Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominas85

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: VW Transporter T5, VW Passat b5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lip 2017, 22:54
Temat postu:

Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Witam serdecznie szukałem po tematach i nie znalazłem podobnego specyficznego problemu. Do rzeczy jednak, W trakcie deszczu po tym jak przejade jakiś odcinek szybciej z moimi wycieraczkami zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Problem wygląda mniej wiecej tak wycieraczki zatrzymują się na szybie, a po próbie ich wyłączenia nie wracają do stanu początkowego tylko zostają tam gdzie są. Aby wróciły do stanu początkowego trzeba przycisnąć manetke wycieraczki w dół i tylko w ten sposób trzymając można sprowadzić je do podszybia. Oczywiście później wycieraczki nie działaja ... aż do momentu wyłączenia silnika i ponownego uruchomienia samochodu, wtedy znó wycieraczki działają i dopiero po jakimś czasie zdaza się to po raz kolejny.

Powiecie nic strasznego, ale jadąc w deszczu po autostradzie nie jest przyjemnie stawać co jakiś czas,gasić auto odpalać i dopiero móc jechać dalej.

W samochodzie wymieniony został silnik wycieraczek (nowy) ale problem nie zniknął, Do wymiany w gre wchodzi jeszcze manetka i modół komfortu, ale na Boga to nie są tanie rzeczy, a tak naprawe nikt nie jest w stanie powiedzieć co jest uszkodzone. W trakcie postoju w deszczu czy też podczas próby lania wody na szybe problem nie występuje. Już 2 elektromechaników powoli się poddało bo cięzko jest znaleźć usterke gdy ... ona nie chce wystąpić w warsztacie. Bardzo prosze o pomoc

VW Transporter Long z 2009r silnik 1,9,
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 16:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Przekaznik od wycieraczek. Moduł komfortu nie ma z tym nic wspólnego.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo.
Powrót do góry
dominas85

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: VW Transporter T5, VW Passat b5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 19:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Przynajmniej 2 elektromechaników twierdziło że coś takiego jak przekaźnik od wycieraczek w moim aucie nie występuje. Jeden twierdził że problem jest włąsnei w wymienionym wcześneij silniczku. Drugi nie stwierdził co prawda że winny jest modół komfortu, ale że właśnie przekażnik(odgłos przekaźnika specyficzne klik klik ) podczas pracy dochodzi włąśnie z modułu. W sumie moim laickim uchem również wydawało się że taki specyficzny odgłos podczas pracy wycieraczek pochodzi z "dużej czarnej skrzynki" nazywanej modułem komfortu.

Ok ale jesli twierdzisz że winny może być właśnie przekaźnik to powiedz mi prosze w którym miejscu on występuje i jak wygląda. Zaznaczam nie mam caraveli tylko zwykłego t5 w longu z 86konnym silnikiem
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 20:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Przekaźnik znajduje się w bordnetz- po prawej od pedału gazu. Jeżeli go zakupisz to taki sam bo są ich 3 rodzaje.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo.
Powrót do góry
dominas85

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: VW Transporter T5, VW Passat b5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 23:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Ok, ale czy "bordnetz" to właśnie nie moduł komfortu ? i czy ten przekaźnik nie jest czasem tam jakoś zespolony ( szczeze tak jak mówiłem gdy próbowałem dobrać się tam sam to dziwny dzwiek dochodził z dużej czarnej skrzynki pod kierownicą bodaj ( którą ja jako laik rozkodowałem jako moduł komfortu) Po prawej od pedału gazu były 3 przekaźniki : kwadratowy czarny z cyferką 100, kwadratowy biały z cyferką 53 i mniejszy prostokątny z cyfrą 404. Był również bezpiecznik 40 / który z nich w takim razie odpowiada za wycieraczki ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 23:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
parker000

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: A6 C5, Alhambra
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Cze 2019, 21:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Witam jestem nowy nazywam się Krzysztof czy problem został rozwiązany jeśli tak to proszę napisać mam podobny
Powrót do góry
tomus505

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głuchów/ Łódzkie
Posiadane auto: VW t5 Caravelle
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Paź 2019, 23:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Witam a ja mam problem z wycieraczkami z tyłu, z dnia na dzień przestały działać tylko jedna się włącza czasami sama podczas jazdy . co to może być proszę o pomoc .
_________________
Tomek
Powrót do góry
Arysa

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: VW Transporter T5 2008 2.5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2021, 21:56
Temat postu:

Problem z wycieraczkami tył skrzydełka.


Witam. Jestem tu nowy ale problem z wycieraczkami już nie Surprised . Moje wycieraczki działają kiedy chcą i jak chcą raz jedna raz druga a czasami razem. Co może być tego przyczyną? Gdzie szukać rozwiązania? Czy ktoś już ogarną ten irytujący problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

50 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

24 900

2010r.

207 456 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

74 000

2016r.

119 500 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

18 499

2007r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

81 900

2020r.

84 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System