Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldi658

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: vw phaeton 3.0 diesel 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 08:09
Temat postu:

vw phaeton brak ogrzewania.


Witam wszystkich mam problem z swoim vw phaeton 3.0 diesel rok 2004 z ogrzewaniem. Po wyłącznej klimatyzacji leci cały czas letnie powietrze nawet gdy ustawie na 28 stopni. Myślałem ze to może zawór ogrzewania który jest w komorze silnika pod podszybie ale po wymianie nic to nie dało zawór sprawny na 100 procent. Gdzie może być przyczyna? ??
Powrót do góry
Przyczaja

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 11:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.


...niestety nie pomogę rozwiązać twojego problemu, ale może rzucę nieco światła na sprawę, bo sam borykam się z podobnym.

U mnie jest tak :
Mechanik wymienił trzy silniczki sterujące klapkami od rozprowadzania powietrza i stwierdził, że jeśli chodzi o dystrybuowanie powietrza z nagrzewnicy na poszczególne strefy to powinno być ok.
Ja nie jestem przekonany.

Spece od klimy stwierdzili, że zawory nagrzewnicy uwalone. I faktycznie na dojściu do zaworów wąż był gorący a na wyjściu zimny. Powiedzieli mi, że im się jeszcze nie zdażyło założyć używanych zaworów, które podziałały nieco dłużej, bo ponoć jak one zostaną osuszone to coś się dzieje z oringami (nie wiem, nie znam się) ...ja jednak kupiłem używane na Allegro, bo jak mi w VW za nowy krzyknęli 4200zł to miałem stan przedzawałowy.

Zawór zamontowany i zdecydowanie czuć różnicę. Węże wypuszczające "wodę" na nagrzewnice ciepłe. Z kratek leci cieplejsze powietrze, ale nie gorąc (przy wyłączonej kłamie, bo jak załączona, to wali lodem). Więc jakaś różnica jest, ale mizerna. I co ciekawe z prawej strony cieplej niż z lewej, choć i to wariuje.

W ramach testu wywaliłem całkiem zawory i założyłem dwa trójniki, żeby się upewnić, że to nie "nowe" zawory znów są winne - bez rózńicy.

Odkamieniłem układ chłodzenia, żeby być pewnym, że nagrzewnice przepuszczają wodę ...jest ok, są drożne.

W połowie tygodnia auto ma wziąć znów ten mechanik od silniczków (gość robi w VW i ma pojęcie).
Moim zdaniem problem leży po stronie elektroniki i sterowania nawiewem, choć mogę się mylić, to auto mnie przerasta. Mogłem kupić Fiata Pandę, tyle że Panda nie ma tak wygodnych foteli. :/

Aha, dla informacji mam model 2003r, 3.2 benzyna.

Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi i twoje, kolego, przemyślenia ...może wspólnie coś wykombinujemy.
Powrót do góry
waldi658

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: vw phaeton 3.0 diesel 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 18:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.


Dzieki kolego za info. Za dwa tygodnie od stawiam na wymianę sprzęgła kinetycznego i i maja zerknąć do ogrzewania . jak będę coś wiedział dam znać
Powrót do góry
waldi658

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: vw phaeton 3.0 diesel 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 19:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) vw phaeton brak ogrzewania.


I jak kolego poradziłes sobie z ogrzewaniem? ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Phaeton »

Opinie o samochodach Volkswagen Phaeton - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan Allspace

102 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

16 500

2006r.

298 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf Plus

27 000

2009r.

197 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

14 990

2009r.

247 590 km

pomorskie

VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System