Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Vw Bora 1.6sr skrzynia biegów - wypadające biegi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bora1999

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VW Bora , 1.6 sr, 1999, sedan, benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Cze 2018, 10:32
Temat postu:

Vw Bora 1.6sr skrzynia biegów - wypadające biegi


Historia wygląda tak:
Podczas jazdy samochodem zaczął wypadać 5 bieg, po przejechaniu następnych ok 20km zaczął wypadać 3 bieg. Zajechałem do mechanika, który zdiagnozował brak oleju w skrzyni. Dolał olej od ręki. Pojechałem dalej i było wszystko dobrze przez 2 dni. Następnie ponownie zaczął wypadać 3 bieg i na tą chwilę wypada tylko 3 bieg ale problem mam również z 2 biegiem ponieważ samochód chodzi na nim jak ciągnik po prostu bardzo charczy. Dodatkowo mam efekt śliskiego sprzęgła. Po dodaniu gazu samochód wchodzi mi na obroty ale bez zauważalnego przyśpieszenia. Nie jestem mechanikiem ale mam pytanie dotyczące skrzyni oraz sprzęgła.
Czy możliwe jest że przy dolaniu oleju do skrzyni sprzęgło zostało uszkodzone i stąd efekt śliskiego sprzęgła ? Jeśli tak to jaki jest sposób aby się tego pozbyć ?
Czy możliwe jest, że problem ze skrzynią spowodowany jest dolaniem niewłaściwego oleju ?
Powrót do góry
Bora05

Dyskutant



Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn/ pomorze
Posiadane auto: VW Bora 1,9TDI. 2005
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Cze 2018, 18:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Vw Bora 1.6sr skrzynia biegów - wypadające biegi


Prawdopodobnie zużyły się łożyska w skrzyni biegów i dodatkowo uszczelniacz wałka sprzęgłowego (okresowy brak oleju). Po wlaniu oleju, przeciekł przez uszkodzony simmering do wnętrza sprzęgła. Stąd jest zjawisko ślizgania się sprzęgła. Najlepiej sprawdzić, czy w sprzęgle jest olej, odkręcając zaślepkę na obudowie sprzęgła - przy silniku.
_________________
Teoria- jest to, to wszystko, co nie jest do udowodnienia.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bora1999

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VW Bora , 1.6 sr, 1999, sedan, benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 14:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Vw Bora 1.6sr skrzynia biegów - wypadające biegi


Czy według Ciebie jest możliwa naprawa łożysk w skrzyni biegów oraz uszczelniacza wałka sprzęgłowego ? Jaki może być tego orientacyjny koszt ? Czy najlepiej jest kupić nową skrzynię biegów w takim przypadku ?
Nie jestem mechanikiem także pytam po to aby podjąć decyzję w związku z tą sytuacją.
Z tego co zdążyłem sie zorientować ceny używanych skrzyń biegów kształtują się w granicach 500zł - 700zł, a nowe skrzynie to koszt ok 1500zł.
Czy skrzynia biegów musi być od takiego samego modelu samochodu ? Mam możliwość kupienia skrzyni biegów z VW Golf IV 1.6 16V , a moja Bora to 1.6 sr. Czy to jest różnica w skrzyni biegów ?
Powrót do góry
Bora05

Dyskutant



Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn/ pomorze
Posiadane auto: VW Bora 1,9TDI. 2005
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 23:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Vw Bora 1.6sr skrzynia biegów - wypadające biegi


Nie wiem, jaka skrzynia jest zamontowana w Twoim samochodzie - kod skrzyni znajduje się na górze obudowy lub na wlepce w bagażniku. Z tego co się orientuję, to skrzynie z 1,6 - 8V i 1,6 - 16V są zamienne, pod warunkiem, że są takiego samego typoszeregu 02K. Skrzynię zawsze można naprawić, ale do tego trzeba mieć talent i narzędzia lub dobrego, znajomego mechanika, który za dużo nie skasuje za robotę. Tutaj załączam krótki filmik z remontu takiej skrzyni, jaka powinna być w Twoim aucie. https://www.youtube.com/watch?v=QX0dx5UBKdU
_________________
Teoria- jest to, to wszystko, co nie jest do udowodnienia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

20 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat CC

31 900

2010r.

247 214 km

mazowieckie

VolkswagenAtlas

159 000

2020r.

32 045 km

pomorskie

VolkswagenSharan

74 000

2016r.

119 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System