Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Caddy ) demontaż "kratki" z auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Czw 01 Sty 2015, 21:45
Temat postu:

demontaż "kratki" z auta


Witam
Mam do was pytanie. Chcę w tym roku zdemontować kratkę za tylnimi siedzeniami w moim caddy , tanio.
Powód- mało istotny, kratka mi się przydaje gdy transportuje psa, jest solidna , łatwa w montażu (cztery gałki do przykręcania i ustawiania). Czasem mi brakuje możliwości przewozu długich elementów no i od dzisiaj przepis w Austrii
gdzie zaczyna obowiązywać wineta ekologiczna na samochody ciężarowe do 3,5t i powyżej a wiadomo jak policaje tamci są czasem "wredni" Smile
Dodam ,że moje auto rok produkcji początek 2005 , wpis do DR jako ciężarowy, ma wpisane też 5 miejsc osobowych a nie 4 jak w przepisach z kratą, ma też zagłówek środkowy i pas środkowy. Komplet siedzeń , oryginalne vw mocowania kratki pod siedzeniem i pod sufitem na bokach.
Nie chciałbym się jej pozbyć na stałe , bo czasem się przydaje ale wolę mieć w takiej sytuacji wbite rodzaj jako osobowy , a że została mi jedna kratka w DR do przeglądu to przy okazji wymieniłbym dowód juz na nowy z nowym wpisem oraz OC na innych (troche tańszych) opłatach.
Jak to zrobić najmniejszymi kosztami?
Nie jest to jakiś wymyślny samochód osobowy gdzie trzeba dokładać siedzenia czy pasy albo inne takie tam Smile kwestia przepisania bo nawet uchwyty pod kratke mi zostają bo są wyposażeniem auta
pozdrawiam
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Czw 01 Sty 2015, 22:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) demontaż "kratki" z auta


dodam jeszcze pare kwestii.
Auto wyprodukowane w polskiej fabryce vw koło poznania od nowości z homologacją i kratką
nie jestem jego pierwszym właścicielem
nie odpisuje żadnych vatów i paliw itp , bo to prywatne auto.

Czy na stacji zmienią mi też ładowność?? krata waży może z 5 do 10 kg. Ładowność mam 785 kg.
F1 2250
F2 2250
F3 3600
G 1465
Q1 1500
Q2 740 ale i tak nie mam haka
nacisk osi 12 kN
pierwsza rejestracja 7.4.2005
rodzaj ciężarowy

Czy na stacji diagnostycznej wyniesie mnie to 100 zł czy 100 za badanie okresowe + ileśtam za zmiane rodzaju? bo różne wersje słysze i czy zniknie mi wpis w kolumnie dopuszczalna ładowność czy pozostaje on lub o ile mi zmienią tą wartość?
Nadwozie szklone 2KB jak się nie myle- kombi.
pozdro
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 21:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) demontaż "kratki" z auta


odpowiem sam sobie bo jestem po.
w telegraficznym skrócie :
jedziemy do warsztatu na demontaż lub jeśli znamy kogoś to kwestia dogadania sprawy vatu i takich tam (od 100 zeta w górę), chyba że znamy kogoś cena może być mniejsza
Zrobią zdjęcia wykonanej operacji po.
Stacja diagnostyczna.
Jeśli mamy komplet siedzeń z pasami itp to jedziemy z zdemontowaną kratą i poświadczeniem.
Podstawowy przegląd + rozszerzony ok. 180zeta
Później do wydziału komunikacji (najlepiej naszego miasta) z kompletem dok. takimi jak DR , Karta pojazdu jeśli jest, oraz wszystkimi papierami z przeglądu i demontażu ( ok 74 zeta w tym juz jest miękki DR 18 zeta i reszta opłat manipulacyjnych czy jak tam to się odbywa Smile
Dostaniecie nowy dowód rejestracyjny po min. 2 tyg bez wpisu ładowności oraz wpisem "osobowy".
Najlepiej zrobić tą zamiane gdy kończą nam się miejsca w dowodzie rejestracyjnym na wbijanie przeglądów bo za jednym zamachem dostajemy nowy dokument w tej samej około cenie jak nie mniejszej.
Tablic rejestracyjnych nie trzeba zabierać do wydziału kom. przy zmianie rodzaju chyba ,że zmienia sie właściciel pojazdu to zmienią wam wlepke.
Warto posprawdzać czy w starym dowodzie macie wszystko gites zanim wymienicie. Zawsze na stacji diagn. mogą wam wprowadzić jeszcze przed zmianą jakąś korektę po błędach poprzedników.
Na koniec będzie trzeba wprowadzić aneks w ubezpieczeniu (różne przepisy u różnych ubezpieczycieli).
pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Caddy »

Opinie o samochodach Volkswagen Caddy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

43 900

2013r.

193 874 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

27 900

2009r.

186 249 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

63 900

2016r.

153 458 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

47 900

2011r.

231 865 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System