Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yaro266

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: wv, touareg 3,2 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 00:29
Temat postu:

Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle


Jak dotąd nie miałem żadnych problemów ze skrzynią, nie szarpała i płynnie pracowała do teraz. Po odpaleniu silnika próbowałem wrzucić wsteczny ale niestety lewarek nawet nie drgną, za to zapaliły się kontrolki; abs, check engine, migająca kontrolka hamulca i komunikat "brake fault stop vehicle". Dodam iż dwa miesiące temu wymieniałem akumulator który też teraz odpiąłem żeby spróbować skasować błedy, czekałem ok 1 godz, mimo to nie pomogło. Po ręcznym odblokowaniu skrzyni żadna z kontrolek nie zniknęła, pojechałem do mechanika i po drodze okazało się że nie działa prędkościomierz, jadę tylko na pierwszym biegu a przy wrzuceniu wstecznego nie działają czujniki parkowania.
Mechanik obstawiał że to będzie na 90% czujnik hamowania więc go wymienił, ale w niczym to nie pomogło. Po podłączeniu do komputera okazało się że z silnikiem wszystko jest ok, natomiast nie udało się mu połączyć ze skrzynią. Czytałem wcześniej na forum że Touaregi maje słabo zaizolowane wiązki które znajdują się pod nogami kierowcy i rzeczywiście było tam dosyć wilgotno. Na dzień przed zblokowaniem się skrzyni pojawił mi się podczas jazdy komunikat "system workshop fault" i kluczyk-miało to też miejsce kilka razy wcześniej i zawsze od razu znikał.
Czy to może być tylko i wyłącznie problem z kablami czy też coś poważniejszego? Bardzo proszę o jakieś konkretne podpowiedzi!
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2014, 18:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle


Stawiam bardziej na przepięcia w samej elektryce.

Wszystko ma na pewno ze sobą powiązanie, jeżeli komputer wyczuje że masz coś z samymi hamulcami lub czujnikami to reszta też może zgłupieć, zablokuje Ci skrzynie i pojawią się błędy. Taki system bezpieczeństwa. W niektórych autach np Audi Q7 gdy skończą się klocki(sam czujnik da o tym znać) to kaplica i możesz stać na środku skrzyżowania Smile Myślę że bez dobrego interfejsu i sprawnej głowy w temacie i tak się nie obejdzie.

Jeżeli zauważyłeś wilgoć we wiązce to proponuje od początku najpierw zrobić tam porządek.

Pozdrawiam
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ArturDom

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touareg 5.0 V10. 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Mar 2017, 23:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle


Witam
Mam pytanie jak się zakonczyla ta przygoda bo właśnie zmagam się z tym samym problemem zgóry dziękuję
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

6 990

1999r.

209 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat CC

25 500

2008r.

337 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

26 900

2010r.

250 127 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System