Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) ocena tiguana sport&style 2.0 TDI CR 140HP 4motion 2014



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tigi

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Mar 2014, 08:53
Temat postu:

ocena tiguana sport&style 2.0 TDI CR 140HP 4motion 2014


Witam,
dopiero 3 dni auto mam a jestem mile zaskoczony solidnoscia wykonania i spalaniem bo juz pierwszego dnia po powrocie od dealara i przejechaniu ~80 km spalanie na kompletnie nowy silniku tylko 6.1 l/100! a to auto wazy przeciez prawie 1700kg! Wczoraj po miescie znowu zaskoczenie 7.8 srednio wyszlo. Co do wnetrza to dla mnie prawie perfekcyjne, wszystko jest co potrzeba i to w miejscu odpowiednim a jakosc wykonania i styl bije na glowe konkurencje. Auto wybieralem troche dlugo bo ponad 6 miesiecy Smile i przejechalem sie wszystkim SUVami w tej klasie. Wymienie tylko 4 najmocniejszych konkurentow - honda CRV: beznnadziejny system AWD, poza tym auto OK ale z tym samym wyposazeniem wyszloby znacznie drozej niz Tiguan. Toyota Rav4: auto bez stylu, brzydkie wnetrze, zle sie prowadzi na zakretach. Znowu z tym samym wyposazeniem wyszloby znacznie drozej.
Mitsubishi Outlander: to mile zaskoczenie, auto sie dobrze prowadzilo oraz bardzo dobry AWD system ale niestety wykonczenie wnetrza jest o klase nizej niz w Tiguanie. Rowniez automatyczna skrzynia CVT to porazka.
Na koniec chyba glowny rywal Tiguana bo z tym samym napedem AWD (haldex). Auto brzydkie z zewnatrz i wewnatrz ale to rzecz gustu natomiat kompletnie niepraktyczne poprzez futurystycznie profilowany srodek. Nie wspomne juz o paskudnej desce rozdzielczej ktora przypomina chinskiego boom boxa. Znowu, brak stylu i smaku.

Wracajac do tiguana jestem prawie w 100% zadowolony, prawie poniewaz jak dla mnie moglby byc troche wiekszy choc prez to ze nie jest - nie sprawia wogole trudnnosci w manewrowaniu i parkowaniu w miescie.
Ale najwazniejsza zaleta tego auta to 4motion - to auto trzyma sie drogi jak przyklejone Cool Radosc z jazdy olbrzymia, czego nie moglem powiedziec o mojej starej toyocie rav4.
Powrót do góry
tigi

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 19:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena tiguana sport&style 2.0 TDI CR 140HP 4motion 2014


Wczoraj zaliczylem pierwsze bezdroza Smile auto sprawilo sie swietnie, duzy przeswit (20cm) pozwolil uniknac szorowania "brzuchem" mimo duzych kolein. Pod calkiem stroma gorke o nawierzchni ubitej, nierownej ziemi tiguan wyjechal bez zajakniecia i bez wysilku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto

11) Czesc »

VolkswagenGolf Plus

20 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

25 900

2010r.

213 000 km

małopolskie

VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

25 990

2010r.

214 000 km

wielkopolskie

VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System