Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) T5 Multivan 2.5TDI nie pali..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
peterbtm

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy,Frankfurt
Posiadane auto: VW T5 multivan 2.5tdi 174KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 21:39
Temat postu:

T5 Multivan 2.5TDI nie pali..


Witam, jestem tu nowy, szukałem w necie czegokolwiek, ale wiecie jak to jest.. wyraz do wyrazu i na końcu wyskakuje nam milion stron nie związanych z naszym problemem a więc przejdę do sedna:
multivan 2.5tdi 174km padł mi akumulator, chcąc szybko zrobic rozruch z drugiego samochodu itd, z przyzwyczajenia do poprzedniego samochodu, pomyliłem klemy..;-/ tak wiec minus na plus i na odwrót...
auto..nie pali.. przyczyna niezdiagnozowana do dziś , nawet w vw rozłożyli ręce..;-/
pierwszy mechanik postawił na ECU, kupiłem w pl, z wyrzuconym immo itd, samochód nadal nie pali..
tzn raz zapalił na krótko po wykasowaniu błędów, a później już nic...

w dalszym ciągu podpinając vaga nie ma on komunikacji ze sterownikiem..
czy ktoś z was, miał kiedyś podobny przypadek lub ktoś ze znajomych, żeby wiedzieć gdzie szukać, problem tkwi w miejscu zamieszkania, w DE cięzko o kumatego elektryka,mechanika... a koszty jak za zboże...;-/
mam nadzieję że ktoś chociażby coś poradził,byłbym wdzięczny. Very Happy
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 19:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) T5 Multivan 2.5TDI nie pali..


jedynie co mogę doradzić to ecu powinno się zgadzać numerami seryjnymi z oryginałem a jeśli juz ktoś w nim kopał to różnie może być, możliwość zakodowania w nim ponownie układów może być walką z wiatrakami a na CAN-nie różne informacje powinny latać i powinien komunikować się z innymi układami w aucie.
Duże prawdopodobieństwo jest ,że poszła też wiązka po złym podpięciu . Trzeba by sprawdzić dokładnie jakimi kodami błędów melduje i iść krok po kroku i wykluczać rzeczy ewentualnie podmieniać na czas naprawy-zabawy co nie miara.
pozdro

edit: piszesz ,że nie ma komunikacji ze sterownikiem po podpięciu kompa. Może idzie ręcznie wybrać typ auta i silnika lub podać inny typ , rocznik , żeby zatrybił z tym ecu hmm
Z drugiej strony piszesz , że machanik po skasowaniu błędów trybi-czyli idzie się połączyć, więc jakie błędy (numery) wyskakują??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

43 500

2013r.

260 000 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

6 990

1999r.

209 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie

VolkswagenTouran

53 900

2016r.

216 831 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System