Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 22:24
Temat postu:

Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Witajcie ponownie,
Mam problem, który podejrzewam leży po stronie skrzyni biegów. Mam Tiguana 2.0 TDI 140 KM z 2008 roku z automatyczną skrzynią biegów (NIE DSG!!!!)
Od początku w zasadzie jak go mam czyli od września 2014 czuć było delikatne (podkreślam DELIKATNE) szarpnięcia przy redukcji biegów najczęściej z 4 na 3 i z 3 na 2 - wtedy było to czuć najbardziej. Pytałem się w ASO i mówili, że tak ma być. Jakoś na początku marca znowu się zainteresowałem tymi szarpnięciami, ponieważ miałem wrażenie jakby się nasiliły… Pytałem mojego mechanika nie z ASO który ma takiego samego Tiguana, również bez DSG lecz w benzynie, przejechał się i mówi, że u niego też tak jest, on sprawdzał i wszystko jest ok… Wtedy już sobie pomyślałem, że te samochody to chyba jakieś dziadostwo. Nawet raz zaczepiłem jakiegoś gościa z Tiguanem na stacji i pytam, czy ma automat i czy mu szarpie, jednak on miał DSG i powiedział, że jeździ równo i nie czuć zmiany biegów. Szlag mnie chciał trafić po raz kolejny, że takie skrzynie jakieś pomontowali do tych aut co szarpią jak cholera… Pomyślałem, że skoro tak ma być to trudno. Lecz od ostatnich kilku dni to już tym autem jeździć się nie da… Przy ruszaniu szarpie, przy zmianie biegów na wyższy szarpie a hamowanie to już jest koszmar jakiś… Podczas jazdy np. 80 km/h na 6-tym biegu, gdy zacznę hamować i te biegi zaczynają schodzić w dół to odczucie takie jakby ktoś kopał w tył samochodu…
Błagam Was postarajcie mi doradzić, gdzie szukać problemu, ponieważ nie da się tak jeździć. Jeszcze jakiś czas temu odczuwałem jakąś przyjemność i komfort z jazdy tym autem a teraz to prawdziwa udręka… Pytam tutaj, ponieważ może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Ja się kompletnie na tym nie znam i pewnie w ASO będą mi chcieli wcisnąć nową skrzynię za 10 tyś… Może ktoś zna jakiś serwis skrzyń ze śląska konkretnie okolic Katowic.
Z góry dziękuję...
_________________
Jacek
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 23:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Kolego sprzęgło do weryfikacji a nie skrzynia Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 18:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Jaki masz przebieg? U mnie skrzynia (nie DSG) czasami czuć przejście biegu z 1 na 2, resztę biegów ideał i nigdy się nie zdążyło aby choć raz szarpnęła. Kilka razy przez 3 lata użytkowania poczułem szarpnięcie przy hamowaniu, było to raczej ostre hamowanie. Ogólnie skrzynia pracuje ok, ale jak pojeździ się trochę wariacko(szybkie ruszanie, nagle hamowanie i znów nagle ruszanie) to czuć że nie daje rady, ze skrzynia się miesza i może trochę poszarpywać.

Skrzynie (nie DSG) montowane w Tiguanach to skrzynie japońskiej firmy AISIN, najczęstszą awarią jest sterownik który na moje oko kosztuje 4 tys :/
Czy wymieniany był olej w skrzyni pomimo ze VW nie przewiduje takiej wymiany?
10 tys to polowa wartości nowej skrzyni ;P
Powrót do góry
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 18:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


@tomciolek Przebieg mam 101 tyś. Olej nigdy nie był wymieniany, bo za każdym razem gdy chciałem to zgłosić to w serwisie mi mówili, że tego się nie robi. Tobie szarpie czasami, mnie natomiast za każdym razem... Muszę się tym zainteresować bardziej. A to co mówił kolega wcześniej na temat sprzęgła... Jaki jest koszt jego wymiany w przypadku gdyby ono było winne?
_________________
Jacek
Powrót do góry
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 20:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Tego się nie robi według ASO, ale jak ja powiedziałem że chce wymienić olej pomimo tego co mówi książka, to olej wymienili, zrobiłem to przy 90 tys. Powiedz to komuś co zajmuje się naprawą skrzyń AT, że oleju się nie wymienia, to ci powiedzą że olej już 40 tys km temu powinien być wymieniony i ze w każdej skrzyń się go wymienia. Z tego co wiem to w USA w tej skrzyni olej się wymienia Smile. Tak więc ta "bezobsługowa" skrzynia to takie naciągane, bez problemu skrzynia wytrzyma okres gwarancyjny, a później kogo to obchodzi na pewno nie producenta.

Nie rozumie odpowiedzi "andreas79". Jak jest skrzynia AT to nie ma sprzęgła... tzn jest ale hydrokinetyczne ale w skrzyni, wiec skrzynia do weryfikacji

Na początek bym sprawdził stan oleju, później go wymienił, sprawdził może są jakieś błędy - skrzynia ma swój własny ECU.

Jak dla mnie to sterownik, patrząc na to jak padają one w podobnej skrzyni AISIN 09G nawet z mniejszym przebiegiem Smile w tiguanie jest 09M, ale sterownik chyba jest ten sam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 19:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Kolego w skrzyni AT jak i manualnej nie wymienia się oleju jedynie w DSG plus filtry co 60 tyś.km takie są zalecenia producenta i ASO je potwierdza. Napisałem ze sprzęgło do weryfikacji i jest to sprzęgło hydrokinetyczne i je trzeba sprawdzić tj. zweryfikować. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 19:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Ok. Widzę, że kolega z Krakowa. Czy możesz polecić mi jakiś serwis skrzyń bo mam stosunkowo blisko i w miare często tam jestem. Zweryfikuję to i to. Ale każda skrzynia chyba ma olej i trzeba kiedyś ten olej sprawdzić lub wymienić. Nie wiem...
_________________
Jacek
Powrót do góry
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 21:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


andreas79 napisał:
Kolego w skrzyni AT jak i manualnej nie wymienia się oleju jedynie w DSG plus filtry co 60 tyś.km takie są zalecenia producenta i ASO je potwierdza. Napisałem ze sprzęgło do weryfikacji i jest to sprzęgło hydrokinetyczne i je trzeba sprawdzić tj. zweryfikować. Pozdrawiam


Kolego, ASO ma gdzieś co będzie działo się ze skrzynią po gwarancji. A klient się cieszy że skrzynia bezobsługowa, że nie trzeba wymieniać oleju który tani nie jest. Przed zmiana oleju parę miesięcy robiłem research jak to jest z tym olejem, czy go wymienić czy nie... Fora niemieckie, angielskie na temat Tiguana powiedziały mi jedno, że większość ludzi mając tą skrzynie (nie DSG) olej wymienia przynajmniej co 60 tyś. Doszedłem do wniosku, że chce tym samochodem trochę pojeździć, i jeśli coś stanie się ze skrzynią, przynajmniej będę wiedział ze zrobiłem co mogłem. Wymiana oleju nie zaszkodzi, chyba ze ktoś to zrobi pierwszy raz po 200 tys... wtedy lepiej jej nie tykać Smile Skrzynia jest zalana olejem longlife, i dlatego jest bezobsługowa, sami sobie odpowiedzcie na to pytanie czy wierzycie w oleje longlife. Mówiąc longlife od razu mi się narzuca na myśl serwisowanie samochodu w trybie LL wymiana oleju silnikowego co max 30 tys. lub co 2 lata. Sorry ale większość ludzi przechodzi na standardowy tryb serwisowania czyli co 15 tys lub rok. Czemu? brak zaufania do olejów longlife?
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 22:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


www​.auto-mat.com.pl/ ulica Gromady Grudziąż 5 tel: 12 269 35 98

lub

Auto serwis BEST CAR
ul. Makuszyńskiego 19
31-956 Kraków
tel. (012) 684 24 18

A wracając do tego ASO w którym pracuje ma takie same zasady w Bielsku , Krakowie czy Warszawie i każdy Ci powie ze w manualnej skrzyni czy AT nie wymienia się oleju chyba ze podczas naprawy. Natomiast w DSG wymienia się z filtrem co 60 tys km lub co 5 lat w zależności co nastąpi wcześniej. Jesli chodzi o oleje silnikowe Long life to korzystaja z tej opcji osoby co duzo kilometrow przejezdzaja w ciągu roku a przeciętny Kowalski wymienia co 15 tys km lub raz na rok bez tych przebiegów. Pozdrawiam

PS My współpracujemy z tymi firmami.
Powrót do góry
skype status
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


andreas79 napisał:
www.auto-mat.com.pl/ ulica Gromady Grudziąż 5 tel: 12 269 35 98

A wracając do tego ASO w którym pracuje ma takie same zasady w Bielsku , Krakowie czy Warszawie i każdy Ci powie ze w manualnej skrzyni czy AT nie wymienia się oleju chyba ze podczas naprawy. Natomiast w DSG wymienia się z filtrem co 60 tys km lub co 5 lat w zależności co nastąpi wcześniej. Jesli chodzi o oleje silnikowe Long life to korzystaja z tej opcji osoby co duzo kilometrow przejezdzaja w ciągu roku a przeciętny Kowalski wymienia co 15 tys km lub raz na rok bez tych przebiegów. Pozdrawiam

PS My współpracujemy z tymi firmami.


Ja wiem jakie jest stanowisko ASO w tej sprawie. Zasady są takie same, bo macie z góry je narzucone przez VW. Pomimo tego jakoś w ASO w Bydgoszczy wymienili mi ten płyn ATF oczywiście za moją prośbą. Parę miesięcy później robiąc przegląd w ASO w Krakowie jeden z panów obsługujących spojrzał w książkę serwisową mówiąc "O widzę że wymienił pan płyn ATF w skrzyni, i przeszedł pan z LL na standardowy i BARDZO DOBRZE!!" A robię duże przebiegi. Co tu dużo mówić wytyczne to jedno, zdrowy rozsądek to drugie. Nie wymienianie oleju w manualu jeszcze przełknę. Ale AT (nie DSG) to inna bajka. Tam olej spełnia kluczową rolę.

Współpracujecie z tymi firmami bo nie naprawiacie takich skrzyń, tylko o dziwo takie firmy twierdzą że olej wymienia się w każdej skrzyni AT mimo innego zdania producenta.

awanrat - napisz jak już się dowiesz co mu dolega, i czy olej powinno się zmieniać Wink
Powrót do góry
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 23:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Jeśli chodzi o stanowisko ASO to dużo zależy od doradcy serwisowego który przyjmuje nasze auto. Ja odkąd mam to auto serwisowałem w ASO VW Porsche Tychy. Nie lubię robić antyreklamy ani nikogo oczerniać ale tam to są zwykli naciągacze. Odradzam!
Jeśli chodzi o Bielski Inter-Welm to już się całkowicie wstrzymam od wypowiedzi na ich temat... Jedynie tyle, że po serwisie Q7 można było spłonąć żywcem, bo coś tam źle zmontowali i przetarty kabel spowodował zwarcie i całkowite zablokowanie elektroniki i drzwi. Nawet gaśnicy się nie dało wyciągnąć z bagażnika bo miał elektryczne otwieranie.
Osobiście mogę polecić serwis pogwarancyjny Seat Komot w Czechowicach-Dziedzicach. Tiguana tam jeszcze nie serwisowałem ale znajomy dawał Touarega i był bardzo zadowolony. Właśnie teraz mam dawać auto do drobnej naprawy blacharsko-lakierniczej i pewnie dam do tego Seata to im od razu powiem, że mają sprawdzić skrzynię, zobacze co oni powiedzą co doradzą w sprawie oleju i tak dalej. Później jeszcze obczaje ten serwis w Krakowie co mi podałeś. Będe się dzielił tutaj bo to może pomóc innym z tym problemem. Jak coś Wam jeszcze przyjdzie na myśl to piszcie.
_________________
Jacek
Powrót do góry
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 15:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Słuchajcie, nagrałem zachowanie tej skrzyni telefonem i podaję linka do filmu. Może będzie coś więcej wiadomo.
https://www.youtube.com/watch?v=X_T9sm7H1Sg
_________________
Jacek
Powrót do góry
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 16:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


awanrat napisał:
Słuchajcie, nagrałem zachowanie tej skrzyni telefonem i podaję linka do filmu. Może będzie coś więcej wiadomo.
https://www.youtube.com/watch?v=X_T9sm7H1Sg


Wydaje mi się, że skrzynia ładnie zmienia biegi podczas przyspieszania nie widać żadnych przeciągnięć, obroty wzrastają, prędkość też. Niestety na filmiku nie poczujemy szarpnięć. Podczas hamowania tez cieżko stwierdzić co jest nie tak czasami przy redukcji widać jak gwałtownie obroty wzrastają może to powoduje szarpnięcie
Powrót do góry
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 18:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan szarpie przy ruszaniu i hamowaniu - automat NIE DSG!!


Na filmie tego faktycznie tak nie widać, jednak czuć to sakramencko. Jestem na przyszłą środę umówiony do serwisu specjalizującego się automatycznymi skrzyniami biegów. Jak dzwoniłem to facet w pierwszej kolejności spytał się czy olej był wymieniany... No właśnie 😁😔
Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak będe po to dam znać.
_________________
Jacek
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 01 Maj 2015, 14:37
Temat postu:

Zobaczyc szarpanie.


Najlepiej byloby widac na wideorejestratorach posiadajacych czujniki przyspieszenia np MIO Vue i odpowiedni software.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

63 330

2018r.

102 440 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

20 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

25 900

2010r.

213 000 km

małopolskie

VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

26 900

2010r.

250 127 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System