Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 16:46
Temat postu:

kontrolka oleju miga


Po uruchomieniu silnika i upływie ok. 2 minut zaczyna migać (z 3-krotnym dźwiękiem) kontrolka ciśnienia oleju. Następnie dźwięk się wyłącza i pozostaje samo miganie aż do wyłączenia silnika. Może to trwać nawet ok. 10 minut. Po ponownym uruchomieniu wszystko jest w porządku. Zaznaczam, że nie było żadnej naprawy, wymiany oleju czy cokolwiek robione. Nastąpiło to z dnia na dzień. Poziom oleju jet prawidłowy. Czy to może być awaria czujnika ciśnienia oleju, czy można w ogóle na to jechać chociaż do mechanika.
Powrót do góry
arni214

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilkenny
Posiadane auto: MB A140,VW GOLF II 1.6TD,VW PASSAT B4 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 17:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


kolego a czy kiedykolwiek wymieniales filtr oleju,zacznij od tego a potem jedz na pomiar cisnienia oleju jesli bedzie za male to moga byc juz wytarte panewki.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 20:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Auto ma przebieg 107 000 km, filtr oleju był wymieniany przy wymianie oleju 101 000 km
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 09:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Jaki ostatnio wlałeś olej Question

Może najwyższy czas juz go wymienić Exclamation
Silnik się rozgrzewa lepkość oleju spada, ciśnienie także spada i problemy ze świecącą lampką.


A jak nie olej to należałby sprawdzić czujnik ciśnienia.


Odradzam eksperymenty jazdy z migająca kontrolka oleju - a jeśli faktycznie masz za małe cieśninie, tak jak kontrolka wskazuje to może się skończyć zatarciem silnika, itd.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 21:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


od zakupu tj. 2,5 roku temu używam oleju Shella, po wymianie oleju i filtra jest ok 6 000 km. Dzisiaj jeździłem (po mieście) ok. 2 godzin i nie zaświeciła się kontrolka ani razu. Chciałem jechać na diagnozę to mi powiedzieli, że jak jest czujnik oleju niesprawny to komputer nawet tego nie wykaże. Nie wiem czy tak jest?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 21:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 10:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


I chyba maja rację Ci co tak mówili. Ciśnienie oleju chyba (do końca nie jest pewny) nie jest monitorowane przez sterownik tylko przez samą kontrolkę.


Podaj mi dokładniejsze dane odnośnie Twojego silniczka to napisze Ci jak się sprawdza taki czujnik i ile powinien miernik wskazywać.


Skoro raz lampka świeci się a drugi raz nie to ja bym szukał przyczyny nie w samym czujniku ale w samych złączach konektorowych.
Sprawdź wiązkę czy nie jest zaśniedziała, skorodowana i nie za lużna którą wpina się w ten czujnik, może tam coś tylko nie łączy.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 21:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


VW Polo 6N10F4 - 1,4 kat. 44 kW 5-G, hatchback, 5-drzwiowy, poj. 1390 ccm,rok prod. 1998 (VIII). Nie wiem czy to jest wystarczająca ilość danych ale więcej nie wiem.
Dzięki bardzo za zainteresowanie się moim problemem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 10:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Polo 6N 1,4 i oznaczenie silnika wystarczy.

Oznaczenie silnika jest trzy literowy kod, który jak szukać zerknij tutaj:
http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24504
Bardzo przydatne trzy literki jak idziesz do sklepu po części do silnika, bo jeśli je podasz ryzyko pomyłki niemalże spada do zera Smile

Twój silnik to AEX bądź AKV.




Przechodząc do czujki oleju.
Jak pisałem, że podam Ci jak go sprawdzić to byłem myślami przy czujniku temperatury silnika, który jest rezystancyjny i sprawdza się go poprzez pomiar rezystancji przy określonych temperaturach.

Czujnik ciśnienia oleju działa w ten sposób, że złącza bądź rozłącza obwód przy określonej sile pochodzącej od ciśnienia oleju, więc samemu raczej go nie sprawdzisz, musiałbyś mieć odpowiednią aparaturę.

Możesz zaryzykować i kupić taki czujnik (koszt ok 25zł) i samu wymienić.
A najlepiej byłby gdybyś podjechał gdzieś i sprawdził cieśninie oleju przy użyciu manometru. Wtedy będziesz miał 100% pewność, że nic się nie dzieje.

Zacząć trzeba tak naprawdę od sprawdzenia poziomu oleju + sprawdzenia przebiegu od ostatniej wymiany oleju. Później - pomiar ciśnienia w/g procedury serwisowej VW.
(W każdym razie - dalsza jazda ze zbyt niskim ciśnieniem olejenia to ryzyko zatarcia silnika i kosztownego remontu.)

A producent podaje, ciśnienie oleju powinno wynosić:
Arrow 2bar przy 2000rpm
Arrow 0,03 a 0,06 MPa w czasie normalnej pracy.
Temperatura oleju ok 80stC, czyli silnik rozgrzany.

Czujnika ciśnienia oleju szukaj przy pierwszej świecy od strony rozrządu.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 18:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Dzięki za porady bo znowu dowiedziałem się coś nowego. Chciałbym Ci opisać w paru słowach ostatnie kilka dni. Przez 4 dni jazdy (po mieście - ok. 10 - 15 km z przerwami) nie działo się nic, kontrolka nie zapaliła się ani razu. Sądziłem, że wszystko jest ok. Dzisiaj tj. 24.11 wyjechałem poza miasto i po przejechaniu ok. 30 km zapaliła się kontrolka oleju + dźwięk. Zauważyłem, że nastąpiło to po wykonaniu skrętu. Jeżeli sobie dobrze przypominam poprzednio też zapaliła się po wykonaniu skrętu ( w tym samym kierunku). Poziom oleju wg wskaźnika jest na "max". Czy może to mieć jakiś związek z tymi objawami?
Teraz auto stoi w garażu i umówiłem się z mechanikiem.
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 14:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Obstawiałbym na słabe połączenie elektryczne.
Na zakręcie zaczyna działać siła odśrodkowa (niektórzy uważają, że powinno się ją nazywać siłą dośrodkową..) i przy słabym połączeniu konektorów może np ulegać przerwanie obwodu czy coś innego w tym stylu.
Nie musi to być związane ze złączem przy czujniku...

Przede wszystkim zdejmij obudowę filtra powietrza i sprawdź jak jest z wtyczką czujnika, czy styki nie są skorodowane, zaśniedziałe, itp

A po drugie nich Twój mechanior najpierw sprawdzi ciśnienie olejenia, a dopiero później niech się zabiera za wymianą czujnika (znając życie pierwsze co ludzie robią to wymieniają czujniki, i w sumie dobrze, ale jak już mamy zdemontowany czujnik, to ile czasu zajmuje sprawdzenie ciśnienia w układzie olejenia silnika, a jak sprawdzimy ciśnienie to wiemy wszystko, czy układ jest sprawny i czy dalej bez żadnego ryzyka możemy jeździć, bez ryzyka awarii a tym bardziej bez ryzyka zatarcia całego! silnika).

I przy okazji sprawdź czy olej silnikowy nie jest zbyt rzadki, czy nie swoją konsystencją nie przypomina wody.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 21:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Jutro tj. 27.11.08 jestem umówiony z następnym mechanikiem (bo pierwszy zbyt długo zwlekał z przyjęciem mnie na warsztat) i o efektach naprawy na pewno Cię powiadomię. Ale jeszcze raz dzięki za porady, przynajmniej nie będą mogli mi "kitu" wciskac, bo jestem trochę lepszy już chociaż w teorii.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 10:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


henryk1548 napisał:
przynajmniej nie będą mogli mi "kitu" wciskac

Grunt to nie dać się przerobić, jak to co niektórzy powiadają.

W takim razie czekam na wieści.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 22:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Właśnie dzisiaj wróciłem od mechana i okazało się, że smok pompy oleju
i miska olejowa tak zawalone jakąś mazią czy dziwnym błotem, że sam nie mógł tego zrozumieć. Podejrzewa, że poprzedni użytkownik mógł czasami dodawać jakieś środki do oleju albo coś w tym rodzaju. Po oczyszczeniu, wymianie oleju i czujnika wszystko na razie jest OK. Mam nadzieje, że tak pozostanie. Dzięki za podjęcie tematu i pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez henryk1548 dnia Nie 30 Lis 2008, 17:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 19:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Miałem mówić, że jeśli ciśnienie byłoby nie takie jak trzeba, to wypadałby zajrzeć do smoka.

Nie wiem, skąd pochodzi Twoje auto, czy jest krajowe czy zagraniczne, czy serwisowane czy nie...

Podejrzewam, że zagraniczne i w dodatku serwisowane (że serwisowane to jestem prawie że pewny). Zgadza się Question

Na zachodzie, czy niektórych serwisach, nikt nie bawi się w odkręcanie korka w misce olejowej i spuszczanie oleju do bańki. Tam idą na łatwiznę i można by powiedzieć, że na akord (bo suszenie troszkę trwa), i nie spuszczają a wysysają olej z miski olejowej poprzez otwór bagnetu oleju. W tej metodzie mechanik się nie ubrudzi, nie rozleje się olej, i trwa to chwilkę, ale jak zawsze musi być jakieś ale...

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wysysania oleju Exclamation Exclamation Exclamation
Po pierwsze nigdy nie wsysamy oleju do sucha, zawsze odrobina pozostanie na dnie (jak się mechaniorowi spieszy to może go pozostać dość sporo). Po drugie, mechanik nie wyssie wszystkiego to i mniej wleje, wystarczy, że urwie pół litra nowego oleju na samochodzie i pod koniec dnia ma co handlować. Po trzecie pozostają opiłki, zanieczyszczenia stała itp, które osadzają się na dnie: i jak to wyssać ? Po czwarte jak wysysać właśnie taką maź jaką opisujesz. Po piąte to raz, drugi i trzeci i opróżnić układu z takich syfów, stałych brudów, opiłków i robi się właśnie coś co spotkał Ciebie.

I masz odpowiedź dlaczego lampka migała na zakrętach.
Zapewne jedna strona smoka była bardziej zabita, zasysyfiona i właśnie jak olej się przemieszczał to za mało go trafiało do magistrali.


Tak na marginesie:
henryk1548 napisał:
smok pompy paliwa i miska olejowa .
Co ma piernik do wiatraka Question
Poprawiając Twoje przejęzyczenie nie pompy paliwa a pompy olejowej... Wink


Życzę jak najdłuższej bezawaryjnej jazdy Very Happy

Pozdrawiam.
Powrót do góry
henryk1548

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 17

Posiadane auto: VW Polo 1,4 - 1998 5-drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 17:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka oleju miga


Zgadzam się z Tobą w całości. Moje autko sprowadzone z Belgii było w lutym 2006 r. i od marca 2006 jestem jego posiadaczem i miało przejechane? (na liczniku 93 000) obecnie 108 000. Jak wyglądały wymiany oleju czy serwisowane - tego nie wiem. Wiadomo, że jak kupisz od kogoś kto sprowadza auta to będzie mówił jak najlepiej o swoim towarze. Faktycznie miałem na myśli pompę oleju a nie paliwa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

62 200

2017r.

78 559 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

59 850

2014r.

112 500 km

wielkopolskie

VolkswagenCaravelle

149 900

2019r.

172 900 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

57 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System