Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Touran - problemy z kopceniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DanielM77

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: VW Touran, 1.9TDi, 105KM, 2006r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 12 Lis 2017, 19:07
Temat postu:

Touran - problemy z kopceniem


Na początku roku miałem wymianę rozrządu wraz z pompą wody. Mechanik, który to robił wskazał że mam do wymiany EGR, na wymianę którego umówiliśmy się za kilka dni. W międzyczasie robiłem 500 kilometrową trasę i zauważyłem, że po wymianie tego rozrządu komputer pokazuje większe średnie zużycie o około 0,7 litra na 100 km. Faktyczne zużycie paliwa wzrosło o 0,3 litra. Później nastąpiła wymiana EGR-a i auto zaczęło jechać fatalnie. Przede wszystkim zaczęło kopcić oraz odniosłem wrażenie, że auto nie do końca reaguje na pedał gazu. Chodzi o to że kiedy delikatnie przyspieszam to reakcja auta następuje po kilku sekundach i jest to wtedy gwałtowniejsze przyspieszenie adekwatne do wciśniętego pedału gazu. Jeśli jednak pedał gazu wciskam zdecydowanie to takich objawów nie ma. Po konsultacjach z mechanikiem wymieniliśmy przepływomierz, co niestety nie dało większego efektu. Minimalnie lepiej było, ale sumarycznie nadal jest źle. Czyli auto kopci i nie do końca reaguje na przyspieszanie , więcej pali (o około 0,5 litra/100km) oraz w mojej ocenie jest trochę słabsze co da się zauważyć zwłaszcza przy większym obciążeniu auta. W między czasie zaczęła mi się przy przyspieszaniu wyłączać turbina (jak przekroczyłem 3000 obrotów). Była zatarta kierownica i po regeneracji problemów z turbiną już nie ma, ale pozostałe objawy nie ustąpiły. Minęło kilka tygodni i auto zaczęło mieć problemy z odpalaniem. Kolejna wizyta u mechanika i do uszczelnienia były pompowtryski. Po uszczelnieniu problem z odpalaniem minął, ale niestety pozostałe rzeczy nie minęły, czyli kopci, więcej pali, jest słabszy i nierównomiernie przyspiesza. Kiedy ustawiam na komputerze aby pokazywał mi chwilowe spalanie, to podczas normalnego przyspieszania pokazuje wartości rzędu 70-80 litrów.
Piszę tutaj bo być może ktoś ma wiedzę w temacie lub może miał podobny problem. Generalnie objechałem kilku mechaników i najgorsze jest to że jak się z nimi rozmawia to nie są pewni tego co może być powodem takiego objawu. Jeden powie że może wtryski leją inny że może elektrozawór, ale nie widać zdecydowanej odpowiedzi, wiec zakładam że nie są pewni. Dodam że każdy jak podłącza auto pod komputer to stwierdza że wg tych danych wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Auto jakie posiadam to VW Touran 1,9 TDi 105 KM z roku 2006.

Z góry dziękuję za wszystkie rady i opinie
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat CC

59 999

2016r.

130 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

56 300

2015r.

174 309 km

podkarpackie

VolkswagenGolf

78 900

2017r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System