Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo211111

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Korczyna
Posiadane auto: Volkswagen Crafter 2,5 TDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2016, 12:41
Temat postu:

bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim Crafterem (może ktoś przerabiał taki przypadek).

Otóż silnik zaczął nagle brać duże ilości oleju, tj. ok 1l/1000km gdzie wcześniej nie brał nic a wręcz przeciwnie - występowało zjawisko podwyższania stanu oleju (wtryski DPF?).

Samochód nie kopci (tylko przy odpaleniu przez kilka sekund ale raczej na biało), nie stracił mocy, spalanie paliwa bez zmian.

Samochód z silnikiem 2,5 TDi z 2009 roku z przebiegiem 240 000 km (nic pewnego)

Samochód był u mechanika, który stwierdził, że trzeba wymienić silnik ale to na podstawie oceny wzrokowej i słuchu - bez żadnych pomiarów, bo podobno Craftery z tym przebiegiem tak mają.

Czy ktoś miał taki przypadek? Co może być tego przyczyną?

Jeśli tak proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Paweł
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 07 Mar 2016, 21:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Kolego zmień mechanika bo głupoty opowiada wymiana silnika to ostateczność i raczej póki co Ci to nie grozi Smile 1 l oleju na 1000 km to auto mieści się w granicach normy VW dopiero gdy będzie większe zużycie to trzeba szukać przyczyn tego zachowania. To że auto dymi po odpaleniu to normalne gdyż przy niskich temperaturach skrapla się woda w układzie wydechowym i to ona daje kolor biały po odpaleniu jeśli by palił olej to by był kolor niebiesko biały. Pozdrawiam

___________________________________
Pomogłem? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
kempes76

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp
Posiadane auto: vw crafter 2.5 tdi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2016, 13:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


kolego miałem ten sam problem co ty . Mój crafter 2,5 tdi zaczął wypalać DPF codziennie przez okres około 10 dni po czym zaczął brać olej 1 litr na 1200 do 1700 km . Usunąłem DPF komputer dostał nowy program koszt tej operacji 1500zł . Problem z olejem został nadal. Mój znajomy miał taki sam problem zrobił remont silnika (nowa głowica nowe tłoki pierscienie wtryski turbina ) wydał 10 tyś zł a crafter jak brał olej 1 litr na 1000km tak bez zmian bieże dalej.Mój crafter nie stracił moc tylko brał olej więc postanowiłem nie remontować tylko dolewać a co 30 tyś km wymieniać wszystkie filtry i jeżdzić dalej. Zrobiłem około 35tyś km dolewając cały czas olej. Skrupulatnie robiłem notatki spisując licznik kiedy zapaliła się kontrolka niskiego poziomu oleju , dolewałem wtedy 1 litr oleju i jezdziłem dalej . W ten sposób wlałem około 25 litrów oleju oczywiście nie wymieniałem go bo cały czas silnik pracował na świeżym oleju. dwa tygodnie temu jadąc w trasę zwróciłem uwagę że coś mi się nie zapala kontrolka niskiego poziomu oleju. Spoczątku pierwsza myśl popsuł się czujnik . Zatrzymałem się na parkingu wyłączyłem zapłon , włączyłem spowrotem i na zegarach zaświeciła się kontrolka niskiego poziomu oleju i po chwili zgasła pomyślałem czujnik ok . Odczekałem 30 min w wielkim napięciu czekając aż olej ścieknie do miski olejowej. Po czym wyciągnąłem bagnet i nie uwierzyłem swoim oczom. Na bagnecie stan oleju tyle co po dolaniu 1 litra. Do tej chwili zrobiłem 6 tyś km i na bagnecie bez zmian. Mój wujek ma warsztat od 30 lat remontuje silniki ale z takim przypadkiem się nie spotkał. Życzę Wam wszystkim takiego cudu. Pozdrawiam. Wracam do problemu znikającego oleju. Skojarzyłem fakty . Jadąc z góry na wbitym biegu bez gazu kilkanaście sekund i po ponownym dodaniu gazu zauważyłem że auto na ułamek sekundy nie reaguje na gaz i po chwili jest bardzo delikatne szarpnięcie i dalej jedzie normalnie , ale po kolejnym zdjęciu nogi z gazu znowu na kilkanaście sekund jest taka sama sytuacja stwierdziłem że coś jest nie tak. Po podłączeniu pod kompa elektryk powiedział uszkodzona sonda lambda powód szarpanie , ale na tyle sprawna że na desce nie wyświetla się błąd .Wymieniłem osobiście sondę czas operacji 20 min nowa sonda AUTOLAND 400 zł ASO 950. Trzeba wykręcić swoją i kupić taką samą po numerach bo są dwa rodzaje. Po wymianie szarpanie ustało reakcja na pedał gazu natychmiastowa i co najważniejsze przestał spożywać olej. Teraz robię 25tyś km bez dolewki olej shell RIMULA 9.5l oleju full stan na bagnecie . Powodzenia wszystkim właścicielom CRAFTERKÓW. To nie są złe samochody tylko trzeba o nie dbać to nie konie jak ELTEKI mój ma 310tyś km i nie mam z nim już żadnych problemów a spalanie najmniej 8.4l a normalnie 95km/h 9.1 paliwo shell żadnego orlenu wiem z autopsji .

Ostatnio zmieniony przez kempes76 dnia Pią 09 Gru 2016, 17:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
majku

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: 1T1 2.0 TDI DSG 480 tys. km. /Crafter 2.5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 23:35
Temat postu:

bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Witam

U mnie tez podobna syt. przy wysokich obrotach np na 4-5 biegu jak puści się gaz i zaczeka jak na biegu auto zwolni o 20-40 km/h po czym doda gazu w tym samym momencie bucha wielkim niebieskim kopciuchem, pierwsza diagnoza zatkana odma silnika ale była czyszczona i to samo. jakieś pomysły turbo puszcza czy jak ?
Powrót do góry
DanielCraft

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trómiasto
Posiadane auto: Crafter 2.5 TDi BJK
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 15:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Witam wszystkich forumowiczów wiec widze ze rozwiązania problemu narazie nie ma posiadam Craftera 08r 2.5 BJK i ten sam problem auto kupione w Szwajcarii miało 210tys km teraz 260tys i nagle zaczol go pobierać i to 1l na 1500km wczesniej od wymiany do wymiany bez uzupełniania nowe turbo węże intercooler czyściutkie zero oleju nowy egr dpf usunięty odrazu po sprowadzeniu razem z nowa mapa odmy drożne brak wycieku nie kopci na postoju i podczas przyspieszania ale jazda np z górki na biegu bez gazu przez kilkanaście sekund to po dotknięciu pedału gazu puszcza biało niebieska chmurę i koniec troche moze osłabł w dolnym zakresie do 2200 oraz raz na jakis czas nie równe wolne obroty tylko jak gorący brak pomysłów moze wspólnie cos wymyślimy tak jak chwaliłem auto tak zaczynam byc zły juz na niego.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 15:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DanielCraft

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trómiasto
Posiadane auto: Crafter 2.5 TDi BJK
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lis 2016, 13:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


podmiana sterownika na inny tez nie pomogła. Diagnoza kolejnego warsztatu pierścienie olejowe się kończą i pobiera olej 1l na 1500km niby dużo ale nie widocznie bo nie kopci ale gdy zjeżdżamy na z góry na biegu bez gazu olej zostaje na gladziach cylindrów nie ma zapłonu i się zbiera kiedy dodam gazu następuje zapłon i spała zgromadzony olej w cylindrach wtedy zakopci niby ma ta diagnoza sens czyli silnik do rozebrania tylko czy pomoże bo bywały przypadku z innego forum ze pierścienie nic nie pomogły ale każdy przypadek inny.
Powrót do góry
DanielCraft

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trómiasto
Posiadane auto: Crafter 2.5 TDi BJK
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Problem chyba rozwiazany. Pojadę w trasę i się okaże ale wszystkie symptomy ustały. Napisze po testach długodystansowych.
Powrót do góry
rs4wagon

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tbu/surrey
Posiadane auto: vw golf rallye,mk1 gti vw crafter passat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 19:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


i co tam Daniel,doszedles z tym olejem??Ja zakupilem craftera 2008 z dpf,zrobilem 140km i na miarce ubylo z 3mm oleju,jak go kupilem do wlalem 3L !!!Musze to sprawdzic jak najszybciej bo moj tranzit niedlugo idzie na zlom Sad
_________________
VW das auto
Powrót do góry
DanielCraft

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trómiasto
Posiadane auto: Crafter 2.5 TDi BJK
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Maj 2017, 01:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


No Wiec winna spalania oleju była sonda lambda na wydechu która mąciła w silniku brak błędów w sterowniku, itp znając się troszkę na silnikach nie wierzyłem w to ze to sonda, bo co ona ma do tego pali olej usterka mechaniczna a jednak 400zl na nowa sondę i po problemie jeżeli tak jak ja próbowałeś wszystkiego i nie pomaga warto ja wymienić.
Mam nadzieje ze ta informacja uzdrowi kilka crafterow bo mój ma 500tys km choć już miałem ochotę go podpalić za ten olej ale śmiga dalej. Od nowości jedna turbina przy 300tys km zregenerowana oraz most tylny reszta to jakieś drobnostki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Tomileeee

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Craffter 2.5tdi 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2021, 09:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Witam, czy wymieniłeś sondę ta przed katalizatorem czy za ? Ja mam identyczne objawy silniki 2.5l rocznik 2009r z adblue. Jak zdiagnozowales, że to sonda lambda ? Bede wdzięczny za odpowiedź
Powrót do góry
Morena90

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: VW Crafter 2.5TDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2021, 21:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Witam,

Odświeżę tamat.

Mam Craftera 2.5TDI z 2010r z adblue.

Jakiś czas temu pokazał się check engine.
Sprawdziliśmy na kompie i pokazało sondę lambda.

Mechanik zalecił (nie wiem czemu) wymianę czujnika MAP. Twierdził, że to będzie najtańsza z opcji testowania.
Zakupiłem, wymieniłem błędy usunięto i po jakimś czasie ponownie zapalił się check engine. Komputer nie pokazał tym razem sondy tylko czujnik temperatury paliwa.

Auto odczuwalnie zamuliło, nie ma mocy i zaczęło palić olej ok 1.5l/1000km i spala ok 15l/100km ON. Dla porównania moj Sprinter 413 z 2005 na bliźniaku pali w trybie mieszanym ok 11/100 ON i przy silniku 2.2CDI 130KM wyrywa z butów, jest nieporównywalnie mocniejszy.

Wg tego co wyżej napisaliście jest to sonda i warto od niej zacząć ale czy miał ktoś niedawno taki problem i być może okazało się, że winowajcą zamieszania jest coś innego?

Pozdr
Marcin
Powrót do góry
Tomileeee

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Craffter 2.5tdi 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2022, 23:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


Crafter 2009 r 2,5 ad blue więc u mnie nagle zaczął się problem z poborem oleju ale spalanie było prawie takie same. Wymieniłem pierwszą sondę lambda olej nadal znikał ale jakby mniej, wymieniłem drugą sondę NOX ( to już droższa impreza ) olej wrócił do normy. Idąc za ciosem zrobiłem płukankę i zmieniłem olej na Motul. Auto pali około 1l mniej niż wcześniej i zdecydowanie jest bardziej żwawe. Ostatnio jeszcze przez przypadek zauważyłem , że wtrysk ad eblue był zapchany. To radzę też sprawdzić u siebie, wystarczy odkręcić wtrysk i sprawdzić czy nie ma nagaru takiego białego jeśli jest to należy zmoczyć wodą i wyczyścić. Można na youtube podejrzeć jak się to robi. Tylko nie wiem dla czego nadal co około 120-150-100 km wypala się dpf tzn podnoszą się obroty i słychać inny odgłos silnika na biegu jałowym. Jak często u Was wypala-dopala się filtr ? Czy ktoś miał taki problem
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 25 Sty 2022, 09:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) bierze olej a nie kopci. VW Crafter 2,5 TDi 2009 rok


ja mialem wypalanie co 40km na miescie a w adblue 2x spalona grzalka, teraz nie ma adblue i dpfa,
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne

8) DPF »

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

30 500

2014r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

39 990

2014r.

136 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenGolf

22 900

2010r.

186 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System