Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Buczenie przy ruszaniu na skręconych kołach, Passat B7



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
davor3

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Wieś
Posiadane auto: Volvo v40 1.8 122 KM 2003 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Paź 2018, 12:33
Temat postu:

Buczenie przy ruszaniu na skręconych kołach, Passat B7


Witam ,

Od dwóch tygodni w moim Passacie gdy tylko ruszam na skręconych kołach słychać buczenie jakby coś o coś ocierało, to samo dzieje się przy cofaniu i skręconych kołach, im mocniej skręcone tym bardziej słychac takie buu buu buu przerywane, jednak najbardziej słychać to buczenie na wstecznym i mocno skreconych kołach.

Druga sprawa jest taka ,że to buczenie pojawia się tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym tego nie słychać i tylko przy ruszaniu do przodu czy do tyłu. Zauważyłem też ,że jak juz wskazowka temperatury silnika zaczyna wzrastac od 0 w góre to przy ruszaniu i skreconych kolach jest takie delikatne buczenie, im blizej 90 stopni silnika tym bardziej je slychac.

Po trzecie gdy pokonuje zakręt 90 stopni jadąc na 2 czy 3 nie ma tego odgłosu, analogicznie gdy ruszam z 1 i zaczynam pokonywać ten sam zakret zaczyna buczeć.

Sprawdzone w serwisie zawieszenie przednie z tym ze oni tutaj trzepaków w Dani nie mają, niby skrzynie biegów też sprawdzali ale oleju nie wymieniali, twierdzą , że to normalny odgłos od paska alternatora chyba , niestety mieszkam w Danii i akurat nie wiem czy dobrze zrozumiałem czy to od paska alternatora .

Może ktoś kiedyś miał podobny problem albo wie co by to mogło być.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Vw Passat B7 Variant 2.0 Tdi 140 KM rocznik 2012(model 2013), VIN WVWZZZ3CZDE020231, Przebieg 162 tyś.

Pozdrawiam,

Dawid
Powrót do góry
davor3

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Wieś
Posiadane auto: Volvo v40 1.8 122 KM 2003 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Paź 2018, 12:53
Temat postu:

Buczenie przy ruszaniu na skręconych kołach, Passat B7 (2)


Witam ponownie,

Jednak się myliłem że nie ma tego odgłosu buczenia na 2 przy pokonywaniu zakrętów 90 stopni, zwłaszcza na skrzyżowaniach bo jednak mini minimalnie coś słychać podobnego jak na 1 buczenie, z tym ze na 2 nie zawsze i o wiele ciszej ze czasem ciężko wychwycić.

Oprócz tego zauważyłem też ze ten dźwięk jakby był tylko w momencie puszczania sprzęgła, zależnie jak długo się spuszcza sprzęgło ale tego akurat na 100 % nie jestem pewien dopiero testuje.



Pozdrawiam,

Dawid
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

51 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

53 900

2015r.

248 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

29 900

2010r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System