Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Świecąca kontrolka "check", samochód czasami nie odpala,



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymek3392

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.6 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 20:30
Temat postu:

Świecąca kontrolka "check", samochód czasami nie odpala,


Witam,
Jakis czas temu w Borze mojej dziewczyny pojawił się problem ze świecącą kontrolką check. Zapalała się sporadycznie i gasła. Po upływie kilku tygodni zapaliła się na stałe. Po podpieciu pod komputer mechanik stwierdził, że do wymiany jest sterownik silnika. Kilka dni później samochód po przejechani kilkudziesięciu kilometrów po zgaszeniu nie odpalił. Rozrusznik kręcił normalnie ale w ogóle silnik nie reagował tak jakby nie dostawał paliwa. Pomogło odłączenie akumulatora na kilkanaście sekund i ponowne podłączenie. Udaliśmy się do innego elektromechanika, który po podłączeniu do komputera stwierdził, że wyskakuje błąd przepustnicy oraz bład wskazujący na awarię komputera. Niestety nie jestem w stanie podać kodu błędu. Wyczyścił przepustnicę i zrobił adaptację. Jako, że koszt wymiany komputera z kodowaniem immo wycenił na 500 zł wstrzymaliśmy się aby zobaczyć czy przyczyną niemożności odpalenia nie była zabrudzona przepustnica. Niestety, problem występuje nadal. Kontrolka się świeci, samochód z rana odpala "na dotyk", natomiast czasami po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów potrafi nie odpalić. Tak jak wcześniej pisałem pomaga odłączenie i podłączenie aku. Jeśli zrobię na wieczór powiedzmy 40 km, po których zazwyczaj nie odpala chwilę po zgaszeniu, na drugi dzień z rana odpala bez problemu. Tak jakby dłuższe odstanie, ostygnięcie silnika też pomagało. Proszę o pomoc. Czy myślicie, że rzeczywiście przyczyną może być komputer? Nie chcę niepotrzebnie ładować kasy w coś co może nie być przyczyną usterki.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
badboy85

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.6 AKL , Opel Corsa B 1.2 8V 95 R
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 23:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Świecąca kontrolka "check", samochód czasami nie odpala,


temat stary ale powiem Ci , że w mojej borze było podobnie z tym , że auto nie przejeżdzało kilkudziesięciu kilometrów tylko do momentu aż się zagrzało i jak się zagrzało to gasło. Dopóki nie ostygł auto nie odpalało. Ja miałem to szczęście , że miałem kolege czarodzieja od wszystkiego co ma komputer czy to w domu czy w aucie Smile Wymiana ECU pomogła
_________________
Po co kupować drogie auto jak tym tańszym też wszędzie zajade Smile)))
Powrót do góry
badboy85

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.6 AKL , Opel Corsa B 1.2 8V 95 R
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 23:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Świecąca kontrolka "check", samochód czasami nie odpala,


u mnie check się nie świecił , bo poprzedni właściciel chcąc sprzedać auto chyba wylutował diode Very Happy czy czym to tam jest podświtlane Smile
_________________
Po co kupować drogie auto jak tym tańszym też wszędzie zajade Smile)))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

91 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie

VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

19 900

2014r.

98 010 km

śląskie

VolkswagenPassat

26 900

2012r.

253 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

44 900

2017r.

206 339 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System