Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldi658

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: vw phaeton 3.0 diesel 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 08:09
Temat postu:

vw phaeton brak ogrzewania.


Witam wszystkich mam problem z swoim vw phaeton 3.0 diesel rok 2004 z ogrzewaniem. Po wyłącznej klimatyzacji leci cały czas letnie powietrze nawet gdy ustawie na 28 stopni. Myślałem ze to może zawór ogrzewania który jest w komorze silnika pod podszybie ale po wymianie nic to nie dało zawór sprawny na 100 procent. Gdzie może być przyczyna? ??
Powrót do góry
Przyczaja

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 11:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.


...niestety nie pomogę rozwiązać twojego problemu, ale może rzucę nieco światła na sprawę, bo sam borykam się z podobnym.

U mnie jest tak :
Mechanik wymienił trzy silniczki sterujące klapkami od rozprowadzania powietrza i stwierdził, że jeśli chodzi o dystrybuowanie powietrza z nagrzewnicy na poszczególne strefy to powinno być ok.
Ja nie jestem przekonany.

Spece od klimy stwierdzili, że zawory nagrzewnicy uwalone. I faktycznie na dojściu do zaworów wąż był gorący a na wyjściu zimny. Powiedzieli mi, że im się jeszcze nie zdażyło założyć używanych zaworów, które podziałały nieco dłużej, bo ponoć jak one zostaną osuszone to coś się dzieje z oringami (nie wiem, nie znam się) ...ja jednak kupiłem używane na Allegro, bo jak mi w VW za nowy krzyknęli 4200zł to miałem stan przedzawałowy.

Zawór zamontowany i zdecydowanie czuć różnicę. Węże wypuszczające "wodę" na nagrzewnice ciepłe. Z kratek leci cieplejsze powietrze, ale nie gorąc (przy wyłączonej kłamie, bo jak załączona, to wali lodem). Więc jakaś różnica jest, ale mizerna. I co ciekawe z prawej strony cieplej niż z lewej, choć i to wariuje.

W ramach testu wywaliłem całkiem zawory i założyłem dwa trójniki, żeby się upewnić, że to nie "nowe" zawory znów są winne - bez rózńicy.

Odkamieniłem układ chłodzenia, żeby być pewnym, że nagrzewnice przepuszczają wodę ...jest ok, są drożne.

W połowie tygodnia auto ma wziąć znów ten mechanik od silniczków (gość robi w VW i ma pojęcie).
Moim zdaniem problem leży po stronie elektroniki i sterowania nawiewem, choć mogę się mylić, to auto mnie przerasta. Mogłem kupić Fiata Pandę, tyle że Panda nie ma tak wygodnych foteli. :/

Aha, dla informacji mam model 2003r, 3.2 benzyna.

Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi i twoje, kolego, przemyślenia ...może wspólnie coś wykombinujemy.
Powrót do góry
waldi658

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: vw phaeton 3.0 diesel 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 18:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.


Dzieki kolego za info. Za dwa tygodnie od stawiam na wymianę sprzęgła kinetycznego i i maja zerknąć do ogrzewania . jak będę coś wiedział dam znać
Powrót do góry
waldi658

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: vw phaeton 3.0 diesel 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 19:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.


I jak kolego poradziłes sobie z ogrzewaniem? ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Phaeton »

Opinie o samochodach Volkswagen Phaeton - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

86 900

2019r.

73 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

25 990

2010r.

214 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTouran

23 499

2009r.

275 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

26 900

2012r.

253 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

63 900

2016r.

153 458 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System