Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) 1.8T 150KM opinie, porady i własne doświadczenia.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukasz107

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: volkswagen Bora Variant 1.8 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lip 2017, 23:56
Temat postu:

1.8T 150KM opinie, porady i własne doświadczenia.


Witam.
Zauważyłem, że bardzo mało na forum VW BORA jest tamatów o tym włanie silniku(1.8T 150KM).
Borówka już od dawna bardzo mi się podobała i niedawno stałem się właścicielem w/w wymienionej wersji silnikowej w budzie kombi i wersji "highline" z roku 2002.
Po kilkunastu dniach użytkowania ciężko o miarodajną opinie, lecz osobiście jestem bardzo zadowolony. Jedyne co nie działa w moim autku to cd i zmieniarka, lecz na szczęście jestem z pokolenia co pamięta jeszcze zwykłe kasety i nawet trochę mi się ich ostało więc mam co słuchać podczas jazdy.
Jeśli mogę was drodzy forumowicze prosić o jakiekolwiek opinie na temat jednostki napędowej i ewentualne rady i zalecenia jak ją eksploatować aby jak najdłużej mnie woziła to będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź pod tym postem.
Mile widziane są też komentarze odnośnie wyposażenia wersji highline i typowych usterkach tych różnych gadżetów.
Zaznaczam, że koszty spalania są dla mnie sprawą drugorzędną. Najważniejsze aby komfortowo poruszać sie do przodu i sprawnie czasem coś wyprzedzić na trasie.
Z góry dziękuję za porady i opinie i pozdrawiam.
_________________
oby wózek jeździł bez problemów
Powrót do góry
Verva

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Golf V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 08:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) 1.8T 150KM opinie, porady i własne doświadczenia.


Ten silnik to już powoli perełka, bierz jak masz okazję. O ile nie jest zarżnięty w trupa.
Silnik mocny, wytrzyma na prawdę sporo i jest bardzo rozwojowy. Popatrz sobie na necie jakie projekty ludzie robią z tego silnika, bez zakucia nawet pod 400 km podchodzą. To też pokazuje ile potrafi ten silnik w dobrym stanie Wink
Powrót do góry
totmohen

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 20:38
Temat postu:

Re: 1.8T 150KM opinie, porady i własne doświadczenia.


Lukasz107 napisał:
Witam.
Zauważyłem, że bardzo mało na forum VW BORA jest tamatów o tym włanie silniku(1.8T 150KM).
Borówka już od dawna bardzo mi się podobała i niedawno stałem się właścicielem w/w wymienionej wersji silnikowej w budzie kombi i wersji "highline" z roku 2002.
Po kilkunastu dniach użytkowania ciężko o miarodajną opinie, lecz osobiście jestem bardzo zadowolony. Jedyne co nie działa w moim autku to cd i zmieniarka, lecz na szczęście jestem z pokolenia co pamięta jeszcze zwykłe kasety i nawet trochę mi się ich ostało więc mam co słuchać podczas jazdy.
Jeśli mogę was drodzy forumowicze prosić o jakiekolwiek opinie na temat jednostki napędowej i ewentualne rady i zalecenia jak ją eksploatować aby jak najdłużej mnie woziła to będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź pod tym postem.
Mile widziane są też komentarze odnośnie wyposażenia wersji highline i typowych usterkach tych różnych gadżetów.
Zaznaczam, że koszty spalania są dla mnie sprawą drugorzędną. Najważniejsze aby komfortowo poruszać sie do przodu i sprawnie czasem coś wyprzedzić na trasie.
Z góry dziękuję za porady i opinie i pozdrawiam.


nie rozumiem cyt Jedyne co nie działa w moim autku to cd i zmieniarka, lecz na szczęście jestem z pokolenia co pamięta jeszcze zwykłe kasety i nawet trochę mi się ich ostało więc mam co słuchać podczas jazdy.
uważam że kaset ,nie odtworzysz w zmieniarce cd oraz odtwarzaczu na płyty Shocked zainwestuj w nowy radioodtwarzacz jest spory wybór zapewne w półce masz 2 kieszenie radio i odt. cd , nie zmieniarka bez kodów dostępu dlatego nie działa jedną kieszen po wyjęciu nap radia wykorzystaj na radio cb
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
Lukasz107

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: volkswagen Bora Variant 1.8 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Sie 2017, 21:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) 1.8T 150KM opinie, porady i własne doświadczenia.


No właśnie już zakupiłem bryczke i po kilkuset przejechanych kilometrach jestem cholernie zadowolony. Zbiera się bardzo żwawo, na 2 i 3 biegu to jak dla mnie nawet za duże przyśpieszenia. Niedługo pojade w trase i zobacze jak wtedy zachowuje się silniczek.
Co do kaset to mam tak jak pisałem wersje "highline" czy jakoś tak(w każdym razie full wypas jak na ten rocznik) i na wyposarzeniu posiadam w swoim vw firmową zmieniarke na 6 cd(niestety nie czyta mp3 tylko te starsze formaty zapisywania audio i nie oddaje już wciśniętych tam płyt, ale to nie problem dla mnie) i jest jeszcze firmowe RADIO NA KASETY. Dlatego napisałem że dla mnie słuchanie kaset to nie problem.
Musze kupić WD i psiknąć w zawiasy drzwi bo lekko skrzypią.
_________________
oby wózek jeździł bez problemów
Powrót do góry
Lukasz107

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: volkswagen Bora Variant 1.8 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 20:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) 1.8T 150KM opinie, porady i własne doświadczenia.


Witam ponownie jak na drugiej części meczu.

Mam kolejne pytania.
1: odkąd zaczeła sie fala upałów mam dziwne skrzypienie w zawieszeniu. Przy powolnej jeździe po dołach skrzypi niemiłosiernie. Zaznacze że jak jednego dnia popadało i przejechałem kilka kilometrów z pracy do domu po mokrej drodze to skrzypienie zanikło. Teraz znowu 2 dni temperatury afrykańskie i znowu skrzypi. Przejmować sie tym?

2: jaki dźwięk wydaje turbina gdy zaczyna pracować na dużych obrotach? U mnie przy depnięciu gazu od około 3000 rph słysze spod maski jakiś taki szum. Auto zbiera się wtedy ładnie. Przy otwartych szybach ten szum wydaje się już dość głośny. Czy to normalne czy raczej objaw że turbina jest u kresu swojego żywota?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
_________________
oby wózek jeździł bez problemów
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 20:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

22 900

2010r.

186 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

35 900

2011r.

175 101 km

mazowieckie

VolkswagenPassat CC

59 999

2016r.

130 000 km

pomorskie

VolkswagenPassat

52 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenGolf Plus

25 990

2010r.

214 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System