Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Crafter ) Bierze płyn chłodzący, chciałbym wykluczyć pęknięcie głowicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veithomas

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Sty 2017, 20:08
Temat postu:

Bierze płyn chłodzący, chciałbym wykluczyć pęknięcie głowicy


Witam,

wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się czerwona kontrolka chłodnicy. Okazało się że po raz pierwszy od lata poziom płynu chłodniczego spadł mocno poniżej minimum. Dolałem do maksimum, ale po przejechaniu około 200 km poziom spadł tym razem do połowy pomiędzy minimum a maksimum. Po wstępnych oględzinach zauważyłem wyciek przy osprzęcie znajdującym z tyłu silnika na górze po lewej stronie, pod podszybiem stojąc przed samochodem. Nie wiem czy dobrze rozpoznałem że jest to termostat... będę to sprawdzał we wtorek, ale zaniepokoiło mnie co innego.

W międzyczasie wyczytałem że silnik VW 2,0 TDI z 16 zaworami to jeden z najbardziej awaryjnych silników, i jego główną awarią jest pękanie głowicy i przedostawanie się płynu chłodniczego do cylindrów...

Wyczytałem, też że można sprawdzić czy taka awaria ma miejsce poprzez sprawdzenie czy pod korkiem wlewu oleju jest "masło" i czy na bagnecie widać jakieś zanieczyszczenia.

Mam dwa pytania,

1. czy mój silnik to ten awaryjny silnik? VW Crafter 2011 1968 cm3, 100KW,
2. czy potwierdzacie wskazany sposób sprawdzenia sytuacji z pękniętą głowicą.

z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 22 Sty 2017, 22:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Bierze płyn chłodzący, chciałbym wykluczyć pęknięcie głowicy


zapytaj o problemy na forum vw bo tu biewiele sie dzieje
maslo na korku w obecnych teperaturach jest czyms normalnym wiec na takiej diagnozie niemozna polegac
typowy objaw spalania wody to bialy dym tyle ze nawet przy temp blisko 0st C to norma
w wiekszosci przypadkow peknienta glowica powoduje babelkowanie w zbiorniczku na zapalonym rozgrzanym silniku a plyn raczej ucieka po zgaszeniu silnika
wydaje mi sie ze masz wyciek i to wszystko, lebszy mechanik ma tester ktory wykrywa spaliny w wodzie, warto sprobowac ale zacznij od wyciekow
ps jak z moca tego silnika? niedawno kupilem 2.5 z 11 roku z moca 109km i szalu niema, umowilem sie na chipowanie na 160 + ciecie dpfa i zobaczymy, w kazdym badz razie vivaro 2.5 w porownaniu z crafterem to sportowa fura
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
veithomas

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 23:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Bierze płyn chłodzący, chciałbym wykluczyć pęknięcie głowicy


Dokładnie tak jak mówisz, moc zupełnie wystarczająca aby komfortowo spełniać swoje zadania, chociaż musze tez powiedzieć że 200tys km Vivaro 1,9 nauczyło mnie również płynności w jeździe. Wolę wolniej dojeżdżać do świateł niż później na nich stać Smile Wiesz co mam na myśli Smile Płynna jazda na naszych drogach to nadal temat nie znany i nie doceniany przez większość kierowców, pomimo że już chyba w standardzie wszystkie nowe auta posiadają tempomat. Smile

Mój VW ma 136KM więc daje rade Smile

Ale co do tematu, to miałeś rację, także piwo ode mnie Smile Pomimo, że Twoją odpowiedź czytam po tym jak samemu znalazłem WYCIEK Smile

Problem był w złym doborze średnicy trójnika w połączeniu przewodów płynu chłodzącego zamontowanego przy podłączeniu dodatkowej nagrzewnicy. Średnica trójnika była za mała w strosunku do średnicy przewodów, przez co obejmy aby dobrze uszczelnić musiały zostać bardzo mocno dokręcone, co spowodowało przecięcie jednego z przewodów.

Ale test zawartości CO2 w płynie przeprowadzę w obu samochodach, z czystej ciekawości. Na allegro za 47zł.

Dzięki!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne

8) DPF »

VolkswagenMultivan

88 900

2014r.

170 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie

VolkswagenCaddy

27 900

2010r.

219 737 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenMultivan

75 500

2010r.

399 000 km

śląskie

VolkswagenFox

10 490

2010r.

140 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System