Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 01:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


W temacie " instrukcja obsługi do Tourana" jest informacja od uzytkownika, który deklaruje pomoc w rozbudowie dogrzewacza.
_________________
nord
Powrót do góry
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 11:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Dzięki panowie!
Jutro wybieram się jeszcze raz do webasto, aby zdefiniować błędy. O który czujnik chodzi (prawdopodobnie jest ich tam dwa ) i jaki jest model tej pompy obiegu. Potrzebne jest mi to do tego, żeby podczas wymiany mieć wszystkie części i nie być zaskoczonym. Nie mogę zostawić dłużej auta u mechanika niż na parę godzin. Gdzieś czytałem, że trzeba zdjąć zderzak aby dostać się do ogrzewania webasto to prawda?
Aha może orjętuję się ktoś czy warto udać się do serwisu skody wprawdzie to prawie te same serwisy ale nie wiem czy tam coś wiedzą na temat touranów. Ten akurat mam najbliżej
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 20:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Czujniki są dwa i musisz je wymienić razem bo są w jednej wiązce .

Jeśli chodzi o pompę obiegu to możesz zaoszczędzić tu masz namiary

http://www.allegro.pl/item513207132_ogrzewanie_postojowe_pompa_wody_bosch_promocja.html


Nie tylko zderzak ale praktycznie cały przód samochodu.
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 23:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


mirekboruta napisał:
Czujniki są dwa i musisz je wymienić razem bo są w jednej wiązce .

Jeśli chodzi o pompę obiegu to możesz zaoszczędzić tu masz namiary

http://www.allegro.pl/item513207132_ogrzewanie_postojowe_pompa_wody_bosch_promocja.html


Nie tylko zderzak ale praktycznie cały przód samochodu.


a czy nie lepiej kupic pompke uzywke orginalna ,pasuja i wtyki i podlaczenie wodne ,ta od boscha da sie podlaczyc ale wymaga to przerobek elektrycznych i w ukladzie wodnym .
Zeby dostac sie do webasto ,podniesc samochod z prawej strony odkrecic kolo ,nadkole i zderzak wtedy jest dostep do webasto masz wszystko jak na dloni,kanal do tego jest nie potrzebny
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 12:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Oczywiście że można kupić używkę ale nigdy tak naprawdę nie masz pewności w jakim jest stanie i ile to popracuje.

Z przeróbką niema tak dużo roboty .
Wybór oczywiście należy do ciebie.

PS.
A czy masz dojście do sterownika na tyle żeby się podpiąć. Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 12:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 13:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


PS.
A czy masz dojście do sterownika na tyle żeby się podpiąć. Wink[/quote]


innego sposobu nie ma zeby dostac sie do webasto .mozesz sie podpiac bezposrednio tylko niewiem po co ,wszystko sie da zdiagnozowac przez gniazdko diagnostyczne ,jezeli webasto jest zablokowane i bledy nie da sie wykasowac to musimy testerem w adaptacjach zrobic 18-10-42-1 i po klopcie oczywiscie po wczsniejszym usunieciu usterki jak wystepowala w webasto
Powrót do góry
sam4u

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI,103kW/140KM, BKD, Trendline, rok 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Maj 2009, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Chciałbym pociągnąć temat usterek webasto. W moim turanie przestało działać ogrzewanie postojowe. Sprawidzłem na kompie i pokazało się, że błąd dotyczy świecy żarowej. W serwisie powiedzieli mi, że można ją kupić, ale tylko z modułem grzewczym. Koszt ok 700zł. Czy to jest prawda? Czy nie można kupić tylko samej świecy?
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Czw 21 Maj 2009, 06:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Kolego, polecam kontakt z jakims serwisem SKylark. Nie wiem jak Ci ASO powiedziało ze to świeca, jak ona nawet (z tego co pamietam) nie wystepuje jako częśc zamienna w ETCE, zreszta całe webasto nie jest nawet produkcji VW tylko EBERA.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
sam4u

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI,103kW/140KM, BKD, Trendline, rok 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2009, 11:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Dzięki za pomoc. Skylark również stwierdziło, że to świeca. Oczywiście można ją dokupić samą. Koszt a ASO ok 700zł, koszt w SKYLARK 310zł
Powrót do góry
gutti

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): JELCZ LASKOWICE
Posiadane auto: VW TOURAN HIGHLINE 2.0 BKD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 21:19
Temat postu:

problem z webasto


tez mam podobne problemy z webasto
nie mogę uruchomić tylko ze ja sam zdemontowałem webasto z mojego tourana rozabrałem w drobny mak przedmuchałem/przeczyściłem poskładałem i podłączyłem ponownie vaga.Najpiew uruchomiłem test na vagu wszystkich podzespołów wypadły pomyślnie kiedy odpaliłem z pilota pochodziło chwile i again not woking.Więc jeszcze raz vag i czytanie błedów te same co poprzednio 2245 połączenie zdalnego sterownika radiowego bład PERM. brak sygnału /komunikacji lamp off -1320 sterownik układu climatronik J-255 brak sygnału komunikacji lamp off bład PERM. nawet nie ma pojęcia gdzie jest sterownik od climatronika -2251 urzadzenie grzewcze zablokowane bład PERM. lamp off 664 wskażnik poziomu paliwa dolna granica przekroczona bład PERM, lamp off .Na przycisku szybkiego uruchamianie tez nie odpala tylko na sekunde załapie lampka na właczniku nie mam pojęcia co dalej masz jakąś idee .Spróbuje zobaczyć jeszcze raz ale teraz zaczne od przewodów ze zbiornika oleju napędowego i będę pomału eliminował krok po kroku pozdrawiam
Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 18:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Witam
Troche kosztowne te naprawy Webasto.

Polecam wątek kolegów z forum obok:

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=62471&postdays=0&postorder=asc&start=0


To może być niezłe rozwiązanie no i przedewszystkim tanie.

Pozdrawiam
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 20:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


To jest stare rozwiązanie, które już nie jest stosowane. Zamiast tych świec i grzania płynu w Golfie V, Jettcie, Passacie B5, B6 wprowadzono tzw. PTC - Heizung. Są to takie cienkie blaszki umieszczone w ramce na nagrzewnicy dmuchawy. Za pomocą sterownika jest dobierana moc grzania, zależna głównie od stanu obciążenia alternatora.
Tutaj lub tu masz przykłady.
Z doświadczenia zarówno te świece (Golf IV 105 KM ATD) jak i te "blaszki" (Jetta 105 KM BKC) nie były tak skuteczne, jak dogrzewacz w Touranie. Zauważ, że kabina Tourana czy Sharana ma o wiele większą pojemność niż Golfa, Jetty czy Passata.
Oryginalnie te trzy świece tworzą taki układ: mała moc grzewcza - 1 świeca, duża moc grzewcza - dwie pozostałe. Sterownik silnika włącza je za pośrednictwem przekaźników, małą moc -> dużą moc -> pełną moc (3 świece).
Świece były montowane z tyłu głowicy, pod pompą tandemową, w aluminiowym króćcu wodnym.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 20:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Witam

Oczywiście, że skuteczność tego typu układu jest mniejsza już na poziomie porównania mocy (webasto touran 5kW, a te świece mają około 900W). Natomiast biorąc pod uwagę awaryjność dogrzewacza na olej oraz jego cenę naprawy (czasochłonność prac związanych z dostaniem się do niego oraz cenę części) dla zmęczonych tematem będzie to jakas alternatywa. Tymbardziej, że kolega z Sharanem był zadowolony a jest to przecież duzo większa buda.

Sam mam niedziałające Webasto i jeżeli po diagnostyce okaże się, że koszta naprawy są dość spore to pokuszę się o to rozwiązanie. Tymbardziej, że układ sterowania zrobie we własnym zakresie - jestem elektronikiem.
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 15:21
Temat postu:

Defa - rozwiazanie alternatywne


Witam,
jak bumerang powraca temat dogrzewacza. Podzielę sie z Wami swoim doświadczeniem ze stosowania zestawu ogrzewania norweskiej firmy DEFA który miałem zamontowany w swoim Audi 100 kupionym ze Szwecji. Dzięki poznaniu jego zalet, taki sam układ zamontowałem w kolejnym swoim Audi.
Zestaw jest zasilany z zewnątrz napięciem 230V poprzez gniazdo przyłączeniowe zamontowane pod zderzakiem. W skład zestawu wchodzi zależnie od opcji : grzałka elektryczna do zamontowania w blok silnika (w miejsce takich technologicznych zaślepek) programator/ sterownik, prostownik do doładowania akumulatora, nagrzewnica wnętrza kabiny. Układ jest całkowicie bezobsługowy i niezawodny. Potrzebne jest tylko doprowadzenie zasilania 230V do miejsca postoju samochodu. Układ sterujący w zaprogramowanym czasie załącza grzałkę w bloku silnika dzięki czemu osiąga on temperaturę ok 30 stC, uruchamia nagrzewnicę kabiny, przez co wsiadamy do ogrzanego i rozmrożonego samochodu. Stosowałem ten układ przez parę lat bez jakichkolwiek problemów.
Tego typu systemy są stosowane powszechnie w Skandynawii. Spotykam je także w pojazdach specjalnych i ratowniczych.

Poniżej link do strony gdzie znalazłem taki układ w sprzedaży
http://moto.allegro.pl/item854738837_defa_ogrzewanie_postojowe_silnik_kabina.html

Pozdrawiam,
trzymajcie się ciepło.
_________________
nord
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Webasto - pytania i problemy


Tylko jak ja pod blok podciagne 100m kabla z 220V ? Stoje na parkingu i jak tu się zagrzac? To co opisałes jest dobre jak auto stoi pod oknem i mozesz je podłaczyc pod 230V. Tourany mają silniki które bardzo mało ciepla oddają, i jezdzac przy -20st mrozie bez webasta silnik sie szybko chlodzi ...no i ponownie - jak tu na trasie 230V zdobyc? Wozic przetwornice ze soba ?
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 4 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

26 500

2010r.

220 000 km

śląskie

VolkswagenTransporter

99 000

2016r.

174 800 km

małopolskie

VolkswagenPassat

9 900

2003r.

232 565 km

łódzkie

VolkswagenAtlas

159 000

2020r.

32 045 km

pomorskie

VolkswagenMultivan

39 500

2000r.

229 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System