Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Zakup Volkswagena Passata B6 - diesel do miasta / do 15/20k



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fingers

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic VI Coupe 1.6 Vtec
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2019, 17:17
Temat postu:

Zakup Volkswagena Passata B6 - diesel do miasta / do 15/20k


Cześć !

Tak jak w tytule tematu przymierzam się do zakupu Passata B6 w dieselu do jazdy po Warszawie. Samochód będzie na siebie zarabiał w formie przewozu osób / taksówki, więc głównymi atutami, na których mi zależy są : 1.jak najtańsze koszta eksploatacji, 2.niskie spalanie, ale również będzie to mój prywatny samochód, który na pewno 2/3 razy do roku będzie robił trasy po ~400/500km w jedną stronę.

Swoimi siłami próbowałem poszukać informacji na temat silników diesela, ale ile wątków / tematów / artykułów z różnych lat tyle różnych opinii, dlatego chciałbym uzyskać jak najświeższe informacje od Was.

Poszukuje modelu do 15/20k w obojętnie jakim nadwoziu (kombi/sedan). Osobiście myślałem nad jednostką 1.9 (105km) oraz 2.0 tdi (140km) / (110km). Rozmawiałem ze zwolennikami 2.0 jak i z tym od mniejszych pojemności, jedni mówią, że 1.9 jest prostsze i mniej awaryjne, a inni mówią na korzyść 2.0. Wiem, że tych silników jest dużo, wiec i opinii będzie tyle samo, ale mimo to chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie.

Poszukuje prawdopodobnie skrzyni manualnej, gdyż automatyczna z tego co zdążyłem się naczytać nie cieszy się aż tak dobrą opinią jak manual.

Co o tym sądzicie Wink ?
Powrót do góry
katarskinorek

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: skoda superb
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 13:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Zakup Volkswagena Passata B6 - diesel do miasta / do 15/20k


ja mogę Ci polecić 140km na wtrysku common-rail. Mam autko z tym silnikiem od kilku lat i kompletnie nic sie nie dzieje. Silnik ten ogólnie ma dobrą sławę i całkiem fajnie przyspiesza. Osobiście nie umiałbym już sie przenieść na silnik z mniejszą mocą a spalanie mam w okolicach 6-6.5l
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe


VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie

VolkswagenGolf

69 900

2017r.

78 559 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

78 900

2017r.

165 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

16 499

2006r.

230 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System