Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalsharan

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): borowe, mazowieckie
Posiadane auto: vw sharan 2001 130km 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 20:43
Temat postu:

wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


mam pytanie czy dostane odszkodowanie za uszkodzenie samochodu w sytuacji którą opiszę wczoraj jechałem sobie po śliskiej nawierzchni i tir mijając mnie zepchnął mnie do rowu bokiem uderzyłem w drzewo poszły prawe drzwi przednie i tylne oraz słupek rama została zgięta kierowca tira uciekł a ja policji nie wzywałem gdyż ludzie po mogli mi wypchnąć auto na drogę było one w stanie jeszcze w miarę umożliwiającym dojazd do domu. ubezpieczony w pzu
Powrót do góry
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 22:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


ale co masz ubezpieczone w pzu?? polise OC??
jak polise OC, to musisz naprawić go na własny koszt, jak masz AC to to dzwon do pzu przyjedzie agent i dostaniesz odszkodowanie i koniec tematu
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 23:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


witam . kolega łysy krotko i na temat .. Masz sprawce , masz tylko OC wiec masz szanse.
.. Masz tylko wiatr po TIR i masz tylko OC - nie masz nic - robisz za wlasne .

Zagrożenie art. 86 KW jest - Policja ma obowiazek szukac TIR - znajda OK masz jego nr polisy .. A jak nn spawca, to za 30 dni dostaniesz postanowienie o umorzeniu i FINITO..

najlepiej jak masz t.z AC .. ale to zawsze dodatkowa Kasa. a tak boli.
Powrót do góry
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 00:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


Czy tir cię uderzył czy nie. Bo jeżeli to był podmuch i Ty lekko spanikowałeś potem poślizg i rów to nic nie dostaniesz. Niezależnie od tego powinieneś wezwać policję. Oni spisują notatkę i na podstawie tego możesz się domagać jakiejś kasy z Funduszu Gwarancyjnego bo sprawca ( to ważne ) uciekł, a policja swoją drogą prowadzi dochodzenie. Ale jak Ty sam pojechałeś to jest [cenzura] zbita. Zawsze mogą ci zarzucić,że byłeś pod wpływem i dla tego nie wezwałeś policji. Jak na moją wiedzę to nic nie wskurasz. Może w jakiś sposób rozwiałem Twoje wątpliwości. Szkoda że pał nie wezwałeś. Pozdrawiam. Exclamation
Powrót do góry
alien66

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 385
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki/Warszawa
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 110 KM AHF
Piwa: 22/1
Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 17:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


dokladnie jak koledzy pisza, jak masz ac sprawa zalatwiona, wyplaca odszkodowanie i juz, a jak tylko oc bez sprawcy (pomijajac ze nie wezwales policji) to taj jakbys sam wjechal do rowu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 17:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
StasiekRytes

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: kia
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Cze 2013, 18:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


Szkoda że nie wezwałeś policji i nie wziąłeś namiarów na świadków. A ten Tir cię specjalnie zepchnął czy też wpadł w poślizg na śliskiej drodze? To się liczy przy wypłacaniu odszkodawania.
Powrót do góry
filipek98

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice
Posiadane auto: VW BORA SEDAN 1,9 TDI 115KM AJM ROCZNIK 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 06 Cze 2013, 10:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) wypadek sharan odszkodowanie pomocy pilne


Ale dalej nie wiemy, czy kolega kowalsharan został uderzony przez tira, czy to był tylko podmuch. Tu można tylko domniemywać, że to był podmuch, bo nic nie pisze o uszkodzeniach z przodu lub z lewej strony. U mnie taki temat jest teraz tematem bieżącym. W 2009 roku miałem wypadek. Z lewej bocznej ulicy wyjechał chyba pijany, uderzył we mnie dość mocno w moje drzwi kierowcy, a ja bez hamowania z prędkością 70km/h jak na crash testach centralnie w drzewo. Sprawca zbiegł. Auto ( kombi ) do kasacji ( tylko trzy całe elementy z niego zostały), ja operacja na kręgosłup, rehabilitacja potem odszkodowanie za auto, zadośćuczynienie i z wypadku zastał mi się tylko implant w kręgosłupie. Sprawę oddałem do kancelarii i ściągnęli z PZU kasę, ale w zeszłym roku pojawiły się nowe okoliczności i obecnie sprawa jest w sądzie o dopłatę zadośćuczynienia. To trochę trwa, ale warto. Później wchodzę na drogę cywilną o kasę od samego sprawcy. To był mój przypadek, ale jak nie macie nic do ukrycia to Policja musi być, bo najważniejsze w tym jest notatka z miejsca wypadku. Bez tego nie ma kasy.
Ja to już wiem i niech to będzie też jakąś wskazówką dla kolegów. Trochę się rozpisałem, ale myślę, że warto nieraz o takich rzeczach napisać, żeby nie robić czegoś pochopnie jak kolega.
Myślę, że kolega się już pogodził z faktem klepania auta na swój koszt co na pewno trochę boli.
Człowiek zawsze uczy się na błędach, tylko szkoda, że prawie zawsze na swoich.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenTiguan

106 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

169 900

2022r.

6 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

48 900

2019r.

119 206 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System