Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dom4n4k2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: WV BORA 1.9 AGR '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lip 2016, 12:27
Temat postu:

Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


Witam serdecznie, ostatnio zostałem szczęśliwym posiadaczem vw bory 1.9 tdi agr 66kw '99r. Powoli przymierzam się do zakupu i montażu sterownika zamka centralnego oraz mikrochipu lub sensoru dotykowego blokujący wcześniejsze odpalenie silnika. Nie wiem od czego zacząć. Z tego co się zorientowałem to schemat podłączenia jest dosyc prosty. sterowanie zamkiem w drzwiach kierowcy, zasilanie kolo bezpieczników itp. moje pytanie jest taki.w jaki sposob rozwiazac te problemy. zasilanie zabrać z czegoś innego? czy musze przekopywac się przez całą deske rozdzielczą? przeszukałem troche forów i nie znalazłem za dużo.ewenetualnie poprosił bym o jakiś odnośnik lub też zeby ktoś stworzył mi mini manual. dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Sob 23 Lip 2016, 15:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


Pod kierownicą masz zasilanie plus z akumulatora bezpośrednio i plus po stacyjce.
http://www.samnaprawiam.com/sites/default/files/images/5_0_1.jpg
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo.
Powrót do góry
nikusert

Dyskutant



Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: WV bora 1,9TDI115KM 2000r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 25 Lip 2016, 20:56
Temat postu:

Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


Witam
Odcięcie zapłonu można zrobić ingerując w przekaźnik 109,w jego sterowanie(odcięcie cewki przekaźnika )lub jego styki wykonawcze ,zacisk 87-wyjście przekaźnika.
Powrót do góry
dom4n4k2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: WV BORA 1.9 AGR '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lip 2016, 18:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


Witam. Skrecilem sterownik na stole , podlaczylem bezposrednio pod akumulator oraz znalazlem 2 odpowiednie kable do zamykania i otwierania w drzwiach. Pilot dzialal. Lecz pojwailily sie kolejne 3 proboemy. Gdzie moge w latwy i bliski sposob znalezc zasilanie 12 v pod kierownica. Mam 1 przewod do kierunkoeskazow i kolejne pytanie gdzie go podlaczyc? Wiem tez ze jak przytrzymam dluzej kluczyk w zamku drzwi np otwieranie lub zamykanie to wszystkie szyby w ssmochodzie otwieraja sie lub zamykaja. Czy moge przez to podlaczyc domykanie szyb w sterowniku? Jak tak to gdzie? Dopiero sie ucze dlatego tyle pytan. Prosze o pomoc. Vw bora diesel 99 rok.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
nikusert

Dyskutant



Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: WV bora 1,9TDI115KM 2000r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2016, 14:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


Jeżeli sterownik posiada jedno wyjście na kierunki ,to należy dołożyć dwie diody 3A równolegle podłączone do tego przewodu.Wejścia diod razem ,wyjścia daj na kierunki ,lewy i prawy.Dioda taka ma na końcu pasek ,i tym paskiem ma się rozchodzić na kierunki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Sie 2016, 14:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dom4n4k2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: WV BORA 1.9 AGR '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2016, 00:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


własnie mialem wchodzić i pisać ze zostało mi tylko ogarnaćkierunki. to wychodzi na to ze troche kiszka bo kupilem 2 x 6 i 2 x 2 A . To są diody prostownicze. teraz poprostu zastanawiam sie gdzie dokładnie podczepić te 2 kable. jakies sugestie? oraz kolejna sprawa za która się biore to ten wylacznik zaplonu. ale to narazie sam nie wiem o co pytać póki co. wydaje się to proste, ale teraz znów kobinowac co gdzie jaki przewód jest to lipka troche. ma ktoś jakieś podwpowiedzi?
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
dom4n4k2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: WV BORA 1.9 AGR '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 16:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Montaż sterownika zamka centralnego oraz odcięcia zapłonu.


A więc tak, rzeczywiście ten styk 87 przerzutnika 109 to fajna i prosta opcja i przede wszystkim działająca. pojawił mi się tylko dylemat , że kabel dochodzący do tego styku jest wiele grubszy niż te które mam przy multiblocku. moje pytanie: czy to będzie miało znaczenie w tym przypadku. Oraz kolejny problem jaki mam to nie moge wyjąć przekaźnika świateł awaryjnych na środku deski rozdzielczej. Lewa zaślepke mam pusta , ale i tak nie wychodzi to nawet przy użyciu wiekszej siły. pozdrawiam.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie

VolkswagenEos

21 900

2007r.

195 462 km

śląskie

VolkswagenGolf

29 500

2012r.

160 430 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

91 900

2020r.

58 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

24 300

2010r.

163 600 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System