Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Wymiana ECU i przepustnicy - cala historia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luqe007

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolonia
Posiadane auto: VW Passat 1.8T APU 99.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 21:06
Temat postu:

Wymiana ECU i przepustnicy - cala historia


Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem passata 1.8 T motor APU

Sytuacja zaczela sie od serwisu instalacji gazowej i zmiany mieszanki, 300km dalej pojawil mi sie blad przepustnicy - samochod stracil.moc maks 50km itd. Byl srodek nocy do domu mialem jakies 1200km, odczekalem odpalilem od nowa i jakos udalo mi sie dojecjsc bez bledow do domu. Samochod odwiozlem do mechanika, wyczytal bledy - werdykt wymiana przepustnicy - wymiana na nowa boscha, zaadoptowala sie , zero bledow i po 20 km od nowa. Roznica juz byla taka ze blad swieci sie permanentnie, nie da sie go usunac i zaadaptowac przesputnicy. Pojawia sie blad sterownika. Samochod trafil do podobno dobrego elektronika VW, sprawdzil wszystkie kable itd. Padl werdykt - zepsute ECU. Kupilem uzywane ECU podobno dzialajace, o identycznych numerach, nawet ten sam miesiac produkcji itd. I tutaj zaczyna sie problem. Elektronik wsadzil ten uzywany ecu i twierdzi ze samochod w ogole nie startuje, nie moze zczytac nic z komputera. Teraz zaczynaja sie moje pytania. Posiadam jeszcze inne ecu tez od silnika 1.8 T tylko ze do audi, czy gdy wsadze to ecu, to samochod powinien wyswietlic jakies kontrolki itd. czy tez bedzie jak trup? Rozwazam tez problem z akumulatorem. Elektronik stwierdzil ze te moje kupione uzywanego ecu jest zepsute, stad drugie pytanie. Czy gdy ecu dziala i jest jeszcze nie zaadaptowane do nowego auta (immo itd) , to wydaje mi sie ze samochod i tak powinien dac jakies komunikaty prawda?



Bardzo dziekuje za wszelka pomoc, walka trwa juz 2 miesiace.. jestem zdesperowany, pomocy!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenJetta

34 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenMultivan

88 900

2014r.

170 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenT-Cross

68 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System