Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Składanie lusterek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 19 Sie 2017, 13:47
Temat postu:

Składanie lusterek


Po pierwsze: najbardziej mnie cieszy gdy na tym forum nie ma wpisów. Znaczy auta sie nie psują.
A teraz do meritum.
Tig 1 po liftingu (2011) benzyna (180 KM). Mam kamera cofania i skladnie lusterek przez ustawienie pokrąętła na drzwiach.
A teraz pytanie:
Czy jest mozliwość takiego ustawinoia / zmiany / przeróbki aby po kazdym wyłaczeniu silnika lusterka składały sie same?
Pozdrawiam czyatjacych to forum
Zby
Powrót do góry
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 09:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Składanie lusterek


To, że nie ma wpisów to nie oznacza że auta się nie psują. Jakoś miałem ostatnio parę awarii i jakoś nic tu nie napisałem Wink. Z tymi lusterkami to tylko jakiś magik od VCDS'a jest pewnie w stanie to zrobić.
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 09:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Składanie lusterek


Ja tez mialem niespodziewane awarie - piasalem o tym. To pierwsze zdanie to bardziej taki wishful thinking (albo zaklinanie rzeczywistosci). A w rzeczywistosci to jakosc VW mnie rozczarowala.
Z
Powrót do góry
tomciolek

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan 2009, 2.0 TSI 170KM AT tip
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 13:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Składanie lusterek


No to chyba czas na podsumowanie prawie 5 letniego(mojego) użytkowania Tigusia. Auto krajowe jestem drugim właścicielem kupiłem go z przebiegiem 70tys teraz ma 140tys. Był jeszcze na gwarancji - miał przedłużoną. A wiec tak:
- przy 60 tys. poprzedni właściciel wymienił wał kardana na gwarancji, podobno było go słychać
- od początku od mojego zakupu spontaniczne problemy z przepustnicą, 2 razy była zarabiana wtyczka, ostatnio przepustnica była czyszczona. Nie jest to uciążliwe, raz na parę miesięcy wyskoczy błąd przepustnicy przy odpaleniu auta, ponowne uruchomienie i błąd znika.
- od dłuższego czasu zbyt często musiałem dolewać płyn chłodniczy, zrobiłem dokładne pomiary, wyszło 300ml na 3000 km w przeciągu 3 miesięcy. Diagnoza ASO przeciekająca pompa wody, wymiana, i wszystko gra.
- wymiana łożyska amortyzatora - chrobotało przy skręcaniu kierownicą
- wymieniane były silentblocki wahacza przód
- zerwał się pasek alternatora - diagnoza - zatarła się sprężarka klimatyzacji, na szczęście pompa wody jest na osobnym pasku, wiec można było dojechać spokojnie bez ładowania Very Happy. Wymiana sprężarki na regenerowaną starszego typu (ze sprzęgłem zrywalnym)
- Wymiana sprężyn tył - okazało się, przez przypadek że jedna ze sprężyn jest minimalnie krótsza ponieważ pękła u podstawy. Wymieniając parami okazało się że druga też była pęknięta Smile Nie pierwszy raz spotykam się z tym że auto jakiś długi czas jeździło z pęknięta sprężyna Smile
- wymiana odbojów amortyzatora tył - praktycznie już ich nie było Smile
- były problemy z cięgiełkiem klap w kolektorze ssącym - sam naprawiłem
- tłumik końcowy - skorodował oryginalny spaw łączący rurę z tłumikiem, rura chodziła luźno, spaliny się tam przedostawały i już było słychać że coś jest nie tak, jak się później okazało podwójne końcówki tłumika też trzymały się na włosku. Wszystko na nowo pospawane, spawaczowi nie udało się ustawić podwójnej końcówki idealnie jak w oryginale. Końcowy efekt tragedia, sam spawacz powiedział że lepiej kupić nowy. Oryginalny 1800 zł brak zamienników!! używka 300/400 zl. Końcowo znaleziony nowy tzn. zdjęty z nowego auta za 250 zl !!

Pomijam wymianę klocków/tarcz, sięgnęła mnie jeszcze wymiana żarników w ksenonach. Z innych spraw to silnik trochę się poci w miejscu pokrywy rozrządu. Ostatnio jeszcze zauważałem że w miejscu gdzie jest prawa tylna półoś w miejscu gdzie wchodzi do tylnego mostu widać zapocenie, pewnie jakaś uszczelka popuszcza jednak nikt w ASO nie zwrócił na to uwagi - pewnie ten typ tak ma Smile. Auto cały czas serwisowane w ASO, tylko sprężarka klimy była wymieniana po za.

Generalnie na wszystkie awarie przymykam oko, prócz tej sprężarki klimatyzacji co jak co ale mogłaby trochę dłużej pochodzić Smile.
Powrót do góry
gonzo11

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: VW Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 22:26
Temat postu:

Naprawy Tiguana


A co do napraw to dodam swoje. Samochód z 2011 r. 2.0 tdi 140 KM. Przebieg 120 tyś. Przy 110 tyś wymiana mocowań przednich wahaczy - gumy zupełnie się rozsypały, oraz zaworu egr - zacinał się coraz częściej, a jego demontaż jest tak katastrofalny z powodu ciasnoty, że nie ryzykowałem czyszczenia i ewentualnego ponownego montażu i wymieniłem. Ostatnio przy 120 tyś zaczęło ubywać płynu chłodzącego i okazało się, że pompa cieknie więc rozrząd do robienia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 22:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 13 Lis 2018, 13:15
Temat postu:

Doda z TVN Turbo podał rozwiązanie


Takie rozwiązanie co prawda dla Toyoty (chyba) podał niedawno pan Duda w TVN Turbo. Ciekawe czy można to zastosować w Tigu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

49 999

2016r.

184 000 km

łódzkie

VolkswagenPassat

9 900

2003r.

160 000 km

łódzkie

VolkswagenTiguan

94 000

2019r.

71 500 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPolo

14 800

2008r.

141 950 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System