Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BUBER

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: VW BORA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 21:01
Temat postu:

zmiana zwykłych lamp na xenony


Witam potrzebuje schematu lub instrukcji jakie zamienić piny żeby kostki ze zwykłych lamp pasowały na xenon. PRAW LAMPA przetwornica na przewodzie LEWA przetwornica przyczepiona od spodu.
Powrót do góry
marcin.k80

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiebodzice
Posiadane auto: VW Bora 2.0 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 01:38
Temat postu:

Re: BORA ZMIANA ZWYKŁYCH LAMP NA XENON


Ksenony- fajna sprawa jednak musisz pamiętać o tym aby misiaczki do ciebie sie nie czepiały- oblig spryskiwacz no i odpowiednia konstrukcja lampy opisana na kloszu DC lub DR lub w przypadku biksenonu DC/R bo samo przełożenie żarówek daje marny efekt no i moża na drodze dowód zostawić....
Powrót do góry
fank3r

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW Bora 2,3 V5
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 17:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


bezmyślnością jest zakładanie pseudo xenonów do zwykłych lamp, oprócz tego że ładne światło nic więcej to nie daje bo świecą w cały świat i do toego jeszcze oślepiają innych kierowców! dla optimum świecenia jest posiadanie soczewki która skupia światło i je odpowiednio kieruje. tyle w temacie!
_________________
jedź i pozwól jechać innym...
Powrót do góry
gadu-gadu
sowiq

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 20:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Mój znajomy w kupionym używanym aucie wyjął pseudo-xenony i założył zwykłe lampy, bo te pierwsze (a raczej przetwornice) dawały tak duże zakłócenia, że nie działało mu CB-radio :]
Powrót do góry
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 15:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


wiem ze temat dosyc stary ale nie moglem sie powstrzymac
nie czytacie ze zrozumieniem postu autora lub nie wiecie o tym ze ORG lampy xenonowe maja wtyk na 12 pin a ORG lampy na h4 maja 10 pin

prosze jak ci sie jeszcze przyda

Rozpiska pinów w 10-pinowej wtyczce zwykłych lamp (w obu lampach jest tak samo):

1. +12V silniczka regulacji (niebieski)
2. +12V przeciwmgłowych (żółty)
3. masa silniczka regulacji (brązowy)
4. masa świateł mijania, pozycyjnych i kierunkowskazu (brązowy)
5. Control silniczka regulacji (z regulatora na desce) (czarny)
6. +12V kierunkowskazu (fioletowo-pomarańczowy)
7. +12V świateł mijania (czerwony)
8. masa świateł przeciwmgłowych i drogowych (brązowy)
9. +12V świateł drogowych (fioletowo-czarny)
10. +12V świateł pozycyjnych (fioletowo-żółty)


rozpiska pinów wtyczek 12-pinowych lamp xenonowych:

- strona kierowcy:
1. +12V silniczka regulacji (czarny i fioletowy)
2. Linia diagnostyczna K-line (szary)
3. +12V świateł pozycyjnych (zielony)
4. +12V kierunkowskazu (niebieski)
5. +12V świateł drogowych (czerwony)
6. +12V świateł mijania (przetwornica) (żółty gruby)
7. masa świateł drogowych, silniczka regulacji i czujnika poziomu (brązowy gruby i brązowy cieńszy)
8. masa świateł mijania (przetwornica), pozycyjnych i kierunkowskazu (brązowy gruby)
9. +12V czujników poziomu (niebieski cieńszy)
10. Sygnał tylnego czujnika poziomu (zielony cieńszy)
11. Czujnik prędkości GALA (żółty cieńszy)
12. Sygnał przedniego czujnika poziomu (żółty cieńszy)

- strona pasażera:
1. +12V silniczka regulacji (czarny i fioletowy)
2. Linia diagnostyczna K-line (szary)
3. +12V świateł pozycyjnych (zielony)
4. +12V kierunkowskazu (niebieski)
5. +12V świateł drogowych (czerwony)
6. +12V świateł mijania (przetwornica) (żółty gruby)
7. masa świateł drogowych, silniczka regulacji i czujnika poziomu (brązowy gruby i brązowy cieńszy)
8. masa świateł mijania (przetwornica), pozycyjnych i kierunkowskazu (brązowy gruby i brązowy cieńszy)
9. +12V czujników poziomu (niebieski cieńszy)
10. puste
11. Czujnik prędkości GALA (żółty)
12. puste

jestem po takiej operacji i nic skomplikowanego .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 15:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gdancu

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy/Śląsk
Posiadane auto: Vw Bora 1.9 TDI 130PS
Piwa: 3/19
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 18:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Czyli jak bym chciał zrobić sobie xenony to musze przerabiać wtyczkę 10 pinową na 12 pinową?
Powrót do góry
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 19:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Gdancu napisał:
Czyli jak bym chciał zrobić sobie xenony to musze przerabiać wtyczkę 10 pinową na 12 pinową?

sa dwie mozliwosci a w sumie trzy , oczywiscie mowa o ORG lampach xenonowych do bory
1 przerobienie gniazda lampy na 10 pinowe
2 przerobienie wtyczki wiazki na 12 pinowa
3 zrobienie redukcji

powiem tak przerobienie gniazda w lampie koszt okolo 50 zl ja kupilem dwie lampy angole i z nich wykorzystalem gniazda, mozna wyjac gniazda ze starych lamp i wtedy koszt jest minimalny tylko robota ale dwie lampy ktore nam zostaja sa niekompletne
przerobienie wtyczki wiazki koszt okolo 100 zl na 2 lampy [ zakup wtyczek w ASO ]
zrobienie redukcji okolo 150 zl [ przy zakupie wtyczek i gniazd w ASO ] lub kupienie gotowej redukcji na alledrogo 200 - 250 zl
apropo jakby ktos byl zainteresowany to taka redukcjie moge odsprzedac zrobiona za 120 zl
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 17:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Mam podłączone xenony i fakt jest taki że jak kupisz chińszczyzne to faktycznie są zakłucenia np. radia cb.Jeżeli chodzi o oślepianie to jak kupować to żarniki nie dalej jak 5000k bo wyższy to już w niebieski wchodzi i oczywiście podstawą jest wymiana lamp na soczewkowe.Wystarczy dobrze ustawić światła i jest dobrze to nikogo nie oślepia a za to widziałem mnustwo samochodów z tradycyjnymi lampami co świecą w niebo.Soczewka ma to do siebie że daje widzialną granice gdzie świeci.Jeżeli chodzi o przerabiabianie to nic podobnego.W zestawie dostaje się komplet przewodów do podłączenia z oryginalną instalacją więc cała wymiana lamp zajmuje ok 1,5 do 2h a poprawa widzialności jest kolosalna.Nie trzeba ptrzerabiać instalacji wystarczy podpiąć wtyczki i jest OK.
Każdy kupuje i wymienia sobie lampy na włąsną odpowiedzialność bo np przeglądu może nie przejść.
Powrót do góry
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 18:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


borka115 napisał:
Mam podłączone xenony i fakt jest taki że jak kupisz chińszczyzne to faktycznie są zakłucenia np. radia cb.Jeżeli chodzi o oślepianie to jak kupować to żarniki nie dalej jak 5000k bo wyższy to już w niebieski wchodzi i oczywiście podstawą jest wymiana lamp na soczewkowe.Wystarczy dobrze ustawić światła i jest dobrze to nikogo nie oślepia a za to widziałem mnustwo samochodów z tradycyjnymi lampami co świecą w niebo.Soczewka ma to do siebie że daje widzialną granice gdzie świeci.Jeżeli chodzi o przerabiabianie to nic podobnego.W zestawie dostaje się komplet przewodów do podłączenia z oryginalną instalacją więc cała wymiana lamp zajmuje ok 1,5 do 2h a poprawa widzialności jest kolosalna.Nie trzeba ptrzerabiać instalacji wystarczy podpiąć wtyczki i jest OK.
Każdy kupuje i wymienia sobie lampy na włąsną odpowiedzialność bo np przeglądu może nie przejść.

przegladu Question na drodze policjant ci dowod zabierze bo oznaczeniana lampie masz HC i HR a powinienes miec DC i HR
a co do lamp to nie wszystkie lampy fabryczne xenonowe sa w soczewce np:laguna gladkie szklo i xenon ale wazne jest uksztaltowanie odblasku specjalnie do wersji xenon.
my tu wyzej jezeli zauwazyles piszemy o ORG lampach xenon
piszesz ze nie potrzeba przerabiac instalacji w tych zamiennikach co kupiles a przetwornice gdzie zamontowales Question mozesz jakas fotke zapodac . fabrycznie sa zamontowane pod lampa i nie widac ich wcale i instalacje trzeba przerobic bo samopoziomowanie jest we wtyczce do lampy
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 21:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Stefany - widze że nie rozumiesz czytanego tekstu.Autor tego postu posiada VW Bora więc domyślam się że chce podłączyć xenony w swoim samochodzie więc wytłumacze ci bo pewnie nie wiesz ale w Borach NIGDY nie były montowane xenony więc jak można podłączyć oryginalne xenony w samochodzie w którym nigdy ich nie montowano.Nie jest również napisane że autor chce podłączyć oryginalne xenony więc po analizie wypowiedzi jego i innych osób wnioskuje że chodzi o zamienniki.Nikt a napewno ja nie namawiam do kupna i wymiany lamp a jeżeli chodzi o kontrole drogową to ile razy byłeś zatrzymany bo ja mam prawko od 1994 i nigdy mnie policja do kontroli nie zatrzymała a rocznie robie ok 15tyś kilometrów.Może szczęście,może co inne,ale możesz na fabrycznych lampach jechać które świecą w niebo i kontrole masz pewną więc jak ktoś chce wymienić lampy to tylko na własną odpowiedzialność.

Napisałem że można kupić i wymienić w prosty i szybki sposób ale każdy na własną odpowiedzialność.
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


borka115 napisał:
..... wytłumacze ci bo pewnie nie wiesz ale w Borach NIGDY nie były montowane xenony więc jak można podłączyć oryginalne xenony w samochodzie w którym nigdy ich nie montowano.....


Chyba sobie żartujesz, że ksenony nigdy nie były montowane w Borach. Coś się chyba słabo orientujesz w temacie. To że Niemiec od którego kupiłeś auto ich nie miał to nie znaczy że ich nie montowano.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Pią 22 Paź 2010, 08:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


borka115 napisał:
Stefany - widze że nie rozumiesz czytanego tekstu.Autor tego postu posiada VW Bora więc domyślam się że chce podłączyć xenony w swoim samochodzie więc wytłumacze ci bo pewnie nie wiesz ale w Borach NIGDY nie były montowane xenony więc jak można podłączyć oryginalne xenony w samochodzie w którym nigdy ich nie montowano.

oj ja rozumiem i widze ze ty nie bardzo sie orientujesz w temacie xenon bora . nie pisz bzdur ze w borze nigdy nie bylo ORG xenonow bo jeszcze ktos te bzdury bedzie powtarzał
na przyklad tego ze byly prosze skan z programu serwisowego vw


chcesz moge ci fotki jeszcze zrobic dwoch bor ktore maja fabryczne xenony jezdza u mnie w bydgoszczy , jezeli ci to za malo



Uploaded with ImageShack.us


prosze tu lampy org xenon http://moto.allegro.pl/vw-bora-xenon-lampy-reflektory-oswietlenie-komple-i1271388146.html

a tak one wygladaja


dolne gniazdo jest do podlaczenia przetwornicy a gorne 12 pinowe do podlaczenia instalacji z auta w ktorej znajduje sie tez sygnal z czujnikow samopoziomowania ktory dochodzi do modulu samopoziomowania znajdujacego sie pod lewa lampa. dlatego roznia sie wtyczki .
Powrót do góry
selko

Dyskutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Bora 2.3 (170km)
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 22 Paź 2010, 11:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


borka115 napisał:
Stefany - widze że nie rozumiesz czytanego tekstu.Autor tego postu posiada VW Bora więc domyślam się że chce podłączyć xenony w swoim samochodzie więc wytłumacze ci bo pewnie nie wiesz ale w Borach NIGDY nie były montowane xenony więc jak można podłączyć oryginalne xenony w samochodzie w którym nigdy ich nie montowano.Nie jest również napisane że autor chce podłączyć oryginalne xenony więc po analizie wypowiedzi jego i innych osób wnioskuje że chodzi o zamienniki.Nikt a napewno ja nie namawiam do kupna i wymiany lamp a jeżeli chodzi o kontrole drogową to ile razy byłeś zatrzymany bo ja mam prawko od 1994 i nigdy mnie policja do kontroli nie zatrzymała a rocznie robie ok 15tyś kilometrów.Może szczęście,może co inne,ale możesz na fabrycznych lampach jechać które świecą w niebo i kontrole masz pewną więc jak ktoś chce wymienić lampy to tylko na własną odpowiedzialność.



Pomijajac głupstwo, że w Borach nie było oryginalnych ksenonów razi mnie ciągłe twierdzenie, że robis coś własną odpowiedzialność. Niestety stwarzasz zagrożenie dla innych tłumacząc sobie to że inni nawet na oryginalnych mogą mieć źle ustawione to Ty montujesz cenzura wie co i będziesz świecił na drodze jak chcesz na własną odpowiedzialność. Strach się bać co by się działo gdyby tak były montowane na własną odpowiedzialność światła szyby koła silniki, przekładki wszystko bez kontroli Shocked

bo ja sobie jeźdze i mnie policja nie zatrzymała to jestem ok hahah Laughing

Chcesz mieć ksenony kup oryginalne a jak Ci nie stać to świeć tymi co masz.
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Sob 23 Paź 2010, 00:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Też chciałem sobie do Borówki założyć ksenony. Głównie ze względu że zwykłe oryginalne lampy na h4 prawie nie oświetlały drogi i klosze były zmatowione. Jednak jak sobie to wyliczyłem same lampy ksenonowe 2tyś, spryskiwacze bo nie mam ok 200/300zł, adaptery do instalacji elektrycznej 100zł i ok 400zł halogeny w kratkach zderzaka, bo przecież w ksenonach nie ma...Sad Za duże koszta!!! Zrezygnowałem z oryginalnych ksenonów zakupiłem sobie lampy FK + żarówki Cool blue Osram. W sumie kosztowało mnie to ok 750zł. Śmigam i jestem bardzo zadowolony barwa światła miła dla oka 4000K. Nikogo nie oślepiam a jak zapale długie to wypalają trawę przed autem a w zimę topią śnieg.

Pozdrawiam osoby które kupują, zakładają i oślepiają innych zestawami HID za 200zł z allegro. Gówn***iany wiejski szpan... Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 23 Paź 2010, 08:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) zmiana zwykłych lamp na xenony


Parker86 napisał:


Pozdrawiam osoby które kupują, zakładają i oślepiają innych zestawami HID za 200zł z allegro. Gówn***iany wiejski szpan... Twisted Evil

przylaczam sie do tego
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

18 499

2007r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenMultivan

35 900

2001r.

308 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

21 400

2010r.

168 000 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System