Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Zakup - Bora 1,9 tdi 2003 r. prośba o rady



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daredevil9

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Paź 2013, 12:33
Temat postu:

Zakup - Bora 1,9 tdi 2003 r. prośba o rady


Witam serdecznie.

Jestem nowy na forum więc na początek dzień dobry. Planuję zakup vw bora 1,9 tdi z 2003 r, (aukcja: http://www.mj-cars.auto.com.pl/osobowy_showone.php?kod=131hjn&zyr=6 ) Jako że nie kupowałem nigdy Bory, prosił bym o opinie znawców tematu nt:

- na co warto zwrócić uwagę przy zakupie,
- co jest istotne w tym egzemplarzu (chodzi o t.a wersję silnika - co jest awaryjne, co się zużywa, itp),
- kwestia koła dwumasowego - wiem, że jest - pytanie - czy wymiana sprzęgła ZAWSZE łączy się z wymianą dwumasy?
- czy wybór 1,9 tdi 100KM to dobra opcja? Chodzi o to, czy jest to ciągle stary, dobry, prosty, niezawodny diesel vw?
- czy jest ktoś w stanie podać mi9 prześwit bory? Szukałem i nie mogłem znaleźć...

Za wszelkie dodatkowe rady, sugestie, uwagi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

P.S. Udało mi się uzyskać numer VIN: WVWZZZ1JZ3W637867
Powrót do góry
alien66

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 385
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki/Warszawa
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 110 KM AHF
Piwa: 22/1
Wysłany: Sro 16 Paź 2013, 08:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zakup - Bora 1,9 tdi 2003 r. prośba o rady


wizualnie wyglada spoko, odnosnie mechaniki auto do auta nie rowne. wszystko zalezy od poprzedniego wlasciciela, jak ekspoatowal auto. podam moze swoj przyklad, kupile szara bore 1.9 tdi 110km, wszystko bylo wporzadku nie bita, bez wiekszych wad. po 3 m-cach okazalo sie ze byla walnieta i to zdrowo w prawy przod. wymienilem juz wszysktko - maglownice, sprzeglo, amory, tarcze, turbo, chlodnice, alternator,rozrusznik i caly silnik (niestety wjechalem w duzo wode), wiekszosc rzeczy byla wynikiem nieudolnej naprawy i prob maskowania (wciagniete bezpieczniki, tansze zamiennki) i zlej ekspoatacji (brak biezacych napraw) to ok 75% wymiany, reszta to niestety dystans jakie auto juz pokolnalo jak kupowalem ok 220tys, jezdze 3 rok a juz mam 310 tys wiec sila rzeczy podzespoly sie zuzywaja (amory byly seryjne i przejechaly 305tys). ogolnie jestem zadowolony z modelu, male modyfikacje podniosly moc do 130km i spalanie 5 -6 litrow w miescie. druga sprawa ze juz w czesciach kupilem druga bore ale poprostu lubie ja i dlatego robie a nie sprzedaje. jak ci sie trafi dobry egzemplarz to naprawde dlugo pojezdzisz bez wiekszych wkladow, tylko pilnuj biezacych napraw, nie odkladaj na pozniej bo to sie msci.
Powrót do góry
daredevil9

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Paź 2013, 20:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zakup - Bora 1,9 tdi 2003 r. prośba o rady


alien66 napisał:
wizualnie wyglada spoko, odnosnie mechaniki auto do auta nie rowne. wszystko zalezy od poprzedniego wlasciciela, jak ekspoatowal auto. podam moze swoj przyklad, kupile szara bore 1.9 tdi 110km, wszystko bylo wporzadku nie bita, bez wiekszych wad. po 3 m-cach okazalo sie ze byla walnieta i to zdrowo w prawy przod. wymienilem juz wszysktko - maglownice, sprzeglo, amory, tarcze, turbo, chlodnice, alternator,rozrusznik i caly silnik (niestety wjechalem w duzo wode), wiekszosc rzeczy byla wynikiem nieudolnej naprawy i prob maskowania (wciagniete bezpieczniki, tansze zamiennki) i zlej ekspoatacji (brak biezacych napraw) to ok 75% wymiany, reszta to niestety dystans jakie auto juz pokolnalo jak kupowalem ok 220tys, jezdze 3 rok a juz mam 310 tys wiec sila rzeczy podzespoly sie zuzywaja (amory byly seryjne i przejechaly 305tys). ogolnie jestem zadowolony z modelu, male modyfikacje podniosly moc do 130km i spalanie 5 -6 litrow w miescie. druga sprawa ze juz w czesciach kupilem druga bore ale poprostu lubie ja i dlatego robie a nie sprzedaje. jak ci sie trafi dobry egzemplarz to naprawde dlugo pojezdzisz bez wiekszych wkladow, tylko pilnuj biezacych napraw, nie odkladaj na pozniej bo to sie msci.


Dzięki za odpowiedź. Jakbyś mógł mi jeszcze odpowiedzieć jaki jest prześwit Bory i czy wymieniając sprzęgło trzeba wymienić dwumasę?
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Czw 17 Paź 2013, 22:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zakup - Bora 1,9 tdi 2003 r. prośba o rady


Przy wymianie sprzęgła nie trzeba wymieniać dwu-masy, oczywiście jak jest sprawna. Jak koło dwu-masowe jest ok, to wymienia się tylko tarcze sprzęgła, docisk i łożysko. Z prześwitem to ciężka sprawa, bo to zależy od wersji. Nie ma jednej ustalonej wartości, dla wszystkich egzemplarzy.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Decyzje zakupowe

14) Opinia »

VolkswagenNew Beetle

9 300

2002r.

173 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

73 000

2017r.

33 000 km

lubelskie

VolkswagenMultivan

94 900

2012r.

220 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenPassat CC

31 900

2010r.

247 214 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

26 900

2011r.

213 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System