Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) T6 - 2.0 BITDI 204km, temperatura oleju powyżej 120st



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
feat

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: T6 Multivan
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lip 2018, 22:58
Temat postu:

T6 - 2.0 BITDI 204km, temperatura oleju powyżej 120st


Szanowni,

Sprawa wprawdzie dotyczy T6, ale może ktoś będzie mógł doradzić.

Odebrałem z salonu przedłużanego Multivana w kwietniu br. Oprócz tego, że fabrycznie nie działa oświetlenie bagażnika i gniazdo zapalniczki, samochód sprawuje się rewelacyjnie. Martwi mnie jednak temperatura oleju. W trasie przy prędkości powyżej 150kmh przekracza 120 stopni, rekordowo zaobserwowałem bodaj 123. Serwis twierdzi, że to normalne. Z jakiegoś jednak powodu na otomoto jest sporo ogłoszeń podobnych samochodów z adnotacją "nowy silnik"... Jest się czym martwić - jeżeli tak, co robić? Drugie pytanie - samochód przejechał około 10.000km, rozważam zmianę oleju. Jest sens, czy czekać aż komputer zacznie się jej domagać?

Dziękuję za sugestie
f
Powrót do góry
kubeq_sq

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarzysko Kamienna
Posiadane auto: vw t5 2005r 2.5tdi 4motion
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2018, 16:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) T6 - 2.0 BITDI 204km, temperatura oleju powyżej 120st


120 to trochę sporo. Pewnie moyno wyzyskiwany silnik... Ja dolewam reduktora tarcia militec 1 jak podejrzewam zwiększone tarcie w silniku. A jak chce utrzymać jego dobry stan to dodajè ceramizera. Oba redukują znacząco tarcie i po ich zastosowaniu temperatura oleju spadła w kazdym z aut które używałem.
Zmienialeś olej po kupnie auta? Jeśli nie to zmień i nie patrz na kompa. I nie daj się nabrać na Longlife. To właśnie wykańcza te silniki. Lej castrola według normy ze sprawdzonego źródła i będzie bajka.
Jak temperatura nadal będzie wysoka po militec albo ceramizerze to chyba trzebaby przyjrzeć się chlodniczce/wymiennikowi ciepła dla oleju czy nie jest przypchany. Na jednym forum widziałem wątek, że serwis źle założył nowa chlodniczkę i była zapchana. Po oprawieniu temperatura wróciła do normalności.
Mam nadzieję, że mogłem pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

53 900

2015r.

248 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

73 000

2017r.

33 000 km

lubelskie

VolkswagenTiguan

56 900

2015r.

302 070 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

19 900

2009r.

228 000 km

małopolskie

VolkswagenTiguan

42 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System