Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Wymiana ECU i przepustnicy - cala historia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luqe007

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolonia
Posiadane auto: VW Passat 1.8T APU 99.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 21:06
Temat postu:

Wymiana ECU i przepustnicy - cala historia


Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem passata 1.8 T motor APU

Sytuacja zaczela sie od serwisu instalacji gazowej i zmiany mieszanki, 300km dalej pojawil mi sie blad przepustnicy - samochod stracil.moc maks 50km itd. Byl srodek nocy do domu mialem jakies 1200km, odczekalem odpalilem od nowa i jakos udalo mi sie dojecjsc bez bledow do domu. Samochod odwiozlem do mechanika, wyczytal bledy - werdykt wymiana przepustnicy - wymiana na nowa boscha, zaadoptowala sie , zero bledow i po 20 km od nowa. Roznica juz byla taka ze blad swieci sie permanentnie, nie da sie go usunac i zaadaptowac przesputnicy. Pojawia sie blad sterownika. Samochod trafil do podobno dobrego elektronika VW, sprawdzil wszystkie kable itd. Padl werdykt - zepsute ECU. Kupilem uzywane ECU podobno dzialajace, o identycznych numerach, nawet ten sam miesiac produkcji itd. I tutaj zaczyna sie problem. Elektronik wsadzil ten uzywany ecu i twierdzi ze samochod w ogole nie startuje, nie moze zczytac nic z komputera. Teraz zaczynaja sie moje pytania. Posiadam jeszcze inne ecu tez od silnika 1.8 T tylko ze do audi, czy gdy wsadze to ecu, to samochod powinien wyswietlic jakies kontrolki itd. czy tez bedzie jak trup? Rozwazam tez problem z akumulatorem. Elektronik stwierdzil ze te moje kupione uzywanego ecu jest zepsute, stad drugie pytanie. Czy gdy ecu dziala i jest jeszcze nie zaadaptowane do nowego auta (immo itd) , to wydaje mi sie ze samochod i tak powinien dac jakies komunikaty prawda?



Bardzo dziekuje za wszelka pomoc, walka trwa juz 2 miesiace.. jestem zdesperowany, pomocy!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat CC

31 900

2010r.

247 214 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

11 700

2003r.

192 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

22 900

2008r.

192 055 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan Allspace

102 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System