Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Automatyczne zamykanie pojazdu po jego opuszczeniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy problem, jaki został tu poruszony, dotyczy także i Ciebie?
Tak, ale zamykam samochód poprzez kluczyk, aby zaoszczędzić sobie nerwów.
50%
 50%  [ 1 ]
Tak, ale wmawiam sobie, że mocując się z klamką, czyszczę ten fragment samochodu.
0%
 0%  [ 0 ]
Tak, ale wmawiam sobie, że mocując się z klamką, korzystam na tym, bowiem jestem o te kilkanaście minut dłużej na świeżym powietrzu.
0%
 0%  [ 0 ]
Nie, postanowiłem bowiem zostawiać psa w samochodzie, więc nie ma obawy o kradzież pojazdu.
50%
 50%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 2

Autor Wiadomość
SmukłyOlin

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olinowo
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 12:34
Temat postu:

Automatyczne zamykanie pojazdu po jego opuszczeniu.


Pełna nazwa tematu: "Automatyczne zamykanie pojazdu po jego opuszczeniu oraz wspomnienia o Lagunie, która robiła to lepiej".

Drodzy przyjaciele, jestem świeżo po zakupie nowego Tiguana. Moim poprzednim wozem była Laguna, ale nie „Królowa Lawet”, a trzecia odsłona, praktycznie bezawaryjna. Mój nowy samochód to ocean zachwytów, ale i kilka maleńkich wysepek, które potrafią skutecznie umniejszyć zachwyt nad tym pojazdem. Laguna zostanie w mojej pamięci nie tylko jako auto niezawodne, niesamowicie zwrotne (wszystkie koła skrętne), ale także wygodne. Nie piszę tu o niesamowicie komfortowych fotelach, nie będące ani za miękkie, ani za twarde. Najzwyczajniej utrafiono tu w punkt. Nadto trzymały one pasażera niczym rzep. Nie było mowy o żadnym obsuwaniu się i konieczności korygowania swego położenia. W moim nowym samochodzie sytuacja wygląda inaczej. Bowiem fotele nie trzymają już tak solidnie jak w moim poprzednim pojeździe. Ale to moja wina. Przecież nie musiałem zamawiać skórzanych foteli, a zdecydować się na alcantarę – jak w przypadku Laguny.
I następna kwestia. Pasy bezpieczeństwa, a raczej zatrzaski, czyli miejsce, gdzie wkładamy klamry. Otóż w Lagunie były one jakby zatopione na tylnim siedzeniu. Nie wystawały. Tu jest znacznie gorzej. Wyraźnie przeszkadzają. Czy można to poprawić?
Teraz jednak prawdziwy problem. W Lagunie nie było żadnego problemu, aby zamknąć pojazd. Najzwyczajniej wychodziłem z samochodu i… to wszystko. Laguna robiła resztę. Po zrobieniu kilku kroków, samochód zamykał się samoczynnie. W Tiguanie jest inaczej. Gorzej. Aby go zamknąć, należy „musnąć” dłonią klamkę drzwi kierowcy. Gdy więc opuszczam pojazd, stosuję się do tych zaleceń. Nie tylko jednak „głaszczę” klamkę, ale także stukam, drapię, jak i ściskam. Mogę ją nawet pocałować. Bardzo często wszystkie te wysiłki nic nie dają i nie pozostaje mi nic innego, jak zamknąć samochód za pomocą pilota. A właśnie. Owy pilot. W Lagunie rolę pilota spełniała karta. Piękna, choć to odczucie subiektywne. Jednak z całą pewnością lekka i smukła. Nadto często nie wiedziałem, że mam ją przy sobie. Byłem tego świadom jedynie wówczas, gdy nie mogłem dostać się do samochodu, czyli gdy nie spoczywała w wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie mam złudzeń, że nie zmienię wyglądy mego pilota, ale czy doprawdy muszę spędzać kilkanaście minut na parkingu czy w garażu, ilekroć chcę zamknąć samochód?! Dowiedziałem się od dealera, że Tiguan zamknie się samoczynnie, jeżeli oddalę się od pojazdu na daną odległość i minie określony upływ czasu. Mowa o około dwóch minutach. To jakby odpowiadało temu, co potrafiła Laguna. Tylko ona zamykała się, gdy uczyniłem zaledwie kilka kroków. I robiła to zawsze. Nie ma zamiaru wkładać do Tiguana taboretu, aby z niego skorzystać, gdy będę musiał odczekać zdecydowanie zbyt długo obok samochodu, chcąc się upewnić, czy ten raczy się zamknąć.
Gdyby moim poprzednim pojazdem był np. Polonez, wówczas nie robiłbym problemu. Bo Polonez nie zamyka się samoczynnie. Potrzeby jest kluczyk. Tylko moim poprzednim pojazdem nie był Fiat 125p, a samochód, który zamykał się niezawodnie i szybko – w przeciwieństwie do Tiguana.

I moje pytanie. Czy istnieje możliwość, aby skrócić czas, po którym samochód zostaje zablokowany? Właściwie nie dopuszczam do siebie możliwości, aby było inaczej. Bo gdy wchodzę do ustawień samochodu, gdy dostrzegam ilość opcji, jakie można zmieniać, to aż boli mnie głowa. I trudno mi uwierzyć, że skoro w tym samochodzie można modyfikować naprawdę błahostki, aby nie można było wpłynąć na jakże ważny aspekt, czyli skrócić czas, po którym zamki ulegną zamknięciu po opuszczeniu pojazdu.

Proszę o pomoc.
Powrót do góry
gsunr

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: VW TIGUAN II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lis 2017, 12:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Automatyczne zamykanie pojazdu po jego opuszczeniu.


Nie wiem czy już ogarnąłeś temat (minęło trochę czasu), ale klamka w moim egzemplarzu ma jakby wgłębienie w miejscu, gdzie w Polonezie wkłada się kluczyk. Dotykasz tego miejsca palcem i auto się zamyka.
Dodatkowo, jeśli zamykasz z klucza i w ciągu 5 sek dotkniesz tego miejsca palcem, nosem, uchem itp. auto zamyka się w trybie safe, otwarcie tylko z kluczyka, muśnięcie klamki nic nie da.
_________________
Greg
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

53 900

2015r.

248 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

56 900

2015r.

302 070 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

78 000

2017r.

123 331 km

pomorskie

VolkswagenTouran

21 900

2007r.

193 260 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System