Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Crafter ) Crafter..... pomocy !!! zgasl podczas jazdy i nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REKIN-M5

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): DDZ /LONDYN
Posiadane auto: Crafter 2.5 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Kwi 2013, 14:58
Temat postu:

Crafter..... pomocy !!! zgasl podczas jazdy i nie odpala


Witam od niedawna na forum tak i jak przygoda z Vw crafterem... A ta do miłych nie należy.....pomimo że autko mi się strasznie podoba i sam myślę nad kupnem dla siebie to powoli zapał ostyga...do rzeczy
Autko w UK cały czas użytkowane ,rhd oczywiście (@nglik)....CRAFTER 08r 2.5 tej 102tys.Mil niedawno zrobiony rozrząd i reszta serwisu...ogólnie kolegą wywalil Pdf jakieś 30 tys mil temu ale chyba źle zmapowali samochód bo kopci na siwo/biało czasem lekki błękit z czarnym szczególnie kiedy ruszał auto miało mało mocy...oraz totalnie zabity egr i resztę dolotowych ror wlacznie z kolektorem ssacym na którym było z2mm nagrau ...rok temu nowe turbo , ale gość co rzekomo mapowal mu powiedział że padły mu wtryski i że może mu dobre używki sprzedać....jeździł tak meczach się od 2lat aż autko trafiło do mnie.... Ledwo żywe chodził jak passat b3taki po polmilona przebiegu, trzeslo silnikiem strasznie i bardzo mocno szukał i wyly rolki bez wyjątku wszystkie....więc nowy kompletny rozrząd ,alternator, paski ,rolki ,napinacze....olej z filtrem regulatory hydrauliczne zaworów(szklanki)...płukanie i mycie egr i reszty...autko jak by nowo narodzonego ożyło.... Równa praca silnika miły klekocik zaworów jak by rasowe 3.0tdi zero stoków....szmerow....po za dymieniem bo te pozostało.. Autko po jakichś 3tyg zrobiło ok 1000km i nagle zaczoł podstukiwac...ale ie jak zawór a raczej jak by pukanie wtrysku ....a dzień później zgasł silnik a autostradzie.... Z relacji znajomego wydrapala się na dość durze wzniesienie i rospędził go z górki po czym wrzucił na luz chcąc posłuchać silnika... Po 2/3 milach już u podnóża ale jeszcze rozpędzony wrzucił 6tke gdzie pokazały się wszystkie kontrolki po czym zgasl silnik a za nim w lusterku tlumany samego dymu....
Wrzucił ma luz doczlapal się do awaryjnego pasa i wezwał pomoc po zeskanowaniu silnika nie wykazało nic poza uszkodzonym/ nie pracujacym egr,oraz błąd P2BAC i to wszystko napisał mechanik problem z układem zasilania wtrysku.....drugi sstwierdził co lawetowal autko do mnie,, napisał turbo failure czyli że nie zyje...." tak cży siak nie odpalał
Po przyjeździe do mnie i próbie odpalenia święci cię chceck engine oraz druga kontrolki świec zarowych....mruga po czym gasnie i znowu mruga....po zkasowaniu błędu powrócił chceck engine i kod P2BAC próba odpalenia na esystart spray i łapał jakby chciał zapalić ale nic z tego....co może być przyczyną... Od czego zacząć...co sprawdzic.....
Mam jeszcze laickie pytanie ;
Cży po odlaczeniu akumulatora na np 6h stracę jakieś kody ,programowanie np wtryskow itp,oraz cży można rozpiac wtryski (wtyczki elektry.) cży aby ich nie rozkoduje)
Dziękuję z góry za poświęcony czas i cenne wskazówki
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 24 Kwi 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Crafter..... pomocy !!! zgasl podczas jazdy i nie odpala


witam- Osobiscie auto / silnik / sprawdził bym w zakresie zasilania / wtryski - cały układ zasilania ON / - Nie znam tego silnika , ale jezeli jest na słynnych pompowtryskach VW - to w przypadku awari jednego ,auto staje i laweta . Poczytaj na forum w tym temacie . Obym sie mylil - bo to drogi interes Na terenie RP - regeneracja 1 szt wtrysku okołol 500 zł., nowy w ASO około 1500 zł .,- w silnikach 2.0 VW wymienia je za FRE w ramach dobrej woli producenta.
Powrót do góry
REKIN-M5

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): DDZ /LONDYN
Posiadane auto: Crafter 2.5 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Maj 2013, 09:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Crafter..... pomocy !!! zgasl podczas jazdy i nie odpala


Witam ponownie... Autko jak stało tak nadal stoi....skanowane przez kilka Komp. I nic zero bledow...mruga tylko kontrolki świec zarowych i swieci chceck engin.... Ale sprawdziłem za pomocą specjalnych lampek(żarówek diodowych) cży wtryski mają dostają impuls elektr. I okazało się że martwo ,zero nawet blysniecia....czyli że nie dostają sygnału do otwarcia wtrysku i dawkowania paliwa....ale nie mogę dojść gdzie może być przyczyna...może czujnik walka rozrzadu Question sam już niewiem ...ręce mi przy tym aucie już opadaja...
Może jakieś sugestie gdzie ...co sprawdzic Question Question Question
Powrót do góry
rsparrow

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: VW Crafter bus 2500 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lip 2013, 19:43
Temat postu:

crafter pomocy


dopiero co sie zarejestrowalem wiec moze pisze po czasie.
stuki to wakum pompa i walek rozrzadu, zgasl bo nie ma cisnienia oleju , przez co to moze byc turbo, ze kopci na bialo i smierdzi niespalonym olejem, boje sie ze moze byc gorzej i poszly panewki, szczegolnie na pierwszym tloku i srodek korbowod.
chcesz wiecej to daj znac,
rsparrow Crying or Very sad
_________________
cierpliwy cierpi mniej
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne

8) DPF »

VolkswagenUp!

21 900

2014r.

98 010 km

śląskie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

37 900

2013r.

298 350 km

lubelskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

38 900

2015r.

180 639 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System