Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) T5 Multivan 2.5TDI nie pali..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
peterbtm

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy,Frankfurt
Posiadane auto: VW T5 multivan 2.5tdi 174KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 21:39
Temat postu:

T5 Multivan 2.5TDI nie pali..


Witam, jestem tu nowy, szukałem w necie czegokolwiek, ale wiecie jak to jest.. wyraz do wyrazu i na końcu wyskakuje nam milion stron nie związanych z naszym problemem a więc przejdę do sedna:
multivan 2.5tdi 174km padł mi akumulator, chcąc szybko zrobic rozruch z drugiego samochodu itd, z przyzwyczajenia do poprzedniego samochodu, pomyliłem klemy..;-/ tak wiec minus na plus i na odwrót...
auto..nie pali.. przyczyna niezdiagnozowana do dziś , nawet w vw rozłożyli ręce..;-/
pierwszy mechanik postawił na ECU, kupiłem w pl, z wyrzuconym immo itd, samochód nadal nie pali..
tzn raz zapalił na krótko po wykasowaniu błędów, a później już nic...

w dalszym ciągu podpinając vaga nie ma on komunikacji ze sterownikiem..
czy ktoś z was, miał kiedyś podobny przypadek lub ktoś ze znajomych, żeby wiedzieć gdzie szukać, problem tkwi w miejscu zamieszkania, w DE cięzko o kumatego elektryka,mechanika... a koszty jak za zboże...;-/
mam nadzieję że ktoś chociażby coś poradził,byłbym wdzięczny. Very Happy
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 19:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) T5 Multivan 2.5TDI nie pali..


jedynie co mogę doradzić to ecu powinno się zgadzać numerami seryjnymi z oryginałem a jeśli juz ktoś w nim kopał to różnie może być, możliwość zakodowania w nim ponownie układów może być walką z wiatrakami a na CAN-nie różne informacje powinny latać i powinien komunikować się z innymi układami w aucie.
Duże prawdopodobieństwo jest ,że poszła też wiązka po złym podpięciu . Trzeba by sprawdzić dokładnie jakimi kodami błędów melduje i iść krok po kroku i wykluczać rzeczy ewentualnie podmieniać na czas naprawy-zabawy co nie miara.
pozdro

edit: piszesz ,że nie ma komunikacji ze sterownikiem po podpięciu kompa. Może idzie ręcznie wybrać typ auta i silnika lub podać inny typ , rocznik , żeby zatrybił z tym ecu hmm
Z drugiej strony piszesz , że machanik po skasowaniu błędów trybi-czyli idzie się połączyć, więc jakie błędy (numery) wyskakują??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenBeetle

48 900

2015r.

64 789 km

śląskie

VolkswagenTiguan

43 500

2013r.

260 000 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

26 900

2010r.

250 127 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

10 500

2004r.

195 008 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System