Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Cytat:
"1xdexterx1"
ja od wczoraj mam podobny problem, tak wszystko działało bez zarzutów ale wczoraj po otworzeniu bagażnika niestety już nie mogłem go zamknąć.


Witam
Tego typu problem również przerabiałem jeśli po naciśnieciu klami (listwy) słychać jak silnik w zamku prubuje odblokować rygiel, a klapy nie da się zamknąć najprawdopodobniej jest do wymiany jednak cały zamek.
U mnie skończyło się na wymianie zamka (koszt około140-165zł) w którym pękła sprężyna i nie cofało rygla. W zasadzie nowy zamek i roboty na drobną godzinkę.
Powrót do góry
kanaha

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów
Posiadane auto: Modus 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


podłącze się pod temat,

u mnie klapa zamyka się i otwiera, jednakże po naciśnięciu klamki słychać bardzo głośne wycie myślę że silnika, jest to bardzo irytujące, zastanawiam się czy konserwacja układu środkiem typu WD40 coś da , proszę o porady
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 12:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


WD 40 moze tylko pomoc w zakonczeniu zywota - rozebrac klape , sprawdzic co wyje , ewentualnie sprobowac przesamarowac jakim olejem lekkim - sprawdzic czy pomoglo - jesli nie - czeka wymiana
Powrót do góry
gadu-gadu
enduro

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 7

Posiadane auto: TOURAN 2.0 TDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 21:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


witam,mam problem z klapą,nie otwiera się inie zamyka,ręcznie od środka nic z tego,od czego zacząć
Powrót do góry
aparat

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Touran 2,0 TDI DSG prawie Full BKD 2005r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Witajcie koledzy.
Bardzo częstą przyczyną problemów z zamkiem tylnej klapy spowodowana jest klamką zespoloną z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.Objawia się to samoczynnym otwieraniem bagażnika ,problemem z jego zamknięciem oraz "pstrykaniem " silnika zamka.Dodatkowo w moim przypadku rozładowywał się akumulator ponieważ jak wiadomo pobór prądu spada dopiero po jakimś czasie od zamknięcia samochodu.Jeśli więc co jakiś czas (możecie tego nie zauważyć ) silnik zamka sobie "pstryka " Very Happy to pobór ten nie spadnie i po nocy akumulator słabszy. Przyczyna - przebicie wewnątrz zatopionych w plastiku ścieżek pomiędzy gniazdem wtyczki a mikrowłącznikiem klamki.Przebicie u mnie i nie tylko u mnie było znikome ale wystarczyło.W czasie letnich upałów problemów nie było aż do czasu jak sobie deszczyk spadł.Rozważcie więc i tą możliwość. Pozdrawiam

PS. Nie kupowałem nowej klamki lecz znalazłem i przeciąłem zatopione w plastiku ścieżki a następnie styki gniazda elektr. z mikrowłącznikiem połączyłem przewodami.Miejsca połączeń zalałem odpowiednim klejem aby zminimalizować przebicie na wskutek wilgoci.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Hej ja z miesiąc temu miałem to samo. Rezystancja pomiędzy stykami wynosiła około 50 omów. Na moje to problemem są stalowe ścieżki poprowadzone wewnątrz tej klamki. W zimę jak dostaną soli to korodują niemiłosiernie i wkońcu tlenek ładnie zaczyna zwierać do sąsiednich ścieżek i mamy co mamy.

Ja zrobiłem tak samo uciołem kable i podpiołem się bezpośrednio do mikrostyku zalewając wszystko klejem na ciepło. Teraz już nie będzie poblemu.
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
Jazło

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice woj.Opolskie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 AZV 100 kW
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 27 Kwi 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


witam kolegów! też od dziś mam problem z klapą bagażnika. Nie mogłem jej otworzyć. Dopiero po zdjęciu plastików udało się ją otworzyć. Kumpel sprawdził mikrostyk klamki, zamek z siłownikiem i niby sprawne. ale okazuje się, że żeby otworzyć zamek powinien po kablu biało zielonym chyba, pójść + który powinien dotrzeć do zamka a tak się nie dzieje. Chyba że jest inaczej. Co może być zepsute? Nigdy nic nie świrował. Wczoraj normalnie otworzyłem i zamknąłem a dziś nikija. Czy może to być wina jakiegoś sterownika? jeśli tak to gdzie go szukać?
_________________
Jazło
Powrót do góry
Jazło

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice woj.Opolskie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 AZV 100 kW
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 08:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Byłem wczoraj u elektryka. Pomierzył posprawdzam i stwierdził że to bardzo dziwne zachowanie. Obstawia klamkę z mikro włącznikiem. Zamek działa bo dał się otworzyć na teście z komputera. Mam wyciek płynu spryskiwaczy, który lał mi się prosto na przewody klamki, Może to był jakiś powód. Płyn wycieka z mechanizmu wycieraczki tylnej szyby.
_________________
Jazło
Powrót do góry
Jazło

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice woj.Opolskie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 AZV 100 kW
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 07:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Wszystko już jasne. Pękł przewód spryskiwacza, zalał moduł komfortu aż wyżarło jeden z pinów odpowiadający za komunikacje modułu z zamkiem pokrywy bagażnika. Wymontowałem, osuszyłem, zalutowałem jeden kabelek z nóżki ułamanego pinu podłączając do do kabla w kostce i teraz działa. Ten wyciek narobił więcej spustoszenia. To samo z AIBAGIEM. Teraz susze naprawiam i kładę całkowicie nowy przewód spryskiwacza do tylnej wycieraczki. Zalanie unieruchomiło również webasto.
_________________
Jazło
Powrót do góry
msiejko

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw touran 2004 1,9 TDI 105 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 19:14
Temat postu:

Nazwa i rozmiar wkrętaka do zamka tylnej klapy Touran VW


Witam wszystkich użytkowników tego forum.
Posiadam auto VW Touran 2004 1,9 tdi
Potrzebuję wymienić zamek tylnej klapy i niestety domowymi narzędziami nie mogę go odkrecić, jest mocowany na jakichś dwóch wkrętach, ale nie wiem jakich.
Bardzo proszę o informację jaki wkrętak muszę dokupić? Oraz proszę o podanie modelu i rozmiaru.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
_________________
marcins.
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Pią 18 Sty 2013, 19:33
Temat postu:

Re: Nazwa i rozmiar wkrętaka do zamka tylnej klapy Touran VW


msiejko napisał:
Bardzo proszę o informację jaki wkrętak muszę dokupić? Oraz proszę o podanie modelu i rozmiaru.


Są to klucze typu TORX dostępne jako zestawy (bity) w każdym markecie.

Do zamka jak się nie mylę to o symbolu T-40
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
esiup

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 14:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Witam.

Mój problem był taki : bagażnik otwierał się sam . Po odłączeniu klamki ( wtyczka) problem znikał.
WYMIENIŁEM całą kompletną klamkę i problemu niema .... -). Laughing
Powrót do góry
czapel7

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów/Podkarpacie
Posiadane auto: Touran 1.9 Tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 12:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Cytat:
Witajcie koledzy.
Bardzo częstą przyczyną problemów z zamkiem tylnej klapy spowodowana jest klamką zespoloną z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.Objawia się to samoczynnym otwieraniem bagażnika ,problemem z jego zamknięciem oraz "pstrykaniem " silnika zamka.Dodatkowo w moim przypadku rozładowywał się akumulator ponieważ jak wiadomo pobór prądu spada dopiero po jakimś czasie od zamknięcia samochodu.Jeśli więc co jakiś czas (możecie tego nie zauważyć ) silnik zamka sobie "pstryka " Very Happy to pobór ten nie spadnie i po nocy akumulator słabszy. Przyczyna - przebicie wewnątrz zatopionych w plastiku ścieżek pomiędzy gniazdem wtyczki a mikrowłącznikiem klamki.Przebicie u mnie i nie tylko u mnie było znikome ale wystarczyło.W czasie letnich upałów problemów nie było aż do czasu jak sobie deszczyk spadł.Rozważcie więc i tą możliwość. Pozdrawiam

PS. Nie kupowałem nowej klamki lecz znalazłem i przeciąłem zatopione w plastiku ścieżki a następnie styki gniazda elektr. z mikrowłącznikiem połączyłem przewodami.Miejsca połączeń zalałem odpowiednim klejem aby zminimalizować przebicie na wskutek wilgoci.


Panowie jak znaleźć te ścieżki i dostać się do tego mikrowłącznika. Bardzo proszę o dokładniejsze wskazówki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
arkadiusz301

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2014, 13:04
Temat postu:

Brak prądu w zamku tlnej klapy


Witam.

Proszę o pomoc Czy ktoś z Was miał taki problem... Kupiłem nowy zamek tylnej klapy - stary niestety wogule nie reagował i nie chciał się zamykac... Zamek kupiłem nowy oryginalny w VW podłączyłem i działał jakieś 3 miesiące Teraz wogule nie reaguje i nie ma możliwości otwarcia czy pilotem czy też centralnym z drzwi... Szukałem przyczyny ale udało mi się tylko zlokalizować brak prądu na wyjściu do zamka klapy jak i klamki (microprzełącznmika) Odłączyłem akumulator i nic, bezpieczniki dobre - chyba że jest gdzieś jakiś ukrytyMiał ktoś coś takiego?
Powrót do góry
dudi261

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żelechów
Posiadane auto: Honda CRV 2007r 2.0 B/G
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2015, 14:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Zaczął mi nawalać zamek klapy tylnej. Objawy podobne do opisywanych w temacie. Zamek w ogóle nie reagował na próby jego normalnego otworzenia (mikroprzełącznikiem) za to w dziwnych okolicznościach nieraz, niekontrolowanie się włączał powodując otwarcie klapy na jeden ząbek. Już miałem zamawiać nowy zamek ale czytając temat wyłania się także problem z listwami z mikrowłącznikiem. I faktycznie po wymontowaniu i sprawdzeniu okazało się, że przyczyna niedziałającego zamka tkwi w listwie. Można to łatwo sprawdzić odpinając 4 pinową wtyczkę z listwy. Na wtyczce są numery kabli od 1 - 4. U mnie nr.3 i 4 odpowiadają za otwieranie zamka. Przy zamku będącym w pozycji "zamknięty" trzeba zewrzeć zworką te kable i jeżeli zamek normalnie się otwiera to wina leży z listwie z włącznikiem . Tam znowu wszystko jest zatopione w plastiku więc trochę na wyczucie małą szlifierką zdarłem plastik w obrębie tego mikrowłącznika ale od tylnej strony, tam gdzie jest wybrzuszenie i pokazały się biegnące blaszki. Do nich przylutowałem dwa kabelki, które następnie podłączyłem do kabli przed wtyczką i wszystko działa prawidłowo. Kabelki zatopiłem w kleju. Zaoszczędziłem parę stuwek i niewiele mi to czasu zabrało.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTouran

15 900

2005r.

218 202 km

łódzkie

VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

87 300

2020r.

32 659 km

podkarpackie

VolkswagenPassat

14 990

2009r.

247 590 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System