Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kanciok

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 09:52
Temat postu:

Problem z klapą bagażnika


Tak jak w temacie, mam problem z klapą.
Nie wiem jak to opisać, klapa zatrzaskuje się jakby na dwa ząbki i po chwili (nie zawsze) o jeden ząbek popuszcza, przy czym słychać zadziałanie (nie wiem czy to elektromagnes, siłownik ele. czy silniczek) mechanizmu do otwierania i w tym momencie gdy w/w sytuacja zaistniała nie sposób jest otworzyć bagażnika i więcej, po dociśnięciu klapy na swoje miejsce tzn. pozycja zamknięta, wcale nie można go otworzyć. Nic nie daje ciągnięcie za przysłowiową klamkę a bagaż muszę wsadzać od środka za fotelami pasażerów Sad
Ktoś miał taki problem ?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 13:30
Temat postu:

Re: Problem z klapą bagażnika


kanciok napisał:
... i w tym momencie gdy w/w sytuacja zaistniała nie sposób jest otworzyć bagażnika i więcej, po dociśnięciu klapy na swoje miejsce tzn. pozycja zamknięta, wcale nie można go otworzyć. Nic nie daje ciągnięcie za przysłowiową klamkę...


Sprawdź czy po takim zamknięciu da się otworzyć klapę po wcześniejszym naciśnięciu przycisku odblokowania zamka centralnego (w drzwiach kierowcy).

Czy otwieranie z pilota nie pomaga?
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
kanciok

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Niestety nie pomaga:(
Co setny raz da się otworzyć.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
gopher

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend 1.9JTD 110 ELX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 19:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Mam ten sam problem. Dod dzisiaj raz się otwierał a raz nie i trzeba było kluczykiem tylną klapę otwierać. Dzisiaj kaplica nie da się otworzyć nawet kluczykiem. Klamka wogole jakby nie działała. Odkręciłem plastikowy dekiel od tylnej klapy i dostałem się do mechanizmu. Żeby otworzyć bagażnik, trzeba pociągnać za taki pręt, słychąć "odłgoś" i otwiera się bagażnik. Wygląda na to jakby coś nie odbijało, albo za słobo ruszało tymi prętami. Co to może być, co wymienić jak to naprawić, bo to truchę uciążliwe i bezsensu jak mam za każdym razem otwierać bagażnik od środka:(...
Powrót do góry
kanciok

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 00:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


No to troszkę inaczej niż u mnie, ja nie mam prętów tylko druty, wszystko działa elektrycznie. Co gorsze otwieranie klapy jest zespolone z oświetleniem tablicy rejestracyjnej, koszt wymiany elementu około 600pln (górnika nie stać na to)
więc znajomy elektryk wymontował to cacko, usunął plastik, którym zalany jest mikro przełącznik w klamce i teraz szuka podobnego na podmianę, koszt z robocizną około 50pln, różnica zaje-fajna:)
Na razie bagażnik otwieram od środka włażąc za fotele pasażerów i przy pomocy żarówki z dwoma drutami wtykanymi w odpowiednie miejsce udaje mi się unieść klapę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 00:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eSJot

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno [SJ]
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI XII 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 22:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


No właśnie się zastanawialem, w jaki sposób można otworzyć bagażnik od środka. Myślałem, że masz na myśli jakąś dźwigienkę, której nie zauważyłem bo instrukcje na ten temat milczą. A otwieranie kluczykiem u mnie polega na naciśnięciu przycisku w kluczyku, nie mam tradycyjnego zamka z dziurką. Jak to wyglądada w Waszych klapach? bo przyznam, że wolałbym mieć awaryjnie taki zamek.
_________________
Marek
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 00:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Kanciok nie wiem skąd masz takie informację o klamce ale ja dzisiaj zamówiłem w ASO VW nową za 210 zł brutto na allegro są po 130 zł używane. Wymiana samego przełącznika nic nie pomoże właśnie dzisiaj to przerobiłem. Mam obawy czy wymiana całej klamki coś pomoże może to być zwarcie gdzieś w wiązce przewodów. W poniedziałek wymienie to odpisze.
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 00:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


W zamku są odczytywane dwa położenia (dwa mikrostyki). Np. przy zamknięciu "na pierwszy zabek" zgaśnie oświetlenie bagażnika, ale dla sterownika komfortu klapa nadal jest niezamknieta (kontrolka lub symbol otwartej klapy sie pali). Dopiero pełne zamknięcie "na drugi ząbek" jest traktowane jako zamknięta klapa.

PS. Jesli ktoś nie ma kontrolki ani symbolu na MFA+ (czyli ma wyposażenie w wersji bida) to fakt nie domknięcia klapy łatwo stwierdzić po tym, że wycieraczka nie ruszy. Z resztą z maską przednią też jest tak samo ...
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 01:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Turanek dobrze piszesz ale o zamku. Zamek jest cały zabudowany razem z siłownikiem i do niego raczej sie nie dobierzesz jest sterowany elektrycznie i ma dwustrefowy czujnik zamknięcia zamka. Jak odłaczysz wiązkę która idzie do klamki to się zamek sam nie otwiera jak tylko podłączasz wtyczkę powstaje gdzies zwarcie i klapa odskakuje na pierwszy zamek. Dlatego wytypowałem klamkę w której to właśnie jest mikro przełącznik który wymieniłem i dalej jest to sam. Zamówiłem całą klamke w serwisie bo powiedzieli mi że to pomoże ale do końca nie jestem przekonany według mnie może to być zwarcie gdzieś w wiązce przy klapie.
Powrót do góry
kanciok

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 16:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


MrPetri napisał:
Turanek dobrze piszesz ale o zamku. Zamek jest cały zabudowany razem z siłownikiem i do niego raczej sie nie dobierzesz jest sterowany elektrycznie i ma dwustrefowy czujnik zamknięcia zamka. Jak odłaczysz wiązkę która idzie do klamki to się zamek sam nie otwiera jak tylko podłączasz wtyczkę powstaje gdzies zwarcie i klapa odskakuje na pierwszy zamek. Dlatego wytypowałem klamkę w której to właśnie jest mikro przełącznik który wymieniłem i dalej jest to sam. Zamówiłem całą klamke w serwisie bo powiedzieli mi że to pomoże ale do końca nie jestem przekonany według mnie może to być zwarcie gdzieś w wiązce przy klapie.


Słowo w słowo miałem to samo i nie sądzę, żeby był to defekt odosobniony gdyż jak każdy wie w salonie VW nie magazynują części na które nie ma popytu a klamkę dostałem od ręki, czyli jest zainteresowanie tym produktem.
Podziwiam też twoją odwagę kupując na Allegro używaną, moja miała cztery lata, jak wiadomo ścieżki elektryczne są zatopione w plastiku więc niby jest to szczelnie zamknięte a jednak po podłączeniu do induktora stan izolacji pływał tak jakby gdzieś dostała się woda. Oby działał bez problemu, ja jednak wolałem z gwarancją. Też pierwszym moim krokiem była wymiana mikro przełącznika.

I jeszcze co do otwierania klapy ręcznie to jest sposób następujący:
Wczołgujemy się do bagażnika, otwieramy kieszeń na trójkąt ostrzegawczy, wyjmujemy go. No dolnej ściance jest otwór w który wkładamy palec, śrubokręt i przesuwamy małą dźwignię. To wszystko Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 01:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Przeca pisałem że zamówiłem nową w ASO VW za 210 zł. Podałem też cenę z allegro 130 zł. Ja nie kupuję na allegro urzywanych rzeczy, chciałem Cie uświadomić bo pisałes wcześniej że u was w ASO chcieli 600 zł Very Happy . Rozmumiem że u Ciebie problem znikł po wymianie klamki.
Powrót do góry
kanciok

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 09:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


MrPetri napisał:
Przeca pisałem że zamówiłem nową w ASO VW za 210 zł. Podałem też cenę z allegro 130 zł. Ja nie kupuję na allegro urzywanych rzeczy, chciałem Cie uświadomić bo pisałes wcześniej że u was w ASO chcieli 600 zł Very Happy . Rozmumiem że u Ciebie problem znikł po wymianie klamki.

Sorki, że źle zrozumiałem (po uroczystościach Barbórkowych byłem) problem znikł i wszystko działa Smile
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Łódź

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran '05 Trendline 1.9 TDI 105KM BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 14:14
Temat postu:

Klamka bagażnika Touran 2005


Koledzy.
Mam ten sam problem co wy mieliście. Kupiłem juz klamkę tylko nie wiem jak sie zabrać do jej wymiany.
Batrdzo was proszę o podpowiedź jak się ja demontuje. Czy robić to przy rozpiętym akumulatorze? Na co zwrócić uwagę.
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
kanciok

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 14:48
Temat postu:

Re: Klamka bagażnika Touran 2005


Łódź napisał:
Koledzy.
Mam ten sam problem co wy mieliście. Kupiłem juz klamkę tylko nie wiem jak sie zabrać do jej wymiany.
Batrdzo was proszę o podpowiedź jak się ja demontuje. Czy robić to przy rozpiętym akumulatorze? Na co zwrócić uwagę.
Z góry dziękuję.


Cztery śrubki, pięć nakrętek i dwanaście zatrzasków,- reszta jak w mailu Smile
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 00:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z klapą bagażnika


Ja akumulatora nie odłączałem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

17 500

2012r.

199 000 km

lubelskie

VolkswagenJetta

34 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

VolkswagenTouran

21 900

2008r.

231 713 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

21 900

2014r.

98 010 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System