Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_Mioduszewski

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łochów
Posiadane auto: VW Bora Special 1900 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 20:25
Temat postu:

bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Hej borowicze:)
Wie ktoś może który bezpiecznik odpowiedzialny jest za zamek do tylnej klapy bagażnika? czy w ogóle jest taki..
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 20:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


A co się dzieje z zamkiem tylnej klapy?
Powrót do góry
Marcin_Mioduszewski

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łochów
Posiadane auto: VW Bora Special 1900 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 21:13
Temat postu:

bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


bagażnik otwiera mi tylko z kluczyka centralny zamek działa prawidłowo rozebrałem klapę i do mikrostyku jakby nie dochodził prąd..
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 21:17
Temat postu:

( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Masz problem z mikro-stykiem w zamku i czeka Cię albo wymiana całego zamka albo samego włącznika.Zamek klapy nie jest zabezpieczony osobnym bezpiecznikiem .Temat wielokrotnie opisywany na forum.
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=175401&highlight=zamek+klapy
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=152070&highlight=zamek+klapy

I wiele innych wystarczy przeszukać forum (reg. pkt.9 i 11 )
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Marcin_Mioduszewski

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łochów
Posiadane auto: VW Bora Special 1900 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:15
Temat postu:

bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


dzieki kolego
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 20:42
Temat postu:

Re: bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Marcin_Mioduszewski napisał:
Hej borowicze:)
Wie ktoś może który bezpiecznik odpowiedzialny jest za zamek do tylnej klapy bagażnika? czy w ogóle jest taki..

To nie bezpiecznik. Trudno, od strony tylnej kanapy wejdź do bagażnika, odkręć tapicerkę klapy i masz wszystko na wierzchu. Odepnij cięgno od zamka. Przy zamku jest mikro-włącznik, a kabel z niego biegnie do kostki zamocowanej na klapie i wypnij wtyczkę z tej kostki. Odkręć trzy wkręty typu torx mocujące zamek i wyjmij go na zewnątrz klapy. Przy kości na zamku jest taki mały mikro-włącznik i to on daje sygnał do sensora na klapie. Prawdopodobnie w/g mojej wiedzy on nie załącza. Wkładka zamka jest dwudzielna jak ją rozbierzesz i mogło, ale nie musiało przeskoczyć na mimośrodzie i dlatego nie podaje prądu na sensor. Wypnij z zaczepów ten mikro-włącznik, umyj delikatnie w benzynie, wytrzyj do sucha i sprawdź kluczykiem na sucho czy mikro ładnie przełącza. Złóż z powrotem podepnij wtyczkę, cięgno i ręcznie przy klapie zamknij bagażnik. Zamknij, otwórz kilka razy. Musi działać. Jak kluczyk za mocno przekręcisz w zamku w prawo to ten mimośród przeskakuje i mikro ustawia się w innej pozycji, no i wchodzimy do bagażnika od tylca. Działa na bank. Myślę, że komuś się przyda.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 17:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


a co może być przyczyną że tylna klapa nie zamyka się /kombi/ po zamknięciu nie rygluje,komunikat na kompie że tylna klapa otwarta /jakby nie wskakuje na zaczep , kluczykiem przekręcając w zamku klapy rygluje przednie i tylne drzwi, lampka w bagażniku po podniesieniu klapy pali po zamknięciu gaśnie
pozdrawiam
Powrót do góry
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 22:34
Temat postu:

Klapa nie rygluje tak?


totmohen napisał:
a co może być przyczyną że tylna klapa nie zamyka się /kombi/ po zamknięciu nie rygluje,komunikat na kompie że tylna klapa otwarta /jakby nie wskakuje na zaczep , kluczykiem przekręcając w zamku klapy rygluje przednie i tylne drzwi, lampka w bagażniku po podniesieniu klapy pali po zamknięciu gaśnie
pozdrawiam

Rozumiem, że nie zamyka się czyli nie zatrzaskuje tak? jeżeli tak to po otwarciu klapy i zdjęciu tapicerki masz zamek na wierzchu. I wtedy odpinasz cięgno, które jest podpięte do zaczepu klapy ( rygla ). Odkręcasz dwie śruby typu torx i zaczep wyciągasz na zewnątrz. Plastikową obudowę zdejmujesz po odpięciu jej z zaczepów i pokazuje się wnętrze, tzn. powód tego , że nie zamyka się ( nie rygluje - różnie to ludzie nazywają ). Jak zajrzysz do wnętrza zobaczysz zerwaną niewielką sprężynkę, którą, albo wymieniasz na nową, albo regenerujesz ( tak jak Ja i chodzi pół roku ). Ucho zaczepowe tej sprężynki jest odłamane, ale Ty odginasz jeden zwój i robisz z niego zaczep. Zakładasz sprężynkę, składasz w odwrotnej kolejności i gotowe. Klapa śmiga jak przed awarią. Jak by co to pisz na e-maila. Odpowiem i podpowiem co i jak. Ja piszę o tym co wiem, a nie o tym co słyszałem. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 23:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


NED napisał:
Masz problem z mikro-stykiem w zamku i czeka Cię albo wymiana całego zamka albo samego włącznika.Zamek klapy nie jest zabezpieczony osobnym bezpiecznikiem .Temat wielokrotnie opisywany na forum.
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=175401&highlight=zamek+klapy
Arrow http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=152070&highlight=zamek+klapy

I wiele innych wystarczy przeszukać forum (reg. pkt.9 i 11 )

Nie wiem jakie są kryteria, aby być moderatorem, ale Twoja odpowiedź z tym mikro-stykiem nie trzyma się kupy. Sorry "stary", ale to forum ma pomagać tym co nie wiedzą jak naprawić i co zrobić, pokierować i pomóc, a nie szydzić z niewiedzy i wyśmiewać ze źle zadanego pytania . Tak się nie robi, a przynajmniej tak inteligentni ludzie nie robią. Wiem, że niektórzy źle formułują pytania błądząc w okół jednego słowa i po tym trudno jest czasami znaleźć problem na forum. Ale po to to forum jest, aby sobie wzajemnie pomagać. Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności osoby odpowiadające za zakładanie wątków. Po temacie. Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Weisu

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 1.8 20V 125Km 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 06:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Też mam problem z klapa ale on jakby ustal bo normalnie klapę otwieram. Mnie martwi zamki w drzwiach, jadę sobie spokojnie a tu pach drzwi się zakluczaja i to wszystkie. Otwieram zamek centralny na panelu w drzwiach kierowcy i za chwile znów się Zamyka. To cały zamek centr. Do wymiany czy tylko jakiś styk?
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 18:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Być może Masz włączoną opcje samozamykanie się auta po przekroczeniu małej prędkości.
Powrót do góry
Weisu

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 1.8 20V 125Km 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 06:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


A po czym tak sadzisz? Zdarzyło mi się to 3 razy w trakcie tamtego tygodnia teraz juz się nie zamykają
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 18:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Nie napisałeś,że tak się zdarzyło tylko kilka razy.
Powrót do góry
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Sob 13 Kwi 2013, 20:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Rozumiem, że nie zamyka się czyli nie zatrzaskuje tak? jeżeli tak to po otwarciu klapy i zdjęciu tapicerki masz zamek na wierzchu. I wtedy odpinasz cięgno, które jest podpięte do zaczepu klapy ( rygla ). Odkręcasz dwie śruby typu torx i zaczep wyciągasz na zewnątrz. Plastikową obudowę zdejmujesz po odpięciu jej z zaczepów i pokazuje się wnętrze, tzn. powód tego , że nie zamyka się ( nie rygluje - różnie to ludzie nazywają ). Jak zajrzysz do wnętrza zobaczysz zerwaną niewielką sprężynkę, którą, albo wymieniasz na nową, albo regenerujesz ( tak jak Ja i chodzi pół roku ). Ucho zaczepowe tej sprężynki jest odłamane, ale Ty odginasz jeden zwój i robisz z niego zaczep. Zakładasz sprężynkę, składasz w odwrotnej kolejności i gotowe. Klapa śmiga jak przed awarią. Jak by co to pisz na e-maila. Odpowiem i podpowiem co i jak. Ja piszę o tym co wiem, a nie o tym co słyszałem. Pozdrawiam

I wiele innych wystarczy przeszukać forum (reg. pkt.9 i 11 )[/quote]
Nie wiem jakie są kryteria, aby być moderatorem, ale Twoja odpowiedź z tym mikro-stykiem nie trzyma się kupy. Sorry "stary", ale to forum ma pomagać tym co nie wiedzą jak naprawić i co zrobić, pokierować i pomóc, a nie szydzić z niewiedzy i wyśmiewać ze źle zadanego pytania . Tak się nie robi, a przynajmniej tak inteligentni ludzie nie robią. Wiem, że niektórzy źle formułują pytania błądząc w okół jednego słowa i po tym trudno jest czasami znaleźć problem na forum. Ale po to to forum jest, aby sobie wzajemnie pomagać. Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności osoby odpowiadające za zakładanie wątków. Po temacie. Wink[/quote]


kolego pomyliłeś w moim przypadku ale i tak dziękuje za sugestie
nie peknieta sprężynka w zamku/ do odkręcenia torxy nie pomagą/ tylko spalony siłownik zamykania klapy jeżeli siłownik cięgna nie wypchnie do końca to zamka klapy nie zatrzaśniesz u mnie zablokował się w połowie przyczyna , błacha ze spryskiwacza tylnej szyby sączył się płyn tak nie fortunnie że akurat na siłownik który spalił go / część rozbieralna, ale nie opłacalna lepiej kupić nową lub używke od golfa 4 tez pasuje / , po demontażu tylnej podbitki i wymianie siłownika , nie wspomne o uszczelnieniu króćca spryskiwacza klapa zamyka się pięknie,
i jeszcze taka sugestia tak na szybko jak chcesz zamknąć klape masz centralny i nie możesz jej domknąć/poszedł siłownik/ i nie daje rady zdemontuj ten siłownik 3 srubki na blaszce /komplet/ odłącz zasilanie wtyczke od niego
zamkniesz i otwożysz z kluczyka tyłna klape
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
bykol132

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Polo GTI 6R
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sty 2017, 18:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) bezpiecznik zamka tylnej klapy bagażnika


Witam, mam podobny problem żeby nie zaczynać nowego tematu napisze w tym. A mianowicie bawiłem się VCDS w
09 centralnym zespole elektryczyym (jak dobrze pamiętam nazwę) i prawdopodobnie coś odznaczyłem teraz nie mogę tego znaleźć, ale do sedna.
Polo 6R GTI otwiera się tylko z pilota (odskakuje klapa) po wciśnięciu znaczka nie ma reakcji. Znaczek sprawdzony mikrostyk zwiera, zasilanie które tam dochodzi to 12V nawet po zwarciu samych kabelków we wtyczne 0 reakcji, podejrzewam właśnie że coś odznaczyłem w vcds, tylko jakby ktoś mógłby mi powiedziać gdzie tego szukać?
albo może jest jakaś możliwość sprawdzenia dochodzenia sygnału podczas otwierania w programie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

49 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System