Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 15:56
Temat postu:

Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Witam

kupiłam Turasa bo zawsze chciałam SUV-a, dzięki Bogu, że mam dwa inne auta bo pierwszy raz w życiu pada mi auto drugi dzień po zakupie.
Turas to V10 , dwa dni śmigał jak wściekły, wczoraj podjechałam pod garaż i sprzątałam auto na podjeździe, wszystkie drzwi były otwarte, sprawdzałam też olej, bezpieczniki (dwa były przepalone), smarowałam zamki i takie tam.
Niestety po zakończeniu prac konserwacyjnych auto nie odpaliło tzn... auto się otwiera, zapala się ekran pomiędzy licznikami,radio gra, szyby się otwierają, fotele działają ale liczniki nie reagują, są martwe, żadnej kontrolki i auto nie reaguje na przekręcenie stacyjki lub przycisk start - słychać tylko cykanie przekaźnik.

wszystkie bezpieczniki sprawne, także ten główny pod fotelem, auto się zamyka i otwiera na dotyk i z pilota, odblokowyuje kierownice, ale zegary są martwe.

Przeczytałam o kilku takich przypadkach tu na forum, ale zero info o rozwiązaniu problemu.
Nie uśmiecha mi się jutro wzywać lawety aby ruszyć to 2,5 tonowe bydle, a zastawił mi wjazd do garażu gdzie mam drugie auto Sad

podłączyłam prostownik do aku pod siedzeniem i czekam jak się naładuje choć nie wiem czy jest rozładowany - ale jest chyba jeszcze oryginalny z logiem vw Varty

Bardzo proszę Was o pomoc

Pozdrawiam
Małgosia
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 16:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Twoje auto posiada dwa akumulatory,jeden jak ww,drugi w bagażniku,więc w pierwszej kolejności dwa aukumulatory do sprawdzenia.Tylny akumulator jest do rozruchu,pod fotelem do wyposażenia(wnętrza).Jeżeli obydwa akumulatory są sprawne wówczes przekaznik 433 do sprawdzenia.Możesz również ca 6cio krotnie przekręcić kluczyk w stacyjcy i spróbować uruchomić silnik.
Powrót do góry
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 17:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


ok dziekuje bardzo za wskazówki, myślałam wg forum, że aku pod fotelem jest do odpalania silnika, a ten drugi jest pomocniczy - poraw mnie jeżeli się mylę.

Ładuje ten pod siedzeniem później zajme się tym drugim, proszę czy możesz mi powiedzeć gdzie jest ten przekaźnik, czy na podszybiu tam gdzie bezpieczniki ?

Sprawdze teakże ze stacyjką i 6 krotnym przekręceniem - a możesz mi wytłumaczyć co to za procedura serwisowa ?

Pozdrawiam
Małgosia
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 17:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Masz racje,pod fotelem akumulator główny,drugi w bagażniku jako pomocniczy.Jednak możesz przekrecić 6cio krotnie kluczyk w celu powiązania dwóch akumulatorów do uruchomienia silnika.
Powrót do góry
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 17:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


ok dziękuje sprawdzę i spróbuje odpalić jak naładuje oba aku
Nie powiem, że auto mnie mocno rozczarowało szczególnie , że jest z pewnych rąk , ale aku ma jeszcze oryginały a to 2005 rok produkcji czyli teoretycznie aku nie powinny już działać

Wierzę, że to tylko akumulator bo objawy są takie jakby odcieło prąd do modułu siłnika, ani kontrolek, ani systemu rozruchu bezkluczykowego, żaden wskaźnik nawet nie drgnie tylko urządzenia związane z komfortem działają.

Jak mi siię uda to napiszę aby inni z tym problemem mieli odpowiedź

Pozdrawiam
Małgosia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 17:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 18:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


głowny aku naładowany, pomocniczy naładowany w 100%, bezpieczniki sprawne, jedyne czego nie mogę sprawdzić to przekaźnika bo nie mam jak, auto milczy, liczniki martwe Sad
Jutro przy jedzie mechanik z VAG-iem, ale czy możliwe jest aby coś spalić podczas zwykłej wymiany bezpieczników na wyłączonej stacyjce ?

Zaczynam się bać ...
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 22:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Kto sprawdził i czym akumulatory,miernikiem? Rolling Eyes nie ma sie czego bać,wszystko można naprawić Idea
Powrót do góry
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 23:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Oba ładowane prostownikiem z voltomierzm, ten pierwszy pokazuje po naładowaniu ok 13V ten drugi ładował się praktycznie 2-3 min i był naładowany na voltomierzu w prostowniku prawie 14 volt

Problem, który opisuje jest nie raz poruszany na forach i na You Tube, identycznie, auto nie reaguje na kluczyk, licznik martwy,a radio, szyby i fotele działają, także światła itp...

Wyczytałam, że to może być bład w module start/access spoodowany nierawidłową procedurą wymiany akumulatora lub podczas bezkluczykowaego odpalania auta.

Wydaje mi się, że u mnie jest to samo co szeroko opisywane na forach i w filmikach - proponują podłączyć VAG-a oraz wykasować błedy w module start/access

Procedura wymiany akumulatora to wyłączenie wszystkich odbiorników, odczekanie 1 minuty i odłączenie w pierwszej kolejności klemy ujemnej

ps. podejrzewam, że sprawdzając wszystkie bezpieczniki odłączyłam także moduł immo, który teraz blokuje auto bo złapał błędy :/

Pozdrawiam
Małgosia
Powrót do góry
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 18:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Napiszę do wszystkich potomnych użytkowników tego potwora bo może się komuś przyda

- wymiana akumulatora w V10 ma specjalną procedure , jej nieprzestrzeganie może skutkować tym co ja doświadczyłam czyli na 99% uszkodzeniem procesora w zegarach i usterką modułu start/access
Usterka tego modułu, który jest umiejscowiony w liczniku objawia się martwymi licznikami, brakiem kontrolek, brakiem reakcji liczników (voltomierz,paliwo itp).
Radio ,szyby, centalny, lusertka działa , liczniki są martwe i rozrusznik nie kręci

- to samo może się stać przy wymianie bezpieczników (podczas wkładania i zaiskrzenia - skok napięcia), oraz przy próbie odpalenia z rozładowanym akumulatorem.

Reasumując - sterownik nie cierpi skoków napięcia i stąd są filmiki z takimi przypadłościami i opisy na zagranicznych forach.
Tłumaczy o także ogłoszenia gdzie właściciele wymieniają liczniki i podają to w opisie aukcji.

Auto pojechało na lawecie do warsztatu gdzie wyjmują licznik i oddają go turka napiszę niebawem.

ps. możliwa jest także próba reanimacji licznika poprzez podpięcie pod VAG - jak licznik się komunikuje to jest szansa na wykasowanie błędów i przywrócenie go do żywych ale to zależy od skali problemu po skomunikowaniu się z modułem w liczniku.

Pozdrawiam
Małgosia
Powrót do góry
Małgosia1974

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: LEXUS GS300/HYUNDAI SONATA YF/VW TOUAREG V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2016, 13:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Touareg V10 martwy nie odpala Proszę o pomoc


Cool auto naprawione przywrócona komunikacja pomiędzy sterownikami i głównym sterownikiem - powód odłączenie zasilania i cała komunikacja pomiędzy sterownikami się rozsypała i liczniki zdechły a od nich zaczyna się całe sterowanie pojazdem.
Wnioski: nie odlaczajcie akumulatora bez procedury vw i nie wymieniajcie samodzielnie bezpieczników.
Auto jest wrażliwe na skoki napięcia i później mogą być takie problemy

Pozdrawiam
Małgosia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

14 990

2009r.

247 590 km

pomorskie

VolkswagenPassat

79 900

2016r.

94 476 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System