Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2014, 23:02
Temat postu:

Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Witam Smile

Jeżeli pojawił się już gdzieś problem który za chwile opiszę to bardzo proszę o przekierowanie mnie na konkretny temat, ale wątpie bo caly dzień szukam po internecie informacji i nie znalazłem Smile zaczynamy...

Na warsztat przyjechał VW Caravelle T5. Bez błędów na desce rozdzielczej. Do wymiany sprzęgło i przy okazji maglownica. Wszystko poskladane, czujniki na miejscu. Odpalanie....świeci się ESP...no wiadomo pewnie zbieżność itp itd. Po ustawieniu zbieżności poprosilem znajomych mechaników aby podpieli pod kompa bo mój nie chce zaadaptować czujnika G85 kąta skrętu. Nie dali rady mówiąc ze może zgaśnie kontrolka za pare dni. Podpinałem swoim testerem i wyskakiwał mi ciągle od razu po przekręceniu stacyjki błąd czujnika kąta skrętu G85. Próbując dokonać konfiguracji, wykrzaczyłem kodowanie sterownika abs i pojawiła się również kontrolka ABS. Pojechalem z tematem do fachowca od VW. Zaprogramował ABS od nowa, kontrolka ABS zgasła. Sprawdzaliśmy taśmę czy się nie urwała, ale jest ok i pokazuje na VCDS prawidłowy kąt skrętu kierownicą. Zaadaptowany zostal również od nowa czujnik G85 i komputer nie pokazuje żadnych błędów a ESP świeci się dalej od razu po przekręceniu stacyjki. Po 8 godzinach szukania przyczyny okazało się że nie działa czujnik sprzęgła...wymieniliśmy...kontrolka dalej nie gaśnie. 0 błędów na komputerze. Sprawdzone wszystkie sterowniki po kolei. Auto podpinane pod VAGa, VCDS, i VAS. Wszystkie czujniki poprawnie pracują, włącznik ESP sprawny, czujnik sprzęgła i hamulca sprawny, a kontrolka ESP dalej świeci. Pomyślalem przez chwile że może coś zawiesilo się w liczniku a ESP tak naprawde dziala. [cenzura]...ESP brak i kontrolka świeci na stałe, wszystkie parametry poprawne, zero błędów we wszystkich sterownikach auta...kilku znajomych elektroników nawet z ASO rozłożyli ręce....może macie jakiś pomysl? Pomyślałem że to może być coś z kodowaniem, ale problem się pojawil już na początku po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora...Odstawilem autko klientowi i kazałem pojeździć z tydzien żeby obserwował tą kontrolke może coś się zmieni.

Pragnę nowych pomysłów ale mi brakuje....pomocy Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Janusz97

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Sharan
Piwa: 19/4
Wysłany: Czw 05 Cze 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


A czy ESP działa czy nie działa?
Może usterka przewodu?
_________________
Elektronik,diagnosta.
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 05 Cze 2014, 16:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


ESP nie działa, którego przewodu? Elektronicy podobno przetrzepali całe auto i wszystko ze sobą współpracuje a ESP sie świeci i nie działa. Fajnie by było gdyby komputer wykazał jakieś błędy ale kompletnie nic mu nie przeszkadza z tego powodu Shocked

Dziwi mnie to że to wydarzyło się po wymianie sprzęgła i maglownicy(musieliśmy odłączyć akumulator)...w maglownicy nie ma żadnych czujników, a podczas demontażu sprzęgła,nic oprócz demontażu śrub i kostki od rozrusznika nie trzeba wiecej odpinać....
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 05 Cze 2014, 16:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Dodam jeszcze że na początku wyskakiwał błąd czujnika G85 i koledzy próbowali go zaadaptować/skalibrować i nie wiedzieli czemu sie nie da tego zrobić...wyskakiwało że operacja nie mozliwa i zonk Shocked
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Czw 05 Cze 2014, 21:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


a czy maglownica nie miała czujnika skrętu? (jakiś kabli? )
Jesli tak to musi pasowac pod moduł pod deską inaczej nie da rady przeprowadzić adaptacji (not possible).
W grupie ABS powinien wyskakiać problem błąd niby czujnika G85 a to może nie trybić z modułem auta odpowiadający za przesyłanie dalszych informacji do abs esp i takich tam

pozdro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Cze 2014, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 05 Cze 2014, 21:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Maglownice oddałem do regeneracji, żadnych czujników kostek ani kabli Very Happy Tą sytuacje można porównać do przedziurawienia opony podczas odgrzybiania klimatyzacji...nie robiłem w tym aucie nic co może mieć wspolnego z uszkodzeniem ESP albo jego podzespołów Smile ten błąd wyskakiwał na początku, ale po adaptacji u elektronika zniknął...a kontrolka dalej sie świeci i ESP nie działa Shocked
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pią 06 Cze 2014, 20:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


czyli jednk udała się adaptacja. A zrobili ją dobrze???
Nie trzeba ruszać esp ,żeby błąd wywalił. Duzo różnych podzespołów pracuje lub współpracuje ze sobą.
G85 skrętu współpracuje z esp
ABS i czujki z ESP
Niektóre proste alarmy gdy zbyt długo odczekamy z odblokowaniem , zawiesi się ESP bo moduł nie zdąrzył przeprowadzić autodiagnozy w pierwszych kilku sekundach po przekręceniu kluczyka a przyczyna-często alarmy podpinane są pod wiązke kompa sterującego i gdy on nie dostanie odpowiednio szybko sygnału to nie trybi esp (ja tak akurat mam),itp
Jest tego sporo na forach ,szukać , szukać
dziwi mnie ,że nie ma błędu w kompie
pozdro
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 08 Cze 2014, 12:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Adaptację robił elektronik który zajmuje się tylko tą marką, więc na 100% zrobil wszystko tak jak powinien. Jeżeli błędów na komputerze nie ma żadnych, to mi to wygląda na moment w którym auto "czeka" na przejechanie kilku metrów aby skalibrować działanie ESP, podobnie jakby unieść dwa przednie koła i wrzucić bieg, też się kontrolka zapali ale zgaśnie jak się auto postawi i pojedzie kilka metrów.... nie wiem Sad Sad Sad

Gdzieś wyczytałem że może to być wina czujnika hamulca albo sprzęgła. Czujnik sprzęgła wymieniłem bo nie zmieniał mi na testerze wartości "0" i "1" a po wymianie jest ok i pokazuje 1(wcisnięty) i 0(odpuszczony). Natomiast hamulec pokazywał dobrze(dwie jedynki obok siebie podczas naciskania i dwa zera bez nacisku na pedał)

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 08 Cze 2014, 12:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


A czy może mieć to coś wspólnego z samym licznikiem?
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
monczi1

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): luban
Posiadane auto: maluch
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 16:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


witam

sorki za odgrzanego kolteta ale bujamsię z podobnym problemem jak Fafcio_2004
Fafcio_2004 poradziłes sobie z tą nieszczęsną t5 i jej świecącym esp?
mam tak samo jak ty ESP swieci a błedu nie ma ;(

jak i czym sprawdzileś czujniki sprzęgła i stopu? (podaj nazwę programu i bloki)

pozdrawiam
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 16:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Witaj,

Poradziłem sobie. Wymiana sterownika ABSu i ponowne kodowanie. Jak ręką odjął. Obie kontrolki ABS jak i ESP zgasły od razu bez uruchamiania silnika. Diagnozowałem VCDSem ale które to bloki były to nie pamietam. Szukaj w blokach pomiarowych ciągu cyfr np 00000 lub 11111 któreś z nich zmieniają swoją wartość po wciśnieciu sprzęgła albo hamulca. Śmiem twierdzić, że te sterowniki z jakichś dziwnych powodów się zawieszają. Na początek sprobuj odłączyć sterownik fizycznie i podłączyć go ponownie.

Powodzenia.
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
monczi1

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): luban
Posiadane auto: maluch
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 17:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


witaj
dzięki za odpowiedz?
mówiąc sterownik ABS-u masz na myśli ten na pompie ABS?
co po odpięciu pompy trzeba kodować ponownie?
dysponuję VCDS-em ale w żadnym z bloków nie widziałem ciągu cyfr które podałeś ;(
Powrót do góry
monczi1

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): luban
Posiadane auto: maluch
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 17:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


u mnie pali sie tylko ESP
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 19:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


Poszukaj czujnika sprzęgła w blokach pomiarowych silnika. Nie pamiętam gdzie to dokladnie jest ale objawiało się oznaczeniami binarnymi czyli 0 lub 1 w ciągu znaków. Od kiedy problem sie zaczął? grzebał ktoś przy tym?
Jeździleś nim troche czasu i dalej pali się ESP? czujnik kąta skrętu jest skalibrowany? jaki masz kąt jadąc prosto?

Tak mówie o tym sterowniku na pompie ABS. Może być troche walki z odłączeniem go ale jest do zrobienia. Kodowanie sterownika nie zmienia się po odłączeniu wiec jeżeli nic nie ruszałeś to nie musisz nic zmieniać. Jeżeli odłączenie i podlączenie nie rozwiążę problemu, to szukaj sterownika o takich samych numerach. Nie zapomnij spisać kodowania z obecnego sterownika (CODING) bo potem bedziesz musial takie kodowanie zastosowac w nowym sterowniku. Jeżeli coś jest logicznie nie do wytlumaczenia, to na 90% jest to sterownik.
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
monczi1

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): luban
Posiadane auto: maluch
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 21:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Volkswagen Caravelle T5 ESP kontrolka ciągle świeci


a co może to palic sie przez czujnik sprzęgła?
co on ma do ESP?
poszukam takiego bloku, a stop też w silniku szukać?

jeżdzę tym autem już prawie 2 lata i od zawsze pali się esp
w sumie to tu prawie wszystko sie paliło na licznikach (szczór na szczórze był) ale wszystko zgasiłem i została ta nieszczęsna kontrolka, strasznie uparta, podejrzewałem też czujnik przyspieszenia (opisywany czasem jako moduł ESP który montowany jest pod dywanikiem na wys. lewarka zmiany biegów
czujnik kalibrowany pokazuje OK a kont jadąc prosto to 0st +/- 1.5st

kodowania mam spisane, bo też próbowałem go przekodowywać w/g innej t5 ale efekt był taki że zaswieciła sie dodatkowo ABS i pojawił sie błąd cos z czujnikiem g415/416 (chyba, nie pamietam dokładnie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenScirocco

26 900

2009r.

164 000 km

małopolskie

VolkswagenGolf

169 900

2022r.

6 000 km

wielkopolskie

VolkswagenNew Beetle

9 300

2002r.

173 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

72 900

2018r.

168 675 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

73 000

2017r.

33 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System