Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zange

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vw bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sie 2014, 21:52
Temat postu:

grzejące się hamulce


Po drugim odpowietrzaniu hamulce mam już w miarę dobre.Dzisiaj po przejechaniu 35 km obwodnicą miasta ,hamowałem niewiele,przyjechałem do domu i poczułem od tylnego prawego koła spaleniznę.Gołą ręką nie mogłem nawet felgi dotknąć, taka była gorąca.Sprawdziłem resztę kół ,po przekątnej lewe przednie też było dość gorące ,ale nieco mniej niż te tylne.Reszta kół była normalna.Myślałem ,że ręczny nie puszcza,ale postawiłem auto na małym pochyleniu ,zwolniłem ręczny,auto wolno zjechało.Proszę powiedzcie co znów u mnie się dzieje?
_________________
zange
Powrót do góry
zange

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vw bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2014, 12:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Sprawdzalem prowadniczkii od zacisku chodza lekka .Wyczytalem ze jak zamieni sie te prowadniczki ,to tez moze grzac sie tarcza.Zamienilem je miejscami,jakby troche mniej grzala sie ta tarcza.Najmocniej grzeje tylne prawe i przednie lewe kolo.Tak po przekatnej chyba dzialaja hamulce w borze.Moze cos stalo sie z systemem ABS lub ESP [taki mam],Moze wlasnie ESP hamuje na zakretach za mocno i stad te grzanie sie tarcz.Czy ktos moze mial cos podobnego to prasze o spotrzezenia.
_________________
zange
Powrót do góry
tgrzyska

Dyskutant



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Sharan Freestyle, 2.0TDI BVH, 2006 r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 21:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


A zacisk rozruszany? Pewnie się zapiekł. Auto się stoczy w końcu to duza siła. Jakby się nie toczyło, to znaczy, że na amen zapieczone. Lewarkiem podnieś auto i sprawdź jak się koło kręci.
Powrót do góry
gadu-gadu
zange

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vw bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 20:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Zacisk rozruszany,pisalem ze prowadniczki chodza lekko, wyciagnalem je i nasmarowalem.Moze pomylilem gore z dolem ,ale zamiewnilem je i jest to samo.Sprawdzilem ze to tylne prawe kolo ktore sie grzeje,po podniesieniu samochodu obraca sie ,ale ciezej niz lewe.Mam wrazenie ze tloczek za malo sie chowa.Moj znajmoy mial cos podobnego to sie okazalo ze wezyk , ten ktrory dochodzi do zacisku byl zapchany.Hamowanie bylo ,auto z gorki toczylo sie a kolo grzalo sie Moze cos jest z tloczkiem Dzisiaj przejechalem tylko 10km felga goraca ze nie idzie reka dotknac.Co tu teraz mam ja robic ?
_________________
zange
Powrót do góry
tgrzyska

Dyskutant



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Sharan Freestyle, 2.0TDI BVH, 2006 r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 23:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Pisząc, zacisk rozruszany, chodziło mi właśnie o komplet czyli przede wszystkim tłoczek+ prowadnice.
Ja zwykle wciskam tłoczek, a potem go wypycham i znowu z powrotem. Jak naciskasz pedał hamulca i go puszczasz, to tłoczek lekko musi się cofnąć.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 23:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zange

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vw bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 21:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Dzisiaj odlaczylem reczny przy tym grzejacym sie kole ,nie ma zmian czyli reczny jest w porzadku.To,ze tloczek nie chowa sie tyle ile potrzeba, to moze byc wina pompy [gdzies czytalem].A ta operacje wypychania i wciskania tloczka nie moge zrobic sam bo nie mam specjalnego przyrzadu.Na warsztacie pewnie tloczek byl wyciagniety ,bo byla wymieniana oslona tloczka no i tarcza oraz klocki.Gdzis tez czytalem ze moze sterowanie ABS jest zapowietrzone, a wiec tyle jest roznych przyczyn takiego grzania sie kola.
_________________
zange
Powrót do góry
Marelek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.9 TDI AJM, 115KM, 2000r
Piwa: 36/3
Wysłany: Sro 03 Wrz 2014, 19:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Ja mam dwie sugestie.
Pierwsze sprawdź ruch samych klocków, po zdjęciu zacisku, czy luźno się poruszają. U mnie kiedyś mieszanka pyłu, rdzy i soli, jakby przyspawała klocki do blaszek prowadzących. Po zdjęciu zacisku musiałem młotem wybijać klocki.
Drugie czy mechanizm samoregulujący hamulec ręczny działa prawidłowo. Jeśli się blokuje to może dosunąć klocek do tarczy i nie pozwolić na cofnięcie. Musiał byś odłączyć zacisk i pobawić się nim w ręku testując funkcjonalność. Zakładam, że wiesz jak działa i powinien się zachowywać.
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
Powrót do góry
zange

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vw bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Wrz 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Zacisk mam czysty, papierem sciernym go czyscilem , klocki czyste ,bo nowe.Piszesz,ze blaszki prowadzace byly przyspawane do klocka.Ja u siebie takich blaszek nie mam ,na klocku jest sprezynka ,ktora opiera sie bezposrednio na zacisku.Mam bore 2000 rok.A moze cos tu jeszcze bylo tylko zostalo wyrzucone.? Tez czytalem ,ze moze byc rowniez wina mechanizmu regulujacego hamulec reczny.Nie moge zacisku wyciagnac bo nie bardzo mam czym ten tloczek spowrotem wciskac,Pewnie bez warsztatu nie da rady.
_________________
zange
Powrót do góry
Marelek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.9 TDI AJM, 115KM, 2000r
Piwa: 36/3
Wysłany: Czw 04 Wrz 2014, 08:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


By wcisnąć tłoczki musisz naciskając je wkręcać. Ludzie sobie radzą kluczem do szlifierki kątowej. Ja kiedyś kupiłem taki zestaw narzędzi za kilkadziesiąt zł na aledrogo.
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
Powrót do góry
zange

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vw bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) grzejące się hamulce


Dzis zrobilem probe.Odkrecilem odpowietrznik i spuscilem troche plynu,kolo zaczelo sie duzo lzej krecic,mozna z tego wnioskowac(choc nie jest to pewne)ze cos blokuje plyni, nie moze on odplywac dlatego tloczek nie cofa sie dobrze Moze przewod jest niedrozny albo cos z pompa.
_________________
zange
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

50 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

99 900

2020r.

32 000 km

podkarpackie

VolkswagenTiguan

43 500

2013r.

260 000 km

pomorskie

VolkswagenTiguan Allspace

102 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

62 200

2017r.

78 559 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System