Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) Rozładowanie akumulatora po kilku dniach postoju (T5 2.5TDI)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fafa

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: VW Multivan 2.5TDI 4Motion
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 12:18
Temat postu:

Rozładowanie akumulatora po kilku dniach postoju (T5 2.5TDI)


Posiadam VW Multivan T5 2.5TDI 4Motion 175KM 2008. Od dłuższego czasu miałem powtarzające się problemy z rozładowaniem się akumulatora po kilku dnich postoju. Nic mądrego nie mogłem wycztać na różnych polskich blogach typu wymień / zregeneruj alternator lub akumulator. Zacząłem więc szukać na stronach angielskich (tam jeździ więcej takich samochodów). Okazało się, że problem dotyczy całej grupy pojazdów w różnych wersjach silnikowych. Jeden z mechaników Danny opisał ten przypadek (bardzo mu za to dziękuję!). Nikt nie wpadł na pomysł , że problem dotyczy grubego kabla, który łączy alternator z akumulatorem (dokładniej ze skrzynką bezpieczników pod nim). Po numerze VIN w serwisie VW kupiłem taki kabel (około 193zł). Chciałem też wymienić w serwisie ten kabel (ang. harness) , ale jak usłysałem, że wycenili to na 1500zł, ponieważ wymaga to demontażu przedniego zawieszenia to trudno mi było w to uwierzyć. Oczywiście jest pod maską bardzo ciasno, ale na kanale znajomy, zwinny mechanik przy małej asyście poradził sobie z tym w 2,5 godz. Wymagało to przesunięcia i demontażu parę mniejszych części i kosztowało mnie to 100zł.
Na kablu wydrukowna jest nazwa Coroplast (czyli firma , która w Polsce i w Niemczech produkuje tą część do VW). Defekt polega na degradacji izolacji z PVC, która w miejscu środkowym była o połowę cieńsza i w końcu popękała (mniejsze i większe szczeliny). Myślę , że to bardziej na skutek dużego prądu ładowania (wiele amper, alternator dużej mocy), który być może na skutek zbyt małego przekroju zbytnio się nagrzewał i degradował izolację, niż na skutek temperatury (kabel jest za chłodnicą po zimniejszej stronie silnika). Powoduje to ,że akumulator nigdy nie jest w pełni doładowany. Nie jest to problemem przy codziennym użytkowaniu , ale w odstępach np. 7 - 10 dni. Zrobiłem zdjęcie takiego kabla, ale nie wiem , czy na tym blogu mogę je zamieścić. Very Happy
[img]http://zapodaj.net/e2d1b04b8fdd9.jpg.html
[/img]
[img]http://zapodaj.net/37e66d399b01a.jpg.html
[/img]

http://zapodaj.net/e2d1b04b8fdd9.jpg.html
http://zapodaj.net/37e66d399b01a.jpg.html





[img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img]
_________________
Bio
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
janek18

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): DOLNASLASKIE
Posiadane auto: VW T5 multivan 2,5 TDI,131 Km 2003R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 20:17
Temat postu:

Rozładowanie akumulatora po kilku dniach postoju (T5 2.5TDI


witam twoj opis bardzo sie przydal otoz po przeczytaniu twojego opisu roniez znalazlem u siebie taka sama przyczyne pozdr.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

49 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

61 900

2013r.

168 885 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

65 900

2015r.

97 631 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

112 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

31 900

2011r.

196 000 km

zachodniopomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System