Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przesyt

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: VW Bora
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 15 Lut 2017, 21:04
Temat postu:

Tragicznie krótkie światła


Witam wszystkich. Prawdopodobnie mam samochód po "przejściach", ponieważ na przeglądzie okazało się, że jedna lampa przednia jest angielska. Jako, że nie mam za bardzo pojęcia o samochodach, powiedziałem mechanikowi żeby wymienił lampy na jakieś nowe. Kupił i założył lampy firmy STYGA. Mam tam włożone żarówki H7 również jakieś proste. No i mam za swoje. Cały ten zestaw świeci tragicznie krótko, boję się jeździć samochodem po zmroku, a do strachliwych raczej nie należę. Czy zmiana żarówek na jakieś droższe coś da? Jakie żarówki polecacie? Czy macie może jakieś inne rady jak poprawić zasięg świateł? Z góry dziękuję Smile
Powrót do góry
Bora05

Dyskutant



Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn/ pomorze
Posiadane auto: VW Bora 1,9TDI. 2005
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2017, 20:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


Zasięg świateł mijania jak i drogowych zależny jest od prawidłowego ustawienia reflektorów. Proponuję udać się na stację diagnostyczną i zlecić mechanikowi poprawienie ustawienia reflektorów. Poprzez wymianę żarówek na lepsze (niekoniecznie droższe) poprawić można tylko jasność oświetlenia a nie zasięg. Ciekawi mnie tylko co to są za reflektory f-my Styga? Bo nie spotkałem się jeszcze z takimi.
_________________
Teoria- jest to, to wszystko, co nie jest do udowodnienia.
Powrót do góry
Przesyt

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: VW Bora
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 16 Lut 2017, 21:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


Bora05 napisał:
Zasięg świateł mijania jak i drogowych zależny jest od prawidłowego ustawienia reflektorów. Proponuję udać się na stację diagnostyczną i zlecić mechanikowi poprawienie ustawienia reflektorów. Poprzez wymianę żarówek na lepsze (niekoniecznie droższe) poprawić można tylko jasność oświetlenia a nie zasięg. Ciekawi mnie tylko co to są za reflektory f-my Styga? Bo nie spotkałem się jeszcze z takimi.


Reflektory są ustawione prawidłowo, dwa razy sprawdzałem na stacji diagnostycznej, ale w przyszłym tygodniu przejadę się po raz trzeci. Co do pytania na temat firmy Styga nie mogę nic powiedzieć, bo sam jej nie znam. Szukam jakiegokolwiek rozwiązania (wolałbym uniknąć kolejnej wymiany lamp) na ogólną poprawę zarówno zasięgu jak i oświetlenia drogi, bo tak jak wspomniałem aż strach jeździć po zmroku. Czy masz jakieś inny pomysły na rozwiązanie problemu i/lub byłbyś w stanie polecić jakieś dobre żarówki H7? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Czw 16 Lut 2017, 21:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


Kolego lampy te Styga to Chińskie zamienniki oryginałów i one tak świecą jakość = cena . Kolego zainwestuj w lampy Valeo lub Hella nawet używki są lepsze niż ta Chińszczyzna, plus żarówki h7 dobrej firmy np Osram, Philips nawet najtańsze . Pozdrawiam

_______________________________
Pomogłem? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
nikusert

Dyskutant



Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: WV bora 1,9TDI115KM 2000r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 09:18
Temat postu:

Światła mijania.


Witam
Oprócz wskazówek jakich udzielili koledzy ,sprawdź jakie napięcie dochodzi na żarówki .Spadek napięcia 1-2V na instalacji może dawać taki efekt.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 09:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 11:52
Temat postu:

Re: Tragicznie krótkie światła


Przesyt napisał:
Witam wszystkich. Prawdopodobnie mam samochód po "przejściach", ponieważ na przeglądzie okazało się, że jedna lampa przednia jest angielska. Jako, że nie mam za bardzo pojęcia o samochodach, powiedziałem mechanikowi żeby wymienił lampy na jakieś nowe. Kupił i założył lampy firmy STYGA. Mam tam włożone żarówki H7 również jakieś proste. No i mam za swoje. Cały ten zestaw świeci tragicznie krótko, boję się jeździć samochodem po zmroku, a do strachliwych raczej nie należę. Czy zmiana żarówek na jakieś droższe coś da? Jakie żarówki polecacie? Czy macie może jakieś inne rady jak poprawić zasięg świateł? Z góry dziękuję Smile


Witam! Miałem problemy z ustawieniem świateł. Lampy były zaśniedziałe tak że słabo przepuszczały światło. nawet najmocniejsze żarówki niewiele pomagały. Jedynie lampy się grzały. Doradzono mi że trzeba zapolerować klosze. Zakupiłem na allegro odpowiednie pasty, wiertarka i do dzieła. Nawet mi to wyszło. Moja radość nie trwała długo diagnosta na przeglądzie stwierdził, że nie można ustawić świateł bo promienie rozpraszają się we wszystkie strony. Lampy do kosza. Przewaliłem allegro lecz nic dobrego nie znalazłem. A zamienników nowych nie chciałem. Słyszałem ,że to szmelc. Pewnego dnia rano przed pracą odpaliłem komp. i wszedłem na OLX. Gościu sprzedawał piękne orginalne lampy marki Hella. Lecz bez silniczków sterujących kloszami. Zakupiłem i zacząłem je rozbierać aby przełożyć silniczki z moich starych lamp. Po paru godzinach mi się to udało. Tam są takie łączniki trzeba to ustawić w odpowiedniej pozycji. Aby potem z kabiny można regulować. Ty masz słabego mechanika, albo to wina lamp. Po zamontowaniu i wstępnym ustawieniu na ścianie garażu pojechałem na diagnostykę na przyrządach. Wielkie było zdziwienie diagnosty. Prawie było dobrze. Prawe oświetla pobocze drogi zasięg około 30m. a lewe nieco krócej aby nie oślepiać. Tak, ze problem w twoich lampach może być taki ,że nie można więcej podnieść tego środka (odbłyśnika) jak ja to nazywam. Musisz rozebrać całe lampy na stole i zobaczyć co się dzieje. Zalecam kupno orginalnych lamp marki Hella. BORA05 ma rację żarówki tu nic nie pomogą.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 20:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


cyt .Musisz rozebrać całe lampy na stole i zobaczyć co się dzieje-------------------------------są nie rozbieralne/klejone/ zaufaj , kup nowe tylko żadne zamienniki chinki czy angliki co do świateł ,bora ma plastikowe klosze jeśli auto leciwe klosze matowieja polerka daje tylko złudny efekt na ok. 3 miesiące póżniej to samo / pozostaje przyzwyczaić sie do takiego oswietlenia lub wymienić lampy na nowe
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Sob 18 Lut 2017, 08:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


totmohen napisał:
cyt .Musisz rozebrać całe lampy na stole i zobaczyć co się dzieje-------------------------------są nie rozbieralne/klejone/ zaufaj , kup nowe tylko żadne zamienniki chinki czy angliki co do świateł ,bora ma plastikowe klosze jeśli auto leciwe klosze matowieja polerka daje tylko złudny efekt na ok. 3 miesiące póżniej to samo / pozostaje przyzwyczaić sie do takiego oswietlenia lub wymienić lampy na nowe



Witam! "totmohen" Jeśli czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Przecież nie pisze, że trzeba rozklejać lampy. To co pisze to robimy od tyłu lampy. Następnie nie każe polerować kloszy więc się nie powtarzaj. Idea
Powrót do góry
komunikator tlen - status
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Sob 18 Lut 2017, 12:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


wybacz proszę
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
Przesyt

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: VW Bora
Piwa: 0/8
Wysłany: Pon 20 Lut 2017, 21:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


Sprawdzę jeszcze w weekend miernikiem jak jest z napięciem. Cudów raczej się nie spodziewam. Widać przysłowie "skąpy dwa razy traci" nadal jest aktualne. Czy jakbym się zdecydował na zakup lamp, powiedzmy Hella, to mogę kupić reflektory na żarówki H4 czy muszę koniecznie szukać na H7? Chodzi o to czy będzie jakiś konflikt reflektorów z resztą instalacji. Dziękuje wszystkim za pomoc i jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie to chętnie je wysłucham.
Powrót do góry
Przesyt

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: VW Bora
Piwa: 0/8
Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 00:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Tragicznie krótkie światła


Zapomniałem o temacie, bo bardzo długo nie jeździłem w nocy do wczoraj. Prosiłbym o odpowiedź na pytanie czy jakbym się zdecydował na zakup lamp, powiedzmy Hella, to mogę kupić reflektory na żarówki H4 czy muszę koniecznie szukać na H7? Chodzi o to czy będzie jakiś konflikt reflektorów z resztą instalacji.

EDIT: No i nie mam lamp firmy Styga tylko TYC. Mój błąd.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenUp!

19 900

2014r.

98 010 km

śląskie

VolkswagenGolf

18 499

2007r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenJetta

31 900

2012r.

169 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

33 900

2013r.

189 775 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

30 850

2015r.

226 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System