Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) Samochod nie odpala, nie potrafi załapać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maks0012

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: VW Polo 2001, 1.4, 75kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 11:49
Temat postu:

Samochod nie odpala, nie potrafi załapać


Witam! Moj samochod to Polo 1,4 75kM z 2001r (6n2). Przy probie odpalenia, samochod sie poddawał mimo ze silnik sie krecil (NIE tak jak przy padnietym akumulatorze). Probowalem kilka razy ale problem sie powtarzał. Z jakies 5 miesiecy temu mialem podobny problem, tyle ze wtedy byla to wina akumulatora, wystarczylo wymienic na nowy (w tamtym przypadku silnik kręcil sie max 1 sekunde i padał). Swiatla i cała elektronika działa ok wiec nie wiem w czym moze byc problem. Jest kilka rzeczy o ktorych warto byloby wspomniec:
- przy otwieraniu drzwi zazwyczaj słyszałem charakterystyczny cichy dźwięk a o ile mnie pamięć nie myli to podczas przekrecenia kluczyka i poczekania az wszystkie kontrolki zgasną dźwięk tez się pojawiał. Teraz jest zupełna cisza co nie wydaje mi się normalne.
- samochód nie sprawiał żadnych powaznych problemów, robiłem nim codziennie trasy po 30km, czasami jezdzilem autobusem
- bardzo rzadko ale jednak, podczas prowadzenia samochodu samochod tracił moc (tzn. trzymam normalnie gaz, a samochod po chwili bez mojej ingerencji powolutku zwalnia, a obroty spadają - wystarczylo wtedy tylko zrzucic bieg by problem ustąpił). Przytrafiło mi sie tak juz ~4 razy w ostatnim miesiacu, mechanik powiedzial ze trzeba sprawdzić jaki to jest błąd ale w trakcie jazdy licząc na to, ze problem ten sie przytrafi
- akumulator został wymieniony gdzies w styczniu
- olej został wymieniony na poczatku stycznia
- z jakies 4 miesiace temu bylem u mechanika bo zapalily mi sie dwie kontroli (check engine oraz epc). Problem został szybko rozwiązany, bo mechanik skasowal ten błąd a odpowiedzi usłyszałem, ze problem moze być w przepustnicy, ale mam sie tym nie przejmować bo mozliwe, ze poprzedni wlasciciel naprawiał ten problem. Warto tez dodać, że przed udaniem sie do mechanika te kontroli zaswiecialy mi sie roznie - czasami rano zapalaly sie obie, a po 10 minutach jazdy gasnęły, czasami zapalała sie tylko jedna z nich itd itp.
Powrót do góry
doruch

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Bugatti Veyron
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 13:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) Samochod nie odpala, nie potrafi załapać


Witam,
cichy charakterystyczny dźwięk to najprawdopodobniej pompa paliwa (do sprawdzenia pompa - instalacja), komputer i odpytanie błędów ma pomóc w zdiagnozowaniu problemu a nie wykonaniu naprawy. W tym modelu często trzeba czyścić ów przepustnice i zawór EGR i tam szukałbym problemów z mocą.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

61 900

2013r.

168 885 km

mazowieckie

VolkswagenBeetle

48 900

2015r.

64 789 km

śląskie

VolkswagenEos

21 900

2007r.

195 462 km

śląskie

VolkswagenGolf

30 850

2015r.

226 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System