Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Caddy ) VW Caddy kopci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin4322

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VW lt 28 2,5 sdi 75km 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lip 2013, 21:04
Temat postu:

VW Caddy kopci


Witam, mam problem wymieniłem silnik w vw caddy 1,9 tdi 2008r BSU i jest problem zaczął kopcić na zimnym silniku i długo trzeba kręcić aby odpalił dym nie śmierdzi jak olej spalony tylko spalinami nawet nie czuć diesla czy to może być egr bardzo proszę o porady mam dosyć tego auta dziękuje i Pozdrawiam
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pon 01 Lip 2013, 21:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) VW Caddy kopci


widze ,że dalej pod góre...
Jak nie masz kompa z oprogramowaniem do vw to odpuść i daj mechanikowi od vw,seat,skoda audi.
Jeśli silnik jest ok ,trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu ,juz nie wspone o synchronizacji tych czujników co dwa posty niżej pisałem w Twoim poście.
Jeśli tego nie doprowadzisz do końca to bezie cię dalej wk...
pozdr...
edit: do sprawdzenia czy EGR otwiera jest odpowiedni kanał w VAG programie-pokazuje otwarcie (wypełnienie impulsów do przekaźnika) w % i chyba jak jeszcze pamiętam pokazuje "odwrotnie w programie" niz by się wydawało,czyli czym więcej impulsów tym zaworek "dłużej" jest otwarty i podciśnienie otwiera klape EGRu i odwrotnie.Wartości powinny się wahać pomiędzy 20 a 90 %. Jeśli gdzieś się pomyliłem prosze o poprawe fachową Wink
edit2: przy dobrym ,czystym Turbo, po lekkim zagrzaniu ,zostaw auto na 2 minuty na wolnych obrotach.Po tym czasie egr powinien zamknąć dopalanie smrodu i słychac choćby turbina zaczęła szybciej kręcić (szumieć) a vag pokazuje zwiększony pobór powietrza przepływającego przez przepływke chociaż obroty sa stałe. Wystarczy lekko nacisnąć na gaz i puścić by zacząć od początku z otwartym EGR.
Jest tez sposób,jesli błędu nie masz od EGRu to zaślep go na moment-najlepiej nie na podciśnieniu (chociaz tez mozna zacisnąć wężyk) ale na rurce wlotu spalin do układu dolotowego blaszką . Po jednym dniu jeżdzenia powinien wysypać ci błąd EGRa (przepływ spalin) i wtedy wiesz ,że egr pracował a i przepływka tez nie przekłamywała to tak dla ludzi którzy nie mają kompa z vagiem a chcą naprawiać nowsze VW.
Powrót do góry
Marcin4322

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VW lt 28 2,5 sdi 75km 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lip 2013, 20:47
Temat postu:

VW Caddy kopci


Witam, podłączałem się pod vcdsa i nie pokazał żadnego błędu wyregulowałem pompki bo lały niby przestał kopcić ale ten rozruch masakra w każdym bądź razie komputer nic nie pokazuje a dolny czujnik i rozrząd ustawiałem na blokady nie wchodzi w grę złe złożenie lub synchronizacja silnik wyciągałem po wymianie jeszcze 2 razy aby się upewnić Pozdrawiam
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 21:22
Temat postu:

Re: VW Caddy kopci


Marcin4322 napisał:
Witam, podłączałem się pod vcdsa i nie pokazał żadnego błędu wyregulowałem pompki bo lały niby przestał kopcić ale ten rozruch masakra w każdym bądź razie komputer nic nie pokazuje a dolny czujnik i rozrząd ustawiałem na blokady nie wchodzi w grę złe złożenie lub synchronizacja silnik wyciągałem po wymianie jeszcze 2 razy aby się upewnić Pozdrawiam

tylko pisałeś niżej ,że zastosowałeś inny silnik niż który był w nim od początku oraz ze problem był z tym czujnikiem na wale-jak go rozwiązałeś???
jeśli go rozwiązałeś poprawnie-reszta stoi na znakach i po obrocie wałem kluczem dalej jest ok ,komp nic nie wywala to jakas magia bo nawet gdyby nie dostawał tak prozaicznej rzeczy jak paliwo to wkońcu po którymś kręceniu musi wywalić błędem juz nie mówiąc o innych przypadkach.
Moze klapa gasząca jest zamknięta cały czas,imobilizer nie pozwala na zapłon bo juz nie wiem co moze blokować i nie wybijać na kompie hmm
Nawet przetarte,zerwane kable powodują błędy w ecu chociaż na desce nic nie komunikuje ,że problem to w vagu ;lub vcdsie juz wisi.
Jeszcze jedna myśl-moze złe dawki paliwa są ustawione i nie potrafi normalnie zapalić ...
pozdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Caddy »

Opinie o samochodach Volkswagen Caddy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

59 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

33 900

2013r.

189 775 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

59 000

2017r.

144 400 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System