Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel3001

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sadlinki
Posiadane auto: vw touran HIGH-LINE 2.0TDI 2004rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 00:34
Temat postu:

Webasto - pytania i problemy


Witam. Mam problem z webastem dogrzewaniem silnika wogule nie odpala prosze o pomoc.
Pozwoiłem sobie wyedytowac ten post po to by umieścic te dwa istotne zdjęcia. Niech kazdy kto chce zadac pytanie - jakie mam webasto, najpierw zapozna się z tym:
Webasto (ogrzewanie) jesli jest w aucie to powinno miec sterownaie tak jak na foto:




W INNYM przypadku posiadamy TYLKO dogrzewanie które uruchamia się uatomatycznie.

Spacewalker
Powrót do góry
skype status
tourantdi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 105KM, BKC
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 17:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Bo może wogóle nie umiesz go włączyć?
Powrót do góry
gadu-gadu
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 21:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


raczej nieto że nieumie ale raczej to że webasto załancza sie automatycznie przeczytaj kolego inne posty bo ten temat już był omawiany wcześniej Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
tourantdi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 105KM, BKC
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 21:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


mirekboruta napisał:
raczej nieto że nieumie ale raczej to że webasto załancza sie automatycznie przeczytaj kolego inne posty bo ten temat już był omawiany wcześniej Wink


Nie zrozumiem mnie źle, mają Tourana przez pół roku sam nie wiedziałem jak sie uruchamia webasto popgrzewacz, dopiero odpaliłem sobie w drodze do pracy A/C tzn. przycisk AUTO na climatronicu i auto nagrzało mi sie błyskawicznie szybciej niż auto z silnikiem benzynowym i wtedy dopiero nauczyłem się jak uruchomić to bardzo przydatne urządzonko. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 23:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


@ pawel3001

Witaj na forum. Jak słusznie zauważyli przedmówcy, proponuje najpierw poczytać istniejace tutaj wątki i posty (o webasto jest). Jeśli tam nie znajdziesz odpowiedzi to pytasz na forum (najlepiej w którymś z tych znalezionych watków). Jeśli to możliwe, to opisz co do tej pory sprawdziłeś ewentualnie warunki w jakich sie to dzieje. To na pewno przyspieszy i ułatwi naszą pomoc dla Ciebie Smile

PS. Zapraszam do ankiety - wątek przyklejony

Wesołych Świąt
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 23:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawel3001

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sadlinki
Posiadane auto: vw touran HIGH-LINE 2.0TDI 2004rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 02:46
Temat postu:

Re: Nie odpala webasto


pawel3001 napisał:
Witam. Mam problem z webastem dogrzewaniem silnika wogule nie odpala prosze o pomoc.
są w innych postach odpowiedzi na temat webasta ale nikt nie opisuje jaka moze byc przyczyna ze niechce odpalic a teraz jest zimno wiec powinno zadzialac?
Powrót do góry
skype status
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 19:00
Temat postu:

Re: Nie odpala webasto


pawel3001 napisał:
... a teraz jest zimno wiec powinno zadzialac?


Żeby wogóle dogrzewacz zadziałał musza być spełnione pewne warunki jak np. temperatura zew. poniżej +4 ... +5 st.C, nie może palić sie rezerwa w baku, włączona klima (ECON-> off albo AC-> on), żądana temp. najlepiej na + max.
To nie jest tajemna wiedza tylko instrukcja samochodu Laughing

A co może być, że nie działa? Wszystko... uszkodzona świeca płomieniowa, uszkodozny czujnik temp. dogrzewacza, uszkodzona walcowa pompa płynu chłodniczego, uszkodzona wiązka, za niskie napięcie aku.
Trzeba się podłaczyć testerem i sprawdzić czy czasami dogrzewacz nie jest zablokowany, czy ewentualnie są jakieś błędy zapamiętane.
Proponuję udac się do ASO lub do punktu zajmującego sią naprawami tych urządzeń, najlepiej autoryzowanego przez Webasto. Tam mogą sie podpiąć bezpośrednio do dogrzewacza.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 19:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


a jak stwierdzicć czy to w ogóle działa jakie są objawy działania tego urządzenia Confused:jedni twierdzą że to działa przy -5 umnie było dziś -5 i niewidziałem różnicy Crying or Very sad
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Objawy są takie, że szybciej nagrzewa się silnik i wnętrze kabiny Laughing

No, ale pewnie nie każdy mógł tego doświadczyć... Praca urzadzenia wiąże się ze spalaniem paliwa, więc powstaja spaliny. Rurka wydechowa (jakjuz pisałem w jednym poście) może być krótka i wychodzić spod osłon na wysokości przedniego prawego koła, lub przedłużona do ok. połowy nadwozia. Dłuższą rurkę wyraźnie widać, biegnie obok rury wydechowej silnika. Następny symptom to huczenie (proces spalania) z okolic zderzaka z przodu po prawej, przed kołem (tam znajduje się urządzenie). Jeśli urzadzenie działa, to po zgaszeniu silnika słychać zakończenie huczenia i dalej przez ok. 2 minuty pracuje pompka elektryczna w obiegu płynu chłodzącego.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 21:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


częśc sprawdziłem mam kilka pytań co znaczy że silnik szybciej sie nagrzewa w jakim czasie czy jest to 5 czy 30 min osiąga jakąś tam tęperature noi jaką i następne pytanie mam takie czy przy załączonym zapłonie a nie zapalonym silniku też webasto pracuje Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 22:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Czas nie jest jedynym wyznacznikiem, bo inaczej się zagrzeje podczas pracy na biegu jałowym a inaczej podczas jazdy. Powiem tak, po przejechaniu 3-4 km (miasto 50-60 kmh) wskazówka temp. silnika jest na jakieś 70-75 st, po 6 km (poza miastem 80-90 kmh) juz 90 st. (przy temp. zew. blisko zera).
Jeśli wypełniałeś ankietę Embarassed to będziesz wiedział "jak pracuje". Nazwa "webasto" w domyśle uzywana jest do urządzeń grzewczych, a przecież Eberspächer też je robi. Podobnie jak ktoś mówi, że "chodzi w adidiasach" co nie znaczy, że są to buty firmy Adidas.
W Touranach TDI standartowo jest tzw. dogrzewacz (pracuje tylko razem z silnikiem) a w opcji - ogrzewanie postojowe (niezależne od pracy silnika). Postojowe zawiera zazwyczaj programtor ewentualnie pilota, a na panelu ogrzewania jest dodatkowy przycisk natychmiastowego grzania. Jesli deska rozdzielcza ma MFA+ to tam znajduje sie menu do programowania.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 16:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


dznęki turanek za inormacje teraz jestem prawie pewny że coś jest nie tak a czy mółbys powiedzieć czy sam we własnym zakresie moge stwierdzić co jest grane czy raczej proponujesz fachową pomoc Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 21:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Skłaniałbym się do fachowej pomocy, bo jesli z urządzeniem jest coś nie tak, to się zablokuje, żeby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Z tego co wiem, odblokować można tylko testerem.
Zastanawiałbym się natomiast, żeby podjechać do punktu serwisowego Webasto. Tam mają bardziej dogłębną wiedzę jak w ASO, poza tym z tych znanych mi problemów nie było raczej takich ze strony samochodu.
Odpisz na forum jak coś podziałasz i pytaj fachowców o przyczynę - bagaż doświadczeń nam wzrośnie Laughing
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2008, 21:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


na jutro jestem umówiony w serwisie webasto co z tego wyniknie opisze na forum Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2008, 19:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


mirekboruta napisał:
na jutro jestem umówiony w serwisie webasto co z tego wyniknie opisze na forum Wink


Właśnie jestem po wizycie w serwisie webasto po około godzinie stwierdzili usterki a jest ich 5 Shocked

1. 1411-czujnik tęp.g18 [ zwarcie do masy]
2. 1415-pompa obiegu u55
3. 1410-przegrzanie pieca
4. 664 -niski poziom paliwa
5. 2251-urządzenie zablokowane

Po kilkakrotnej prubie wykasowania usterek wyświetla się komunikat [ komputer nie zezwala na wykasowanie usterek mniej więcej w tym stylu] diagnoza prawdopodobnie,uszkodzony sterownik na urządzeniu. Sad Prubowano jeszcze bezpośrednio podpiąć sie do do sterownika [ ale chyba niezabardzo wiedziano gdzie on tak naprawde jest] Embarassed po sprawdzeniu gdzieś w katalogu werdykt był taki że trzeba 1 . zdemontować przedni zdeżak 2. odkręcić pojemnik z płynem do spryskiwaczy ale nato już niestety niebyło czasu Crying or Very sad [ więc ponownie zaproponowali wizyte w serwisie]. Koszt tej całej operacji 40 zł.i mniejwięcej 3 h [niedrogo ale bez rezultatów,mam na myśli bez udanej naprawy]Pozostaje nadzieja że druga wizyta przyniesie efekt Wink .CDN.

Mam pytanie odnośnie sterownika ,czy to jest element wymienialny czy trzeba wymienić całe urządzenie chyba że jest jakieś inne rozwiązanie prosze coś doradzić co robić z tym problemem Crying or Very sad
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 1 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

169 900

2022r.

6 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenT-Cross

74 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

62 200

2017r.

78 559 km

wielkopolskie

VolkswagenUp!

21 900

2014r.

98 010 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System