Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natalia1029

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: VW Passat 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 09:35
Temat postu:

Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


Witam, mam nadzieje ze ktos tutaj wspomoze mnie jakas dobra rada. Chodzi o auto VW Passat B3 rocznik 1992.

Mam problem z samochodem, mianowicie: zdarzylo mi sie ostre hamowanie (zostaly nawet czarne slady na jezdni). Po tym wydarzeniu, w moim aucie bardzo szybko ubywa plyn hamulcowy. Podczas jazdy zapala sie kontrolka recznego, ktora moze swiadczyc o braku plynu (znalazlam taka info w necie) i w moim przypadku zgadza sie, sprawdzam a tam ponizej minimum. Musze dolewac bardzo czesto, co 500km, co 300km.

Druga sprawa jest taka, ze dzisiaj ruszajac autem moje sprzeglo bylo calkiem luzne, wyczuwalam lekki opor tylko na koncowce. Dalo rade zmieniac biegi, ruszylam i po kilku kilometrach wrocilo prawie do normalnego dzialania ale tez nie do konca. Do tego w czasie drogi znowu zapalila sie kontrolka recznego czyli znowu musze dolac plyn hamulcowy. Problem ze sprzeglem pojawil sie dzisiaj po raz pierwszy, auto nie jest garazowane, w nocy sa lekkie przymrozki ale czy to moze jakos wplywac na sprzeglo...

Moze jeszcze dodam, ze ponad miesiac temu byl robiony przeglad techniczny i nie bylo zadnych zastrzezen.

Tutaj moje pytania. Co moze swiadczyc o tak szybkim ubytku plynu hamulcowego, czy moze to byc zwiazane z tamtym ostrym hamowaniem i czy problem ze sprzeglem jest konsekwencja problemu z plynem hamulcowym,, czy to zupelnie cos innego? Drugie pytanie, czy jest opcja przejechania autem w takim stanie 900km aby wrocic do domu? Wolalabym oddac auto do swojego mechanika, niz tu gdzie teraz jestem za granica.

Z gory serdecznie dziekuje za pomocne odpowiedzi do mojego problemu.
Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 10:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


Zapewne masz nieszczelność w układzie.
Posprawdzaj sobie zaciski i przewody, czesto ciekna cylinderki hamulcowe.
Powrót do góry
Natalia1029

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: VW Passat 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 10:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


A ten problem ze sprzeglem to tez moze byc przez plyn hamulcowy, czy to cos innego?
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 19:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


Kolego jeśli to tdi to jak najbardziej możesz mieć kłopoty ze sprzęgłem. Ważne też kiedy był wymieniany płyn hamulcowy , bo ma on właściwości hydroskopijne czyli pobiera z otoczenia wodę i czasem ta woda potrafi zamarzać jak są mrozy. ( Plyn hamulcowy wymienia sie co dwa lata lub co 60 tys km ).Możesz mieć nieszczelności na zaciskach czy cylinderkach , a także na samych przewodach hamulcowych. Pozdrawiam

___________________________
Pomogłem? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
Natalia1029

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: VW Passat 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 20:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


Lepiej jakbyś mówił do mnie koleżanko zamiast kolego Smile

To Diesel 1.9 TDI. Właśnie się dowiedziałam od rodziców, że w zeszłym roku mieli już bardzo podobne objawy (właśnie w tym aucie) i wymieniana była pompa hamulcowa. To wtedy chyba też i płyn wymienili.

Dzisiaj sytuacja pogorszyła się do tego stopnia, że sprzęgło już w ogóle nie działa, nie da się żadnego biegu wrzucić bo zgrzyta. Najgorsze, że samochód tak został w pracy na parkingu. Są jakieś sposoby na uruchomienie go aby chociaż do jakiegoś warsztatu dojechał? Czy jakbym uzupełniła płyn hamulcowy do maxa to da się jakoś to sprzęgło uruchomić aby dojechać kilka kilometrów?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 20:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 01:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


Problem polega na tym że po zalaniu płynu, w przewodach dalej pozostaje powietrze.
Należy odpowietrzyc sprzegło i hamulce.
W przeciwnym razie ratuje Cie holowanie(jesli masz sprawny reczny), laweta albo dojazd na jedynce
Powrót do góry
Natalia1029

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: VW Passat 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 09:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


Nie mam pojecia jak to odpowietrzyc. Mam nadzieje chociaz na jedynke da rade wrzucic. Znalazlam najblizszy warsztat doslownie 500m od miejsca gdzie jest auto, jedyny problem jest taki ze 300m z tych 500m to dosc ruchliwa droga... A jak nie da rady to moze ktos z tego warsztatu by podszedl.

Czy jezeli to sa te nieszczelnosci na przewodach lub cylinderkach, jakiego rzedu koszty naprawy to sa?
Powrót do góry
Natalia1029

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: VW Passat 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2015, 11:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z plynem hamulcowym po ostrym hamowaniu


I wszystko dobrze sie skonczylo. Samochod naprawiony, byl nieszczelny przewod, do tego zaniczyszczony/pozatykany oraz nieszczelny cylinderek. Za 1,5 godziny pracy przy nim i wymienienie tych czesci 111 euro (naprawa w Holandii). Do tego Pan przyszedl po niego z warsztatu, bo tak jak pisalam znalazlam najblizszy warsztat w odleglosci 500m, cos tam przy nim zrobil ze udalo mu sie dojechac do warasztatu. Nie znam sie za bardzo na takich pracach naprawczych ale jestem bardzo zadowolona z szybkiej naprawy i pomocy Pana z warsztatu. Jakby ktos kiedys cos to goraco polecam CarProf van Gog Auto's w Nederweert.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

45 900

2011r.

179 895 km

śląskie

VolkswagenGolf

26 900

2011r.

213 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

4 800

2000r.

299 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System