Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) [Polo 9N] Elektryczne szyby - nie działają.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaant

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Hyundai Veloster, B-king
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 23:34
Temat postu:

[Polo 9N] Elektryczne szyby - nie działają.


Witam,
Mam problem z elektrycznymi szybami (są tylko z przodu). Nie działa ani prawa ani lewa, przełączniki z obydwu stron nie opuszczają szyb.
Sprawdziłem bezpieczniki na żarówkę - jest ok
Sprawdziłem moduł komfortu, płytkę potraktowałem kontaktem, nie widać objawów zimnych lutów, wtyczki potraktowałem też kontaktem, wyglądają zdrowo.
Rozebrałem boczek od kierowcy, dobrałem się do płytki sterownika silnika szyby. Oraz do przełączników (te działają, są podświetlane, reagują na załączanie i wyłączanie) łącząc na krótko żarówkę do elektroniki płytki silnika szyby od strony kierowcy i klikając przełacznikami, prąd dochodzi. Do samej płytki i przełączników również. Elektronika nie podaje dalej na silnik.
FOTO: https://imgur.com/a/rAFgM70
Czy po stronie pasażera jest też płytka przy silniku szyby? (niestety nie miałem czasu ogarnąć wzsystkiego, robię to na dojazd weekendowy do rodziny 180km)
Kable między drzwiami dogniatałem, wyginałem trzymając na zapłonie i z wciśniętymi przyciskami szyb - cisza.
Centralny na pilota działa, powiadomienia o pasku też, czujnik drzwi, włączonych świateł również.
Błędów pod komputerem nie znalazłem. Niestety komp jakim dysponuje jest mocno ograniczony, to nie VDS

Obstawiam przekaźnik na płytce, lub całą płytkę jeśli ta steruje też silnikiem po stronie pasażera? Poprawiłem luty na tej płytce elementom przewlekanym, ale też bez efektu.

Kable?
Komfort?

Liczę na jakąś wskazówkę od Was.
Zostawiam link do albumu ze zdjęciami:
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

44 900

2017r.

206 339 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

4 800

2000r.

299 000 km

lubelskie

VolkswagenPassat

49 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

11 700

2003r.

192 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System