknięciu nie rygluje,komunikat na kompie że tylna klapa otwarta /jakby nie wskakuje na zaczep , kluczykiem przekręcając w zamku klapy rygluje przednie i tylne drzwi, lampka w bagażniku po podniesieniu klapy pali po zamknięciu gaśnie
pozdrawiam

Rozumiem, że nie zamyka się czyli nie zatrzaskuje tak? jeżeli tak to po otwarciu klapy i zdjęciu tapicerki masz zamek na wierzchu. I wtedy odpinasz cięgno, które jest podpięte do zaczepu klapy ( rygla ). Odkręcasz dwie śruby typu torx i zaczep wyciągasz na zewnątrz. Plastikową obudowę zdejmujesz po odpięciu jej z zaczepów i pokazuje się wnętrze, tzn. powód tego , że nie zamyka się ( nie rygluje - różnie to ludzie nazywają ). Jak zajrzysz do wnętrza zobaczysz zerwaną niewielką sprężynkę, którą, albo wymieniasz na nową, albo regenerujesz ( tak jak Ja i chodzi pół roku ). Ucho zaczepowe tej sprężynki jest odłamane, ale Ty odginasz jeden zwój i robisz z niego zaczep. Zakładasz sprężynkę, składasz w odwrotnej kolejności i gotowe. Klapa śmiga jak przed awarią. Jak by co to pisz na e-maila. Odpowiem i podpowiem co i jak. Ja piszę o tym co wiem, a nie o tym co słyszałem. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 23:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


NED napisał:
Masz problem z mikro-stykiem w zamku i czeka Cię albo wymiana całego zamka albo samego włącznika.Zamek klapy nie jest zabezpieczony osobnym bezpiecznikiem .Temat wielokrotnie opisywany na forum.
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=175401&highlight=zamek+klapy
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=152070&highlight=zamek+klapy

I wiele innych wystarczy przeszukać forum (reg. pkt.9 i 11 )

Nie wiem jakie są kryteria, aby być moderatorem, ale Twoja odpowiedź z tym mikro-stykiem nie trzyma się kupy. Sorry "stary", ale to forum ma pomagać tym co nie wiedzą jak naprawić i co zrobić, pokierować i pomóc, a nie szydzić z niewiedzy i wyśmiewać ze źle zadanego pytania . Tak się nie robi, a przynajmniej tak inteligentni ludzie nie robią. Wiem, że niektórzy źle formułują pytania błądząc w okół jednego słowa i po tym trudno jest czasami znaleźć problem na forum. Ale po to to forum jest, aby sobie wzajemnie pomagać. Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności osoby odpowiadające za zakładanie wątków. Po temacie. Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Weisu

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 1.8 20V 125Km 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 06:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Też mam problem z klapa ale on jakby ustal bo normalnie klapę otwieram. Mnie martwi zamki w drzwiach, jadę sobie spokojnie a tu pach drzwi się zakluczaja i to wszystkie. Otwieram zamek centralny na panelu w drzwiach kierowcy i za chwile znów się Zamyka. To cały zamek centr. Do wymiany czy tylko jakiś styk?
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 18:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Być może Masz włączoną opcje samozamykanie się auta po przekroczeniu małej prędkości.
Powrót do góry
Weisu

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 1.8 20V 125Km 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 06:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


A po czym tak sadzisz? Zdarzyło mi się to 3 razy w trakcie tamtego tygodnia teraz juz się nie zamykają
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 18:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Nie napisałeś,że tak się zdarzyło tylko kilka razy.
Powrót do góry
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Sob 13 Kwi 2013, 20:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Rozumiem, że nie zamyka się czyli nie zatrzaskuje tak? jeżeli tak to po otwarciu klapy i zdjęciu tapicerki masz zamek na wierzchu. I wtedy odpinasz cięgno, które jest podpięte do zaczepu klapy ( rygla ). Odkręcasz dwie śruby typu torx i zaczep wyciągasz na zewnątrz. Plastikową obudowę zdejmujesz po odpięciu jej z zaczepów i pokazuje się wnętrze, tzn. powód tego , że nie zamyka się ( nie rygluje - różnie to ludzie nazywają ). Jak zajrzysz do wnętrza zobaczysz zerwaną niewielką sprężynkę, którą, albo wymieniasz na nową, albo regenerujesz ( tak jak Ja i chodzi pół roku ). Ucho zaczepowe tej sprężynki jest odłamane, ale Ty odginasz jeden zwój i robisz z niego zaczep. Zakładasz sprężynkę, składasz w odwrotnej kolejności i gotowe. Klapa śmiga jak przed awarią. Jak by co to pisz na e-maila. Odpowiem i podpowiem co i jak. Ja piszę o tym co wiem, a nie o tym co słyszałem. Pozdrawiam

I wiele innych wystarczy przeszukać forum (reg. pkt.9 i 11 )[/quote]
Nie wiem jakie są kryteria, aby być moderatorem, ale Twoja odpowiedź z tym mikro-stykiem nie trzyma się kupy. Sorry "stary", ale to forum ma pomagać tym co nie wiedzą jak naprawić i co zrobić, pokierować i pomóc, a nie szydzić z niewiedzy i wyśmiewać ze źle zadanego pytania . Tak się nie robi, a przynajmniej tak inteligentni ludzie nie robią. Wiem, że niektórzy źle formułują pytania błądząc w okół jednego słowa i po tym trudno jest czasami znaleźć problem na forum. Ale po to to forum jest, aby sobie wzajemnie pomagać. Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności osoby odpowiadające za zakładanie wątków. Po temacie. Wink[/quote]


kolego pomyliłeś w moim przypadku ale i tak dziękuje za sugestie
nie peknieta sprężynka w zamku/ do odkręcenia torxy nie pomagą/ tylko spalony siłownik zamykania klapy jeżeli siłownik cięgna nie wypchnie do końca to zamka klapy nie zatrzaśniesz u mnie zablokował się w połowie przyczyna , błacha ze spryskiwacza tylnej szyby sączył się płyn tak nie fortunnie że akurat na siłownik który spalił go / część rozbieralna, ale nie opłacalna lepiej kupić nową lub używke od golfa 4 tez pasuje / , po demontażu tylnej podbitki i wymianie siłownika , nie wspomne o uszczelnieniu króćca spryskiwacza klapa zamyka się pięknie,
i jeszcze taka sugestia tak na szybko jak chcesz zamknąć klape masz centralny i nie możesz jej domknąć/poszedł siłownik/ i nie daje rady zdemontuj ten siłownik 3 srubki na blaszce /komplet/ odłącz zasilanie wtyczke od niego
zamkniesz i otwożysz z kluczyka tyłna klape
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
bykol132

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Polo GTI 6R
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sty 2017, 18:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Witam, mam podobny problem żeby nie zaczynać nowego tematu napisze w tym. A mianowicie bawiłem się VCDS w
09 centralnym zespole elektryczyym (jak dobrze pamiętam nazwę) i prawdopodobnie coś odznaczyłem teraz nie mogę tego znaleźć, ale do sedna.
Polo 6R GTI otwiera się tylko z pilota (odskakuje klapa) po wciśnięciu znaczka nie ma reakcji. Znaczek sprawdzony mikrostyk zwiera, zasilanie które tam dochodzi to 12V nawet po zwarciu samych kabelków we wtyczne 0 reakcji, podejrzewam właśnie że coś odznaczyłem w vcds, tylko jakby ktoś mógłby mi powiedziać gdzie tego szukać?
albo może jest jakaś możliwość sprawdzenia dochodzenia sygnału podczas otwierania w programie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenNew Beetle

9 300

2002r.

173 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

22 900

2008r.

192 055 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

50 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

87 300

2020r.

32 659 km

podkarpackie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System