Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 12 Maj 2011, 10:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


kolego Rauko, czy mógłbyś bardziej precyzyjne wytłumaczyc na czym polega sprawdzenie w ASO? bo rozumiem , że Ty zdjałes sam chłodnicę i sprawdzili ci w zakładzie sprężonym powietrzem w wodzie - tak?
ASO generalnie wolę omijać bo jak byłem w lutym w Piasecznie to bez pytania podolewali wody, oleju - niby razem 100 zeta moze niecałe ale to sobie akurat sam potrafie zrobić i skontrolować - chodzi o zasady nie prosiłem o taka usługę. a ubytki w płynie skomentowali - zapewne chłodnica recyrkulacji spalin. więc standard: podmienimy zobaczymy i skasujemy klienta.
na razie nic nie robię byłem u 2 mechaników powiedzieli aby jeździć bo to żaden ubytek niecały litr na ponad 20 tys km. ile w ogóle u Ciebie brał tego płynu?
@ TOURANEK - bardzo dziekuję za odpowiedź na mój post i poradę; mam duze uznanie do wiedzy kolegi ale .. chciałem jeden temat podrążyć; mechanik u którego byłem powiedział, ze nie ma sensu sprawdzanie wnetrza cylindrów w dislu czy sa wymyte bo to nie benzyna i nic nie będzie widać - przy takich ubytkach; powiedział, ze jak mocno sie upieram to na własną odpowiedzialność bo tylko wyrzucę kasę ; generalnie to może mi posparwdzać te elemty o kótrych pisałem wyżej w poście ale na ten ubytek to on by sie nie przejmował tylko jeździł; proszę o Twoją opinię czy przy tych ubytkach dać sobie spokój i jeździć czy jednak szukać usterki.

innych kolegów proszę o info ile Wam w ogóle bierze lub brało tego zafajdanego płynu.
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Maj 2011, 12:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Tak zrobiłem, jak piszesz.
Płynu brał coraz więcej. Pod koniec, zanim chłodnica strzeliła tak, że się po prostu wylało na ulicę wszystko, to brał litr na 200-300 tak mi się wydaje.
W ASO mają jakiś miernik ciśnienia podłączany do korka wlewu płynu, którym mierzą, czy układ jest szczelny i trzyma ciśnienie, ale nie tematu nie zgłębiałem i nie wiem czy przypadkiem nie muszą do tego testu spuścić płynu.
_________________
Powrót do góry
Rafał R

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: WV Touran 2.0 2006r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Maj 2011, 15:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Panowie nie trzeba tego robić w aso. Ja robiłem to w boshu. nie pamiętam koszt ok 60 zł. Ciśnienie mi spada ale nie powiedzieli gdzie. Nie wiem co mam robić. Wkurza mnie te dolewanie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Hypnotic

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: VW Sharan 1.9TDI(110km) VW Polo 1.0 92r Audi A4 1.9TDI 110 KM 97r
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 07:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Rafał R napisał:
Panowie nie trzeba tego robić w aso. Ja robiłem to w boshu. nie pamiętam koszt ok 60 zł. Ciśnienie mi spada ale nie powiedzieli gdzie. Nie wiem co mam robić. Wkurza mnie te dolewanie. Pozdrawiam


W niewielu serwisach maja coś takiego do mierzenia cisnienia bo ono jest ogromne , Zimna chłodnica , przewód górny gorący zapowietrzanie się układu chłodzącego = uszczelka pod głowicą
_________________
Moim takim cichym mażeniem jest zakup dwóch autek

Audi V8 oraz MERCEDES BENZ SEC 500



Pozdrawiam Hypnotic !
Powrót do góry
Brzostek 74

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: VW touran 1.9 TDI,2004r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 21:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Mój klopot z płynem wygląda następująco-trzy miesiące temu kupiłem Touran-a,1.9TDI 101 PS, 2004 rok, 220.000 km. Po tygodniu wlałem 0,5 litra płynu-jakoś sobie to wytłumaczyłem,że stał w Niemczech itd. Po następnym tygodniu znowu dolalem plyn-pojechalem do mechanika, a on stwierdził-uszczelka lub glowica. Zapomniałem dodać, że płyn wracał po odkręceniu korka wlewu zbiorniczka wyrównującfego. Mechanik silnik rozebrał stwierdził pęknięte tuleje-decyzja -NOWY silnik. Dobra kupiłem,ponoć lepszy,bez żadnych napraw, orginalny rozrząd,do tego nowa turbina ,chłodnica. I co - to samo. Jak płyn uciekał tak ucieka. Ale jakieś dwa tygodnie temu, z korka wlewu zbiorniczka wyrównawczego usunąłem zaworek i od tamtej pory kłopoty znikneły. Pytanie brzmi na jak dlugo?
_________________
Brzostek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 21:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 09:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


@ kolego Brzostek 74, a ile km przejechałeś w tym czasie (jak dolewałeś ten płyn 2 x 0,5)?; i wierz tutaj mechanikom.
Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 12:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Witam

Kolego Brzostek 74 u mnie jest to samo. Ten sam silnik i te same problemy - kupiłem korek oryginalny nówkę z serwisu i nic się nie zmieniło. Muszę co jakiś cas dolać płynu, a zwłaszcza po trasie gdzie trochę go przegonię. Ten korek mi podpada bo jak jest gorący to płynu mam mniej jak zimny, a jak odkręcę korek to ciśnienie się wyrównuje i płynu przybywa spowrotem. Narazie się nie przejmuję i jeżdżę.

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie - problem wysępuję głównie latem - zimą dużo żadziej dolewam. Dolewam tak ze 200ml na 2000km ale to nie reguła - raz częściej raz rzadziej - wydaje mi się, że w zależności od stylu jazdy.
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 14:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Normalnym zachowaniem jest, że poziom płynu się wizualnie obniża w zbiorniczku jak silnik jest gorący. Normalnym jest też, że poziom wraca do normy jak silnik ostygnie lub gdy odkręcimy korek, żeby wyrównać ciśnienie. Nie normalne jest jeżeli musisz dolewać płynu co 2000km. Ja po wymianie chłodnicy zrobiłem ok. 3500km i płynu nie zeszło nic, a widzę dokładnie ponieważ zalałem równo z dolną kreską na zbiorniczku.
_________________
Powrót do góry
Brzostek 74

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: VW touran 1.9 TDI,2004r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 21:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Kolego anko 1973 ,płynu wlalem dwa razy po 0,5l. Dzisiaj sprawdzałem płyn i jest o.k. Malo tego byłem u mechanika, powiedział że, "jeżdzić i obserwować ". Caly problem że, tym autem jezdzi na co dzień moja żona, a wiadomo jak to jest z kobietami. Jak narazie płynu nie ubywa,silnik się nie grzeje,nie kopci,stan oleju bez zmian.
_________________
Brzostek
Powrót do góry
grzybiarz

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: VW TOURAN 2L Z2004R
Piwa: 0/29
Wysłany: Sob 02 Lip 2011, 15:09
Temat postu:

płyn


Witam
Wtrące sie do tej dyskusji ,poniewaz mam ten sam problem,posiadam turanka 2l z 2004r od 2lat Jestem juz po wymianie uszczelki spr. głowicy, wym.chłodnicy ,dobitnego spr. polaczeń gumowych ,a problem jak był tak
pozostał Obczytałem się fachowej literatury i doszłem. Podstawym problemem tych silników jest głowica która wyniku błędów konstrukcyjnych posiada mikronowe pęknięcia wewnątrz ipory ktore powodują ubytki płynu Sama firma sie przyznała do tego błędu w silnikach 2003-2005.Także dałem sobie spokój z dalszym poszukiwaniem
Wożę w kole zapasowym płyn i od czasu do czasu go dolewam ,nie ma reguły po ilu kilometrach raz po 1000 ,raz po2500km
Przesiadlem się z francuza ,gdzie ciągle był problem tzn trybem awaryjnym na vw -wyszło z rynny pod deszcz
pozdrawiam
Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 08 Lis 2011, 12:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


@ grzybiarz - no i jak? cały czas bez zmian i dolewki czy cos robiłeś? ja dalewki robię jakies 250 mln na ok 5 tys km czyli raczej bardzo mało, u ciebie jak?
Powrót do góry
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 09 Lis 2011, 09:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Jesli moge cos podpowiedziec...... to u mnie tez ubywało płynu... do zbiornika wyrównawczego dolałem srodek do uczelniania chłodnicy(płyn a nie proszek) i od tego czasu(pół roku) spokój. Poziom trzyma idealnie. pozdrawiam.
Powrót do góry
robson17

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): DolnyŚląsk
Posiadane auto: VW Touran 2003 2.0 TDI 16V AZV 100kW TREND
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 21:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Witam wszystkich.W maju zeszłego roku w moim turanie była spawana głowica(było jakieś pęknięcie między zaworami co powodowało ubywanie płynu chłodzącego). Po tej naprawie przez ponad pół roku nic się złego nie działo ale w którymś momencie zapaliła mi się kontrolka ubytku płynu.Myślałem że to może normalne i trzeba tylko uzupełnić i znowu będzie ok ale miesiąc póżniej problem znowu się powtórzył.Mam pytanie czy moja głowica mogła znowu pęknąć w tym samym miejscu czy to może inna przyczyna?Nadmienię że spawanie głowicy było objęte roczną gwarancją ale zdjęcie i sprawdzenie jej jest drogie tym bardziej że już raz się bardzo wykosztowałem.Co radzicie zrobić???
Powrót do góry
gadu-gadu
robko741

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: VW TOURAN HILINE 2.OTDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 23:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


PROPONUJE ZACZĄĆ OD WYMIANY KORKA OD ZBIORNICZKA WYRÓWNAWCZEGO MI NARAZIE POMOGŁO Laughing
Powrót do góry
zibi1961

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trębaczew , Łódzkie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI 140 KM skrz. DSG
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 27 Maj 2012, 10:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Płyn chłodniczy ucieka...


Gdzie może uciekać płyn jeżeli ubywa go wyłącznie latem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

16 500

2006r.

298 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie

VolkswagenUp!

19 900

2014r.

98 010 km

śląskie

VolkswagenGolf

54 900

2020r.

91 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

28 900

2010r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System