Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) Nierówna praca silnika VW Polo V 1.2 TSI.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TMPBluster

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1996r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 19:56
Temat postu:

Nierówna praca silnika VW Polo V 1.2 TSI.


Witam. Jestem nowy na forum. Być może temat był już poruszany, lecz szukając czeluście Internetu nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi dotyczącej poniższego problemu. Ale po kolei. Samochód VW Polo 5 generacja, produkcja maj 2014 roku, silnik 1.2 TSI na pasku (EA211), przebieg w okolicach 15 tysięcy (tak 15.000). Silnik po odpaleniu na zimnym telepie i nierówno pracuje, odnoszę wrażenie jakby nie palił na któryś z cylindrów, podczas delikatnego dodawania gazu strasznie szarpie, gdy silnik osiągnie temperaturę pracy także momentami słychać jego nierówną pracę, lecz jest to już mniej odczuwalne. Jeżdżone od mechanika do mechanika, pierwsza wizyta w ASO w Bydgoszczy, wymiana oleju itd., odpowiedź to auto chodzi dobrze, podłączone pod komputer-brak błędów, dalej wizyta u mechanika u mnie w mieście,odpowiedź a może świece, a może cewki, podłączone pod komputer-brak błędów, nic nie wymienione, ostatecznie zostałem obrażony tekstem, że cytuję "Pan nie potrafi jeździć". Kolejna wizyta, podłączone pod komputer-brak błędów, mechanik miał nawał roboty, pojechałem do innego, podłączone pod komputer-brak błędów, wymienił filtr paliwa, wlał coś na przeczyszczenie wtrysków, skasował 300 zł i pożegnał tekstem, że mam go kręcić wysoko i pałować, problem niestety nie ustąpił, wizyta dzisiaj u mechanika, podłączone pod komputer-brak błędów, oglądany silnik wizualnie, wszystko ok, odpowiedź ten typ tak ma, bo moja znajoma ma taki sam silnik w Seacie i tak samo robi, co to wogóle za odpowiedź ten typ tak ma? Mogą wymienić mi cały silnik za 25 tysięcy, bo to ogólnie słabe silniki i takie kosiarki-taką dostałem odpowiedź. Oczywiście każda wizyta to opłata i koszta.
Nie mam już sił jak poradzić sobie z tym problemem. Może któryś z Was użytkowników forum VW miał podobny problem i go rozwiązał. Proszę Was bardzo o pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
dawidklb94

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kluczbork
Posiadane auto: Vw Polo, 9N, 2004 rok 1,2 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 21:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) Nierówna praca silnika VW Polo V 1.2 TSI.


Miałem tak samo w swoim polo 1,2 55KM, (3 cylindry) niestety, wypalone gniazda wydechowe i regeneracja głowicy, po regeneracji silnika problem ustał silnik pracuje idealnie, cicho. Komputer również nie pokazywał żadnych błędów, ani check engine nawet nie mrugnął, a silnik nie miał mocy i trzęsło niemiłosiernie w środku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

54 900

2015r.

302 070 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

59 000

2017r.

144 400 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

57 850

2014r.

112 500 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

54 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

92 900

2020r.

58 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System