Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemekpb1

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI 140 km
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 18 Lip 2016, 10:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Witam. U mnie występuje problem następujący : otwieram centralny zamek z kluczyka a klapy bagażnika nie można otworzyć, po otwarciu którychkolwiek drzwi pojazdu klapa się otwiera, jakieś sugestie? strasznie irytujące jest to otwieranie drzwi by dostać się do bagażnika.
Powrót do góry
drkn

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sty 2020, 21:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


aparat napisał:
Witajcie koledzy.
Bardzo częstą przyczyną problemów z zamkiem tylnej klapy spowodowana jest klamką zespoloną z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.Objawia się to samoczynnym otwieraniem bagażnika ,problemem z jego zamknięciem oraz "pstrykaniem " silnika zamka.Dodatkowo w moim przypadku rozładowywał się akumulator ponieważ jak wiadomo pobór prądu spada dopiero po jakimś czasie od zamknięcia samochodu.Jeśli więc co jakiś czas (możecie tego nie zauważyć ) silnik zamka sobie "pstryka " Very Happy to pobór ten nie spadnie i po nocy akumulator słabszy. Przyczyna - przebicie wewnątrz zatopionych w plastiku ścieżek pomiędzy gniazdem wtyczki a mikrowłącznikiem klamki.Przebicie u mnie i nie tylko u mnie było znikome ale wystarczyło.W czasie letnich upałów problemów nie było aż do czasu jak sobie deszczyk spadł.Rozważcie więc i tą możliwość. Pozdrawiam

PS. Nie kupowałem nowej klamki lecz znalazłem i przeciąłem zatopione w plastiku ścieżki a następnie styki gniazda elektr. z mikrowłącznikiem połączyłem przewodami.Miejsca połączeń zalałem odpowiednim klejem aby zminimalizować przebicie na wskutek wilgoci.


Cześć
Piszę dla tych co mają powyższy problem z zamkiem który się ciągle otwiera w bagażniku, też miałem taki problem ale udało mi się go rozwiązać. Poniżej przedstawiam rzeczy które próbowałem:

1. próbowałem WD40 psikać cały zamek ale to nie pomogło
2. W moim przypadku na pewno nie było to sam zamek bo 1,5 roku temu kupiłem nowy oryginalny
3. Po wypięciu wtyczki od listwy plastikowej zamka, zamek się już nie otwierał pod czas jazdy ale musiałem wchodzić do bagażnika aby go otworzyć tą małą wajchą przy zamku ręcznie.(w późniejszym czasie założyłem sobie kawałek drutu i nim otwierałem, oczywiście wcześniej zdjąłem wszystkie plastiki) rozwiązanie nie wystarczające.
4. ktoś na forum mówił że jest to z powodu wilgoci która "wejdzie" do tej plastikowej listwy co jest do klamki bagażnika - dlatego suszyłem na grzejniku listwę cały weekend - Pomogło tylko na 15 min. potem dalej to samo. ( choć z początku się cieszyłem, ale jak tylko otworzyłem drzwi przednie kierowcy to błąd dalej się odtworzył)
5. zasugerowałem się odpowiedzią od "aparat" i to mi dużo pomogło, ale od początku. Wypiąłem najpierw całą listwę plastikową i postanowiłem wymienić mikrostycznik na inny który znalazłem na internecie (Przełącznik MSW-12B koszt 3 zł), ale przed tem sprawdziłem podłączając sam przełącznik bez listwy czy się zamek otwiera( stycznik ten podłączeyłem pod pin 3 i 4 z kostki), działało super, dlatego tak jak kolega "aparat" opisywał - zdrapałem ten dziwny plastik na tyle stycznika i wylutowałem stycznik, potem chciałem już w jakiś sposób wepchać tam ten nowy stycznik ale coś mnie tknęło aby spróbować czy bez wkładania stycznika do listwy, jak go tylko podłącze na krótko do ścieżek na listwie czy też będzie super działało.
No i wtedy okazało się jednak że zamek dalej się sam samoczynnie otwiera. stycznik który miał być zły było dobry.
Dlatego zrobiłem jeszcze jeden test, spróbowałem całkowicie ominąć listwę plastikową, czyli podłączyłem do kostki z auta nowy stycznik oraz żarówki podświetlenia. okazało się że jest dobrze.

Więc zrobiłem tak - włożyłem z powrotem mój oryginalny stycznik do tego plastiku, ścieżki które od niego wychodziły w plastikowej listwie odsłoniłem grotem lutownicy i śrubokrętem a następnie je przeciąłem, aby prąd nie szedł na listwę. do tak spreparowanego stycznika wlutowałem nowe kable i połączyłem je z kablami 3 i 4 z kostki.
Następnie zrobiłem oświetlenie tablicy omijając całkowicie listwę plastikową.( poprowadziłem nowe kable do żarówek a właściwie do tych spinek na których są żarówki, spinki od plastikowej listwy odizolowałem zwykłą izolacją. Warto dodać że za oświetlenie tablicy odpowiadają piny 1 i 2 na kostce.

Tak przygotowane kable przykryłem tym metalem co zasłania klamkę i podłączyłem do kostki wychodzącej z samochodu.

Działa już jakiś czas to moje rozwiązanie, dzięki niemu wiem że zaoszczędziłem parę złotych na kupno plastikowej listwy (450zł nowa).Jeśli komuś potrzeba posiadam jeszcze zdjęcia jak to robiłem i mogę podesłać.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenFox

10 500

2009r.

156 431 km

łódzkie

VolkswagenCaddy

41 900

2015r.

189 808 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

54 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

81 900

2020r.

84 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System